پول نیوز

کد خبر: ۲۹۸۳۸۸
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۴
0
فروش کلی رایانه در جهان طی سال 2018 برابر با 259.4 میلیون دستگاه بوده است که کاهش 1.3 درصدی در مقیاس سالانه را به ثبت رسانده...

پول نیوز؛ مازیاردانیالی – بازار جهانی رایانه و قطعات جانبی آن همواره از ظرفیت بالایی برای پیشرفت و توسعه برخوردار بوده و به رغم حضور رقبای جدی مانند تبلت و تلفن هوشمند، همچنان جذابیت های خاص خود را دارد.

اخیرا موسسه گارتنر گزارشی را در همین حوزه و با عنوان برترین فروشندگان رایانه در جهان منتشر کرده که در مطلب امروز بدان خواهیم پرداخت. گارتنز یک شرکت پژوهشی و مشاوره آمریکایی است، که در زمینه ارائه خدمات برون‌سپاری، تحقیق و پژوهش و مشاوره فناوری اطلاعات فعالیت می کند. گارتنر در سال 1979 توسط گیدئون گارتنر راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای عملیات در 85 کشور جهان است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر استمفورد، کنتیکت، آمریکا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود.

لنوو با فروش 58.5 میلیون دستگاه رایانه عنوان برترین فروشنده این حوزه در جهان را به خود اختصاص داده و این آمار سهم 22.5 درصدی از بازار بین الملل را به نام کمپانی چینی ثبت کرده است. این در شرایطی است که فروش کلی رایانه در جهان طی سال 2018 برابر با 259.4 میلیون دستگاه بوده است که کاهش 1.3 درصدی در مقیاس سالانه را به ثبت رسانده و البته این هفتمین سال پیاپی است که آمار کاهشی برای آن به ثبت می رسد.

ایسوس(اَسوس)

فروش:  15.537 میلیون دستگاه

سهم از بازار جهانی: 6 درصد

 برترین فروشندگان


ایسر

فروش: 15.72 میلیون دستگاه

سهم از بازار جهانی: 6.1 درصد

 برترین فروشندگان


اپل

فروش: 18.01 میلیون دستگاه

سهم از بازار جهانی: 6.9 درصد

 برترین فروشندگان


دل

فروش: 41.91 میلیون دستگاه

سهم از بازار جهانی: 16.2 درصد

 برترین فروشندگان

 


اچ پی

فروش: 56.33 میلیون دستگاه

سهم از بازار جهانی: 21.7 درصد

 برترین فروشندگان


لنوو

فروش: 58.46 میلیون دستگاه

سهم از بازار جهانی:  22.5 درصد

برترین فروشندگان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار