تاکید معاون مطبوعاتی بر نگاه ویژه رسانه‌ها به شهروندان دارای شرایط خاص
پول‌نیوز - معاون مطبوعاتی بر لزوم اتخاذ تدابیر ویژه رسانه‌ای برای توسعه رفاه شهروندان دارای شرایط خاص تاکید کرد.

به گزارش گروه فرهنگی پول‌نیوز، محمد سلطانی‌فر، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست انجمن «کوتاه قامتان بلند همت» با خبرنگاران رسانه های خارجی، بر لزوم اتخاذ تدابیر ویژه رسانه ای برای توسعه رفاه شهروندان دارای شرایط خاص تاکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با بسیج امکانات موجود در دولت و نهادهای عمومی نظیر شهرداری ها، امکانات رفاهی را برای شهروندان دارای شرایط خاص مناسب سازی کنیم و در این راه از توان و ظرفیت های رسانه های کشور استفاده خواهیم کرد.

وی توضیح داد: رسانه‌ها می‌توانند با توجه ویژه ضمن فرهنگ‌سازی، مطالبات بحق این افراد را نیز به جریان انداخته و به نتیجه برسانند.

معاون مطبوعاتی در همین رابطه افزود: طی نشستی که در آینده‌ای نزدیک با مدیران مسوول رسانه‌های برخط و مکتوب خواهیم داشت اهمیت موضوع و راهکارهای رسانه‌ای لازم برای حمایت مجموعه نهادهای مردمی و دولتی در ایجاد شرایط مطلوب شهری برای هم‌میهنان دارای شرایط خاص بررسی و درخصوص آن تصمیم گیری خواهیم کرد.
سلطانی‌فر با اشاره به اولویت‌های حمایتی معاونت مطبوعاتی در سال ۹۷، بر توسعه تمهیدات رسانه‌ای برای فرهنگ سازی های لازم در خصوص شرایط ویژه کوتاه قامتان تاکید و ضمن پیشنهاد انتشار رسانه تخصصی توسط آنان، تصریح کرد: حضور کوتاه قامتان بلندهمت در باشگاه خبرنگاران خارجی که به همت اداره کل رسانه های خارجی صورت گرفت، فتح باب خوبی برای فعالیت این عزیزان در عرصه اطلاع رسانی کشور و ارائه توانمندی‌های تشکل‌های مردم‌نهاد خواهد بود.

محبوبه ابراهیم خانی، رییس هیات مدیره انجمن کوتاه قامتان ایران نیز در این نشست، ضمن تاکید بر نقش موثر رسانه‌ها در فرهنگ سازی برای گروه‌های خاص جامعه، کوتاه قامتی را نه یک ضعف که یک ویژگی خدادادی توصیف کرد و با بیان اینکه تفاوت های ظاهری نباید باعث مرزبندی های افراطی میان انسان ها باشد، افزود: خیلی وقت‌ها این تفاوت‌های ظاهری هم افزایی های شگفت انگیزی را درپی دارد؛ مثلا شاید خیلی ها ندانند که تعمیر بخش‌هایی از هواپیما تنها افراد کوتاه قامت را می‌طلبد و این یک توانایی منحصر به فرد است.

وی ادامه داد: همان‌طور که سال‌ها زمان برده است تا مرز سیاه و سفید و زرد و سرخ از بین برود و امروز شاهد حقوق مشترک آن‌ها در خیلی از کشورهای توسعه یافته هستیم، وقت آن رسیده که مرز کوتاه قامت و بلند قامت هم شکسته شود و کوتاه قامتان به عنوان بخشی تاثیرگذار از یک جامعه بزرگ، انگیزه و دغدغه برای توسعه و ترقی خود و جامعه شان را داشته باشند.

ابراهیم خانی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند دغدغه‌ها و مشکلات کوتاه قامتان را در قالب‌های تاثیرگذار در جامعه مطرح و پررنگ کنند، افزود: ما یک حرکت رو به جلو ایجاد کردیم و از همه افراد کوتاه قامت دعوت می کنیم تا با عضویت فعال در «انجمن کوتاه قامتان بلند همت» هم‌افزایی کرده تا باعث پیشرفت این جامعه شویم و از حقوق شهروندی برابر با دیگر هموطنان برخوردار شویم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: