پول‌نیوز - شهریار جان فدا کارآفرین و مجری طرح عرضه دام زنده در کلانشهرها از راه اندازی ۱۶ پایگاه فروش دام زنده با مشارکت شهرداری های ۱۶ کلانشهر خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح، تسهیل دسترسی هم وطنان به مراکز عرضه دام، قیمت مقرون به صرفه دام، فروش دام بهداشتی و همچنین جلوگیری از تقلب های پیچیده و گاه عجیب در بازار فروش گوسفند خواهد بود.

وی افزود: در این راستا نخستین مرکز عرضه دام در شهرستان اسلامشهر آغاز به کار کرده است. این مرکز به آبشخور، جایگاه غذا و نگهداری دام‌ها، باسکول، تخلیه، بارگیری و غرفه های سرپوشیده و شناسنامه دار برای فروشندگان مجهز است.

این فعال صنفی درباره جزییات این طرح اظهار کرد: طرح میادین عرضه دام زنده که از چندی قبل به صورت آزمایشی آغاز  به کار کرده قرار است با مشارکت بخش خصوصی و با دریافت مجوزهای لازم از مجمع کلانشهر ها در ۱۶ استان عملیاتی شود و این مهم در دهه فجر امسال و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی آغاز به کار کند.

وی با بیان اینکه این طرح با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای حمایت از کار و سرمایه ایرانی است، گفت: هدف از راه اندازی میادین عرضه دام زنده که نخستین مرکز آن نیز در اسلامشهر به بهره برداری رسیده، ساماندهی عرضه و بازار دام زنده و توزیع محصول بهداشتی به همراه حذف واسطه ها است.

به گفته جان فدا ، بسیاری از محصولات دام و طیور که توسط دلال ها عرضه می شود متاسفانه غیر بهداشتی است و موجبات بروز بیماری های مختلف را فراهم می آورد بنابراین بهترین راهکار در عرضه و توزیع دام، وجود میادین بهداشتی به همراه نظارت مناسب است.

وی در خصوص فعالیت های مرکز متبوع خود نیز توضیح داد: به دنبال این هستیم تا در کلانشهر ها میادین عرضه دام زنده و حتی شترمرغ، بوقلمون و ...راه اندازی کنیم و بدین ترتیب متقاضیان به صورت مشهود چرخه توزیع را از نزدیک احساس می کنند؛ ضمن اینکه این برنامه ریزی در کاهش قیمت محصولات زنده دامی تاثیرگذار خواهد بود .

کارآفرین و مجری طرح احداث عرضه دام زنده در کلانشهرهای کشور تصریح کرد: قیمت های مراکز ما که نخستین آن در اسلامشهر راه اندازی شده است توسط ستاد تنظیم بازار تعیین می شود و حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از واسطه ها و مراکز غیر معتبر پایین تر است و در قیمت گوشت تاثیر مثبتی خواهد داشت.

جان فدا با بیان اینکه مجوزهای لازم برای راه اندازی میادین عرضه توزیع دام زنده به صورت کامل از مراجع ذیصلاح دریافت شده است، گفت: در مرکز اسلامشهر که بهره برداری از آن به صورت کامل در حال انجام است، تمامی فرآیندها زیر نظر دامپزشک و به صورت کاملا بهداشتی و قانونی انجام می گیرد.

وی افزود: دام خریداری شده در این مرکز و ۱۶ مرکزی که در آینده ای نزدیک راه اندازی می شود زیر نظر دامپزشک انجام می گیرد، یعنی اگر دام دچار بیماری یا مشکل باشد کشتار انجام نمی گیرد و دام سالم باید تحویل مشتری شود.

این فعال صنفی تصریح کرد: اکثر خریدارانی که به مرکز توزیع عرضه دام زنده در اسلامشهر مراجعه می کنند از استان تهران هستند بنابراین برای رفاه حال مردم این مراکز در کلانشهر ها گسترش می یابد.

جان فدا با بیان اینکه گوشت دام زنده از گوشت های عرضه شده در قصابی ها نیز مناسب تر است، گفت: اگر خانواده ها حتی به صورت تجمیعی نیز از گوشت دام بهره بگیرند به نفع آن ها خواهد بود چرا که گوشت قصابی ها اکثرا از گوسفندهای ماده است اما دام زنده و گوسفندهای به فروش رفته نر هستند و گوشت گوسفندهای نر از نظر کیفیت بهتر خواهد بود.

وی افزود: در مرکز میادین عرضه دام زنده فقط گوسفند به مردم عادی به فروش می رسد و به قصاب ها یا سایر افراد همانند واسطه ها ، دام فروخته نمی شود.

تین فعال صنف فروشندگان دام تصریح کرد: اپیلیکیشنی به منظور خرید راحت تر و ساده تر مردم طراحی شده و به زودی معرفی خواهد شد؛ ضمنا این برنامه ریزی ها موجب می شود در ایام شلوغ و پیک خرید مردم همانند اعیاد، محرم و .... شاهد خرید راحت تر مشتریان باشیم.

وی افزود: در ایام خاص و زمانی که مردم برای نذورات و خیریه ها مراجعه دارند نیز آمادگی کامل برای عرضه و توزیع وجود دارد.

کارآفرین و مجری طرح احداث عرضه دام زنده در کلانشهرهای کشور با بیان غرفه های میادین عرضه دام زنده به دامداران تحویل داده شده است، گفت: دامداران دام های خود را به صورت کاملا بهداشتی و با قیمت مناسب عرضه می کنند و هدف ما برای این منظور نه تنها توجه به اشتغال‌زایی بلکه تحویل دام مناسب به مردم است.

جان فدا اظهار کرد: دامداران از حضور در میدان عرضه مستقیم دام به صورت قانونی و بهداشتی استقبال می کنند اما متاسفانه ما فضای کافی در نخستین مرکز)اسلامشهر( نداریم و انشاالله بعد از راه اندازی ی ۱۶ مرکز در کلانشهر ها ، این تقاضای حضور دامداران در غرفه ها برآورده می شود.

وی افزود: به طور حتم این میادین عرضه و توزیع دام زنده از لحاظ قیمت برای مردم و حتی برای فروشنده ها (دامداران) مناسب است.

کارآفرین و مجری طرح احداث عرضه دام زنده در کلانشهرهای کشور اظهار کرد: مشتری در این مراکز بعد از خرید دام، به صورت کامل فرآیند ذبح و خرد کردن گوشت را به صورت مکانیزه و بهداشتی شاهد خواهد بود.

به گفته جان فدا، عشایر که قصد فروش دام خود را دارند نیز می توانند از فرصت ایجاد شده در میادین عرضه دام زنده استفاده کنند و ما از این افراد حمایت لازم را خواهیم داشت.

وی در خصوص اشتغالزایی صورت گرفته نیز توضیح داد: در نخستین میدان که در اسلامشهر راه اندازی شده حدود ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است و انشاالله بعد از راه اندازی ۱۶ مرکز در کلانشهر ها حدود ۲۰ هزار نفر مستقیما اشتغالزایی می شود.

جان فدا تاکید کرد: ما برای منافع شخصی این مرکز را راه اندازی نکرده ایم چرا که حتی در ایامی که قیمت گوسفند زنده و گوشت افزایش یافته بود، هیچ اجاره بهایی از دامداران دریافت نکردیم؛ هدف اصلی ما اشتغالزایی و خدمتی نوین به مردم است.

وی خواستار همراهی بیشتر مسوولان ذیربط در این رابطه شد و این برنامه ریزی را راهکاری مناسب در راستای کارآفرینی دانست.

جمال ملکی رییس هییت مدیره شرکت شمیم سحر یاران که به کارآفرینی در عرصه دام زنده پرداخته است نیز توضیح داد: راه اندازی این مرکز در محیط زیست نیز اثرگذار خواهد بود.

وی افزود: فضولات گوسفندان در این میدان جمع آوری و تحویل فضای سبز شهرداری می شود بنابراین از رها سازی این فضولات و آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری می شود.

این کارآفرین نیز خواستار حمایت بیشتر دستگاههای ذیربط از کارآفرینان شد و راهبردهایی از این دست را موجب بروز اشتغالزایی ‌ و کمک به اقتصاد کشور دانست.

صمد محمدی عضو دیگر هیبت مدیره و از کارآفرینان  عرضه میادین دام زنده نیز تصریح کرد: بهره برداری از مرکز اسلامشهر حدود ۶ ماه است که آغاز شده و با راه اندازی ۱۶ مرکز در کلانشهر ها شاهد تحول در عرصه توزیع زنده دام خواهیم بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: