April 2020 09 / پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۹۷۱۰۵
۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
0
پول‌نیوز -چیانگ مای، بزرگترین شهر در شمال تایلند، به خاطر تنوع بی‌نظیری که در جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ اهالی دارد، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در تایلند است.چیانگ مای، شهری رنگارنگ و جذاب و هزارتویی از فرهنگ و هنر و تجربه‌های خاص در کشور تایلند است. یک مقصد گردشگری متفاوت با جشنواره‌های خاص و جاذبه‌های گردشگری شگفت‌انگیزی که شبیه آن را به ندرت می‌توانید پیدا کنید. راهنمای سفر به چیانگ مای، شما را برای این سفر دیدنی، آماده می‌کند.

راهنمای سفر به شهر چیانگ‌ مای، تایلند (+عکس)

راهنمای سفر به شهر چیانگ‌ مای، تایلند (+عکس)

راهنمای سفر به شهر چیانگ‌ مای، تایلند (+عکس)

چیانگ مای یک شهر مدرن است که در اطراف یک شهر باستانی شکل گرفته است. در کنار بزرگراه‌های شلوغ و بناهای مدرن و مجلل، مناطق تاریخی متعددی دارد که پر از خانه‌های قدیمی و معبدهای زیبا است. کمی که از شهر و هیاهوی آن فاصله بگیرید، در ییلاقات حومه‌ی شهر، از تماشای زیباترین و سرسبزترین چشم‌اندازها لذت خواهید برد.

جنگل‌های بارانی دنج با آبشارهای دیدنی و روستاهای ییلاقی زیبا، تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های حومه‌ی چیانگ مای است. بازارچه‌های رنگارنگ و مناطق حفاظت شده‌ی فیل‌ها، از دیگر دیدنی‌های چیانگ‌ مای است.

چیانگ مای، بزرگترین شهر شمال تایلند و از نظر فرهنگی بسیار غنی و جالب توجه است. این شهر، پر از فرهنگ‌های متفاوت، اهالی مهمان‌نواز، بازارچه‌های رنگارنگ غذا، معبدهای باشکوه و زیبا، محیطی دنج و آرام و چشم‌اندازهای بی‌نظیر طبیعی است. گرچه تنوع غذاها در چیانگ‌ مای، بسیار زیاد است ولی اگر ذائقه‌ی شما غذاهای تایلندی را نمی‌پذیرد می‌توانید از هزاران رستوران و کافه‌ی شهر، غذاهای غربی و بین‌المللی را نوش جان کنید.

چیانگ مای سرزمین رنگارنگی است که سر زدن به گوشه و کنار آن، هفته‌ها و شاید ماه‌ها طول می‌کشد و یک سفر چند روزه، برای لذت بردن از همه‌ی زیبایی‌های آن کافی نیست. گردشگران این شهر معمولا برای یک سفر چند روزه به چیانگ ‌مای برنامه‌ریزی می‌کنند ولی اغلب، زمان بازگشت خود را چند هفته عقب می‌اندازند.

راهنمای سفر به چیانگ‌مای، شامل اطلاعات مفیدی است که برای سفر به این شهر، به آن نیاز دارید.

وضعیت آب‌ و‌ هوا

تابستان‌های گرم چیانگ‌ مای از مارس تا مه ادامه دارد. دمای هوا در طول روز بسیار بالا می‌رود و ممکن است برای بسیاری از افراد، غیرقابل تحمل باشد. فصل بارندگی از مه تا اکتبر است و فصل خنک سال یا همان زمستان، از نوامبر تا فوریه است.

در ماه‌های ژانویه، نوامبر و دسامبر بهترین آب‌وهوا را در چیانگ مای تجربه می‌کنید و دمای هوا مطبوع و ملایم است. در مجموع، در چیانگ‌ مای، هوا گرم است. چیانگ مای در ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس و دسامبر، آب وهوای نسبتا خشکی را تجربه می‌کند. گرم‌ترین ماه سال به طور میانگین، ماه آوریل است و خنک‌ترین ماه سال، ژانویه است. ماه اوت، مرطوب‌ترین ماه سال است و اگر بارندگی زیاد را دوست ندارید، بهتری است که از سفر در این فصل، اجتناب کنید. فوریه، خشک‌ترین ماه سال است.

آب و هوای چیانگی مای را می‌توان به سه فصل متمایز تقسیم کرد. فصل بارانی، فصل خنک و خشک و فصل گرم و خشک. شناختن این فصل‌ها به شما کمک می‌کند که بهترین زمان را برای سفر انتخاب کنید.

بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای سفر به چیانگ مای از اکتبر تا آوریل است. آب و هوا در این چند ماه از سال، خنک و بسیار مطبوع است؛ نسیم ملایمی می‌وزد و به همین دلیل، فصل شلوغ گردشگری در چیانگ مای است. زمان مناسب دیگر برای سفر به چیانگ مای، در زمان برگزاری فستیوال‌های مختلف است زمانی که شهر پر از شور و هیجان و جنب‌وجوش می‌شود. در ادامه، ماه‌های مختلف سال را برای انتخاب بهترین زمان سفر به چیانگ مای، بررسی می‌کنیم:

از نوامبر تا فوریه: این زمان بهترین موقع سال برای سفر به چیانگ مای است چون آب‌وهوا برای همه نوع فعالیت تفریحی در فضای باز مناسب است. با وجود اینکه هوا زیاد سرد نمی‌شود، بهتر است که لباس‌های گرم و سبک بردارید. ژانویه بهترین ماه سال برای سفر است و البته شلوغ‌ترین ماه سال. هجوم گردشگران باعث می‌شود که شهر کاملا شلوغ و پرجنب‌وجوش باشد. اگر ماه نوامبر برای سفر برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید در جشن‌های Loi Krathong شرکت کنید و اگر در فوریه به این شهر سفر کنید، فرصت حضور در جشنواره‌ی گل چیانگ مای را خواهید داشت.

از مارس تا مه: در این زمان، تابستان گرم چیانگ مای کم کم آغاز می‌شود با وجود این، گردشگران هنوز هم به چیانگ مای سفر می‌کنند و از این فرصت استفاده می‌کنند تا کمترین هزینه را بابت پروازها و هتل‌ها بپردازند. در این فصل دمای هوای روز بسیار بالا می‌رود ولی می‌توانید بعدازظهر خود را در استخرها آب‌تنی کنید و بعد از غروب آفتاب، بیرون بروید. دمای هوا از آوریل تا مه حدود ۴۰ درجه است. برای این فصل لباس‌های خنک، عینک آفتابی و کلاه لبه‌دار را فراموش نکنید تا از تابش آفتاب و گرمای هوا در امان بمانید.

از ژوئیه تا اکتبر: دمای هوا در فصل بارانی پایین می‌آید ولی رطوبت هوا افزایش پیدا می‌کند. با وجود اینکه بارندگی در چیانگ مای از جنوب تایلند کمتر است ولی فصل بارندگی یا مانسون در چیانگ مای، نسبتا سنگین است. بنابراین باید برای بارندگی زیاد آماده باشید و چتر، بارانی و کفش مناسب همراه ببرید. در این فصل تعداد گردشگران چیانگ مای بسیار کم می‌شود بنابراین اگر دوست دارید تعطیلاتی آرام در یک شهر باستانی داشته باشید، این زمان را برای سفر انتخاب کنید.

هزینه‌های سفر

هزینه‌های معمول در سفر به چیانگ مای

هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ها

هاستل‌ها در چیانگ‌مای از شبی ۱۰۰ بات تایلند شروع می‌شوند که این مبلغ به ازای یک تخت در خوابگاه بزرگ ۱۰ تخته است. اتاق‌های کوچک‌تر با ۶ تخت از ۱۲۰ بات شروع می‌شوند. هاستل‌های شناخته‌شده‌تر که در مناطق مرکزی شهر قرار دارند و بیشتر آنها صبحانه رایگان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مناسب دارند حدود ۳۰۰ بات به ازای هر تخت در خوابگاه‌های ۴ تا ۶ تخته هزینه دارند. اتاق‌های خصوصی در همین هاستل‌ها شبی ۸۰۰ بات است البته اگر گوشه و کنار شهر را بگردید می‌توانید اتاق‌های خصوصی دو تخته با هزینه‌ی شبی ۳۵۰ بات هم پیدا کنید. مهمانخانه‌ها، انتخاب دیگری است که در چیانگ مای دارید و هزینه‌ی اقامت در آنها از شبی ۲۰۰ بات شروع می‌شود.
هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان

هتل‌های دوستاره‌ای که در مناطق مرکزی شهر قرار گرفته باشند از شبی ۴۰۰ بات شروع می‌شوند. اتاقی که وای فای رایگان، آب گرم، تخت راحت و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مناسبی داشته باشد از این مقدار هم بیشترمی‌شود. در وب‌سایت Airbnb می‌توانید اتاق‌های کرایه‌ای خوبی با ۳۵۰ بات پیدا کنید. هزینه‌ی کرایه‌ی آپارتمان کامل شبی هزار تا ۱۷۵۰ بات است.
میانگین هزینه‌ی غذا

در چیانگ مای بهترین غذاهای خیابانی تایلند را می‌توانید نوش جان کنید و قیمت این غذاها بین ۲۵ تا ۵۰ بات است. بیشتر وعده‌های غذاهایی به ازای یک غذای اصلی و نوشیدنی، حدود ۸۰ بات هزینه دارند. غذاهای غربی از ۱۷۰ بات شروع می‌شوند. در رستوران‌های چینی و بازارچه‌های روزانه و محلی می‌توانید ارزان‌ترین غذاهای ممکن را پیدا کنید.
هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

رایج‌ترین وسیله‌ی حمل و نقل در چیانگ مای، وسیله‌ای به نام Songthaew است. کرایه‌ آنها حدود ۲۰ بات در روز و ۳۰ بات در شب است. راننده‌های آنها معمولا هزینه‌های زیادی از گردشگران می‌گیرند بنابراین باید قبل از سوار شدن حتما قیمت را با آنها هماهنگ کنید. توک توک، وسیله دیگری است که از آنها می‌توانید برای رفت و آمد در شهر استفاده کنید و کرایه آنها ۵۰ تا ۱۰۰ بات است. سرویس‌های اتوبوس‌های محلی نیز برای مکان‌های مهم شهر سرویس دارند و کرایه آنها از ۱۵ بات شروع می‌شود.
میانگین هزینه روزانه پیشنهادی

هزینه‌ی روزانه پیشنهادی در چیانگ مای، ۹۰۰ بات تایلند است. البته این هزینه در شرایطی است که صرفه‌جویی کنید، یعنی در هاستل اقامت کنید، بیشتر وعده‌های غذایی را خودتان بپزید و کمتر بیرون غذا بخورید یا اینکه غذای ارزان خیابانی بخرید و به جای تاکسی از وسایل حمل ‌و نقل عمومی استفاده کنید. اگر بخواهید در هتل بهتری بمانید و بیشتر وعده‌ها را در رستوران بخورید، هزینه‌های سفرتان به مراتب از این مقدار بیشتر می‌شود.
صرفه‌جویی در هزینه‌ها

چیانگ مای یک مقصد گردشگری انعطاف‌پذیر از نظر هزینه‌های سفر است. می‌تواند سفری بسیار مجلل و گران یا سفری ارزان و مقرون‌به‌صرفه باشد و این کاملا به خود شما بستگی دارد. اگر از بازارچه‌های محلی خرید کنید، از رستوران‌های مجلل فاصله بگیرید و در مناطق اطراف منطقه‌ی قدیمی شهر اقامت کنید، هزینه‌های سفرتان به مراتب کاهش پیدا می‌کند. چیانگ مای هم مثل بیشتر شهرها و مقصدهای تایلند، روش‌های زیادی برای صرفه‌جویی دارد که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.
چانه بزنید

در همه‌ی بازارهای محلی چیانگ مای باید چانه بزنید و اگر مهارت چانه زدن و تخفیف گرفتن را بلد نباشید، نمی‌توانید خریدی مناسب داشته باشید و معمولا اجناس و خدمات، با قیمت‌هایی بسیار بیشتر از قیمت واقعی خود عرضه می‌شوند. همیشه اولین مبلغی که فروشنده عنوان می‌کند پرداخت نکنید و از اینکه از آن مغازه و غرفه فاصله بگیرید، نترسید. معمولا فروشنده‌ها کوتاه می‌آیند یا محصول موردنظرتان را در غرفه‌ای دیگر پیدا می‌کنید. از آنجایی که چیانگ مای یک مقصد گردشگری محبوب است، فروشنده‌های بازارچه‌ها قیمت‌هایی بسیار بیشتر از قیمت اصلی عنوان می‌کنند و شما به عنوان گردشگر حتما باید سر قیمت با آنها چانه بزنید.
از غرفه‌های خیابانی غذا بخرید

غذاهای خیابانی در تایلند، جزو بهترین و تازه‌ترین غذاهایی هستند که می‌توانید در این کشور نوش جان کنید و قیمت‌های بسیار ارزان و مناسبی دارند. انواع غذاهای محلی را با حجم زیاد و قالب قبول فقط با پرداخت ۳۰ بات می‌توانید بخرید. اهالی شهر معمولا در همین غرفه‌ها غذا می‌خورند بنابراین شما هم اگر می‌خواهید مثل اهالی رفتار کنید و در قیمت غذا صرفه‌جویی کنید، حتما همین کار را انجام دهید. این غذاها نه تنها ارزان‌ترین، بلکه تازه‌ترین و بهترین غذاهای شهر هستند.
Songthaew سوار شوید

این وسیله حمل و نقل رایج در تایلند است. هر جای شهر که بخواهید با این وسیله بروید ۲۰ بات هزینه دارد و ارزان‌ترین راه برای جابه‌جایی در شهر است. این وسیله همه جا می‌رود و شب‌ها هم فعالیت می‌کند. برای رفت و آمد در چیانگ مای نیازی به تاکسی گرفتن نیست.
در هاستل اقامت کنید

در تایلند هاستل‌های زیادی وجود دارد که در سراسر شهرها گسترده شده‌اند به خصوص در سال‌های اخیر تعداد آنها بیشتر شده و بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته‌اند چون کوله‌گردان زیادی به تایلند سفر می‌کنند. می‌توانید در چیانگ مای هاستل‌های ارزان و تمیزی پیدا کنید که بسیار ارزان‌تر از هتل هستند.
کوچ سرفینگ را تجربه کنید

هیچ‌چیزی ارزان‌تر از این نیست که در طول سفر اقامتگاه ارزان داشته باشید، با استفاده از سایت کوچ‌سرفنیگ می‌توانید یکی از اهالی را پیدا کنید تا از شما میزبانی کند همچنین می‌تواند به عنوان یک راهنمای محلی، شما را برای گشت‌وگذار در شهر و بازدید از جاذبه‌ها، به خوبی راهنمایی کند.
تورهای گشت و گذار گروهی را رزرو کنید

اگر برای گشت‌‌وگذار، کلاس‌های آشپزی یا سفرهای روزانه، به دنبال تور هستید، تورهای گروهی را انتخاب کنید که هزینه‌های کمتری دارند. اگر تنها سفر می‌کنید، از بین گردشگران دیگر دوست پیدا کنید تا گروهی بتوانید در فعالیت‌های تفریحی مختلف شرکت کنید.    
از سرویس‌های اشتراک سفر استفاده کنید

یکی از سرویس‌هایی که در سفر می‌توانید از آنها استفاده کنید، سرویس اوبر است که از تاکسی ارزان‌تر تمام می‌شود. یک گزینه‌ی دیگر به نام اوبر پول ((Uber Pool  دارید که از طریق آن می‌توانید یک مسیر را با کسی همسفر شوید و کرایه را با هم تقسیم کنید.
جاذبه‌های گردشگری

چیانگ مای را در واقع به عنوان دومین شهر مهم تایلند می‌شناسند. یک شهر خلوت‌تر و کوچک‌تر از بانکوک و مناسب برای کسانی که می‌خواهند تایلند مدرن و باستانی را در کنار هم ببینند و علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، از جاذبه‌های مدرن شهری هم لذت ببرند.

امروزه چیانگ مای یک مقصد بسیار محبوب برای همه‌ی گردشگران با سلیقه‌های مختلف و به خصوص برای کوله‌گردان است چون با وجود امکانات فراوانی که دارد، می‌تواند یک سفر ارزان و مقرون‌به‌صرفه باشد. بسیاری از گردشگران چیانگ مای، بعد از سفر اول، بارها و بارها به آن برمی‌گردند تا از همه‌ی زیبایی‌های آن لذت ببرند که شامل جذاب‌ترین جاذبه‌های شهری و بهترین مناظر و زیستگاه‌های طبیعی است که بدون شک توجه دوستداران طبیعت و حیات وحش را جلب می‌کند. حتی اگر از علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ باشید، از چیانگ مای دست خالی برنمی‌گردید. در این شهر می‌توانید به معابد مختلف سر بزنید و از فرهنگ متنوع شهر لذت ببرید.

این شهر جاذبه‌های فراوانی برای همه‌ی سلیقه‌ها دارد؛ از کلاس‌های آشپزی گرفته تا تماشای معبدها، خوردن غذاهای خیابانی و آشنایی با فرهنگ متفاوت اهالی منطقه. فراتر از مرزهای شهر، دنیایی از شگفتی‌های طبیعت، منتظر شما است؛ اگر از عاشقان طبیعت و حیات وحش هستید از دیدن چشم‌اندازهای بی‌نظیر طبیعی، حیوانات شگفت‌آور و جوامع منحصربه‌فردی که در دره‌های عمیق زندگی می‌کنند، لذت می‌برید.

در ادامه، تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های چیانگ مای را معرفی می‌کنیم که در طول سفر با توجه به علایق خود می‌توانید هر کدام را که دوست داشتید انتخاب کنید.

روستای Doi Pui

روستای Doi Pui یک روستای قدیمی و توریستی است که البته این روزها جنبه‌ی توریستی آن بر جنبه‌ی سنتی غلبه پیدا کرده است. در این روستا، نمونه‌هایی از خانه‌های قبایل بومی دیده می‌شود و اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه‌ی حضور این گروه‌ها و محل سکونت آنها و نحوه‌ی زندگی شان در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد. در این روستا می‌توانید لباس‌های سنتی قبایل بومی را بپوشید و عکس بگیرید. از فروشگاه‌های متعدد آن می‌توانید محصولاتی مثل منسوجات دست‌بافت، زیورآلات دست‌ساز، چای و سایر سوغاتی‌های منطقه را خریداری کنید.

یک باغ بزرگ در این منطقه قرار دارد که پر از گل‌ها و گیاهان متنوع و زیبا است و می‌توانید چشم‌اندازهای نفس‌گیری از روستا را تماشا کنید. می‌توانید در یکی از رستوران‌های کوچک مشرف به منظره‌های سرسبز دامنه‌ها، غذای محلی بخورید. مسیر دسترسی به این روستا هم بسیار دیدنی است و این سفر کوتاه، یکی از به‌یادماندنی‌ترین بخش‌های سفرتان به تایلند خواهد بود.
بازار ساندی واکینگ استریت (Sunday Walking Street)

اگر نمی‌دانید از کجا غذای خیابانی لذیذ پیدا کنید یا آخر هفته‌ی خود را سپری کنید، بدون هیچ شک و تردیدی، بازار ساندی واکینگ استریت را انتخاب کنید. این بازار، یک بازار همه‌کاره برای موقعیت‌های مختلف است. اگر قصد خرید دارید یا دوست دارید غذاهای خیابانی تایلند را امتحان کنید، حتما باید به این بازار سر بزنید.

برای اینکه گرفتار شلوغی نشوید، بهتر است زودتر به بازار سر بزنید. بازار اصلی در خیابان Rachadamnoen است که درست از پشت دروازه‌ی Thapae شروع می‌شود. در این بازار، فروشندگان فراوانی را خواهید دید که محصولات متنوع و سوغاتی‌های مختلفی را عرضه کرده‌اند؛ لوسترهای دست‌ساز، عروسک، صابون، زیورآلات، لباس، صنایع دستی بومی و حتی تزیینات کریسمس و هر آنچه که فکر کنید در این بازار پیدا می‌شود. بعداز اینکه اندازه‌ی یک بلوک از ابتدای مسیر فاصله بگیرید، دو معبد را خواهید دید که محوطه‌ی آنها، پر از غرفه‌های فروش غذا است و انواع غذاهای تایلندی و آسیایی در آنها پیدا می‌شود که قیمت‌های بسیار مناسبی دارد.

اگر قصد خرید کردن داشته باشید در همین خیابان می‌توانید ساعت‌ها در غرفه‌ها بگردید، چانه بزنید و محصولات مورد نظرتان را بخرید. لازم نیست نگران گذر زمان و غذا خوردن باشید. چیزی که اینجا زیاد پیدا می‌شود، غذای ارزان است. در این بازار باید صبور باشید چون ازدحام جمعیت، باعث می‌شود که به کندی بتوانید حرکت کنید و به غرفه‌ها سر بزنید.

بازار واکینگ استریت شنبه‌ها که در خیابان Wualai برپا می‌شود، کمی خلوت‌تر است و در واقع یک مدل کوچک‌تر و خلوت‌تر از بازار یکشنبه‌ها است. این بازار درست پشت دروازه‌ی چیانگ مای قرار دارد و بهترین جا برای خرید لباس‌های دست‌بافت، کاور کوسن، کیف دستی و کیف پول و سایر محصولاتی است که توسط قبایل بومی عرضه می‌شود.

بازار شبانه، بهترین جا برای خرید است به خصوص اگر توانایی چانه زدن داشته باشید می‌توانید تخفیف‌های بسیار خوبی بگیرید. البته چانه زدن در بازارهای چیانگ‌مای، ضروری است. از آنجایی که بازار شبانه یک بازار شلوغ و توریستی است باشد حسابی مراقب خود و لوازم‌تان باشید. همچنین موقع خرید و فروش دقت کنید که کلاه سرتان نرود. هر جایی که توریست بیشتر باشد، دزد هم بیشتر است. از لباس و شال و روسری گرفته تا لوازم منزل و صنایع دستی منبت‌کاری شده در غرفه‌های این بازار عرضه می‌شود.

بعد از اینکه خرید کردید می‌توانید در محوطه‌ی مخصوص، به تماشای یک رقابت موی تای بنشینید یا مهارت‌های خود را در این رشته‌ی رزمی امتحان کنید. مبارزه‌های موی تای، یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگ اهالی این منطقه هستند و اگر ورزشکار هستید، با این کار می‌توانید کمی هیجان را به سفرتان اضافه کنید. ورودی مبارزه‌ها بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ بات است.
آبشار چسبناک Bua Thong

در سفر به چیانگ مای حتما باید زمانی را برای دور شدن از شهر و سر زدن به جاذبه‌های طبیعی از جمله آبشارهای چسبناک بواتانگ در نظر بگیرید. این ناحیه‌ی جنگلی که آبشار را احاطه کرده، فضایی آرام و دنج و بکر دارد ولی آن چیزی که این منطقه را از سایر مناطق طبیعی چیانگ مای متمایز می‌کند، فرصت بالا رفتن از آبشار است. سنگ آهک تشکیل دهنده‌ی آبشار، چسبناک است بنابراین حتی وقتی که آب در آن جریان دارد، به راحتی می‌توانید از وسط آبشار بالا بروید. بازدید از این منطقه و این آبشار، تنوعی در مسیر سفر شما خواهد بود و شما را کمی از هیاهوی شهر و جاذبه‌های سنتی و همیشگی آن جدا می‌کند. برای سر زدن به این آبشار، روزهای وسط هفته را انتخاب کنید چون آخر هفته‌ها معمولا شلوغ می‌شود. با پرداخت چند صد بات تایلند می‌توانید با songthaew یا توک توک به این منطقه خودتان را برسانید و دوباره به شهر برگردید.منبع:کجارو
برچسب ها: گردشگری ، مالزی ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.