مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران،
کد خبر: ۲۹۷۰۹۹
۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
0
سود شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی 10 درصد بیشتر از پیش بینی هااخبار پولی مالی- بخش زیادى از ارز صادراتى شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران به سامانه نیما عرضه شده و تا پایان سال نیز به همین روال عرضه ادامه خواهد داشت.
سود شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی 10 درصد بیشتر از پیش بینی هاپول‌نیوز - مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران وابسته به بانک صنعت و معدن،عصر روز دوشنبه 24 دی ماه 97 در نشست خبری ضمن بیان برنامه های جاری و آینده این شرکت، اعلام کرد : تولید محصولات شرکت با افزایش نسبت به سال قبل در سال مالی جدید در تولید LAB به ۱۱۵۰۰۰ تن، در HAV به ۸۰۰۰ تن و در نرمال پارافین به ۱۷۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

 مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران درباره عملکرد شرکت تحت مدیریت خود توضیح داد و گفت: شرکت صنایع شیمیایى ایران به مدت یک سال تا تاریخ 30 شهریور ماه سالجاری به میزان ١٨هزار تن LAB، ١٦٩هزار تن نورمال پارافین و ١٠٠هزار تن HAB تولید کرده است.

وى ادامه داد: تولید LAB نسبت به سال گذشته ١١.٣درصد و نورمال پارافین ٩ درصد رشد داشته است، اما تولید HAB کاهش ٨درصدى داشته چرا که از این محصول تنها براى تولید LAB استفاده مى شود.

رحیمی در خصوص وضعیت تولید و فروش شرکت نیز گفت: شرکت در سال ۹۷ در مجموع بیش از ۸.۳۰۰ تن محصول تولید کرده است که از بین ۲۳۰۰۰ تن LAB، به میزان ۳۸۰۰۰ تن نرمال پارافین و به میزان ۳.۹۰۰ تن HAV صادر شده است که ارزش صادراتی شرکت را به ۶۵ میلیون دلار رسانده است که در این زمینه یک سطح قابل را شکل داده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار اخبار پولی مالی مبنی بر اینکه کشورهای هدف صادرات محصول این شرکت کدام کشور ها می باشند گفت: کشورهای هند، چین، پاکستان و برخی از کشورهای هم جوار از جمله بازارهای صادراتی شرکت هستند و در حال حاضر با تمرکز به مشتریان فعلی سعی می کنیم که سهم صادرات را ارتقا بدهیم و در عین حال بیشتر از آن که به فکر جذب مشتریان خارجی جدید باشیم تلاش می کنیم تا مشتریان فعلی را حفظ کنیم.

رحیمی ادامه داد: همچنین میزان فروش و عرضه داخلى این محصولات به ترتیب ٩٣هزار تن LAB، ١١هزار تن نورمال پارافین و ٥٣هزار تن HAB بوده است که علت عرضه بالاى LAB در سال جارى، تامین بیشتر نیاز داخل بوده زیرا شرکت بیستون که همانند ما LAB تولید مى کند عرضه به بارار داخلى وا قطع کرده و تامین داخلى تنها به عهده ما است و به همین دلیل قیمت مواد شوینده در سال جارى افزایش چندانى نداشته است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران اضافه کرد: در سال آینده پیش بینى ما تولید ١١٥تن LAB، ١٧٠هزار تن نرمال پارافین و حدود ٨هزار تن HAB است، که ١٠٥ هزار تن LAB و نرمال پارافین را براى داخل عرضه و مابقى را صادر مى کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این میان عمده تولیدات HAB ما صادر خواهد شد و اگر شرکت بیستون عرضه خود را آغاز کند، سال آینده میزان عرضه داخلى LAB تنها ٨٠هزار تن خواهد بود.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران همچنین به سودآورى بیش از پیش بینى شرکت در سال گذشته اشاره کرد و گفت: میزان سودآورى این شرکت در سال گذشته ٧٦٤ ریال EPS بود که حدود ١٠درصد بیشتر از پیش بینى ما بوده است.

رحیمی از طرح توسعه LAB خبر داد و افزود: به دلیل مازاد تولید نرمال پارافین و استفاده از تکنولوژى هاى جدید، طرح توسعه LAB جزو برنامه کارى آینده ما است که تا امروز ٢٨درصد پیشرفت کارى داشته ایم.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران تصریح کرد: تا امروز براى این طرح مبلغ ٥٥٠میلیارد تومان هزینه شده و ٦٥٠میلیارد تومان دیگر احتیاج داریم که به طور حتم براى تامین این مبلغ تنها توان شرکت کافى نیست و نیاز به دریافت وام داریم.

رحیمی اضافه کرد: همچنین ٣طرح ایجاد ارزش افزوده تا پایان سال اجرایى خواهد شد که ٤٠٠میلیارد تومان در خرید کاتالیست صرفه جویى خواهد کرد.

وی در ادامه در پاسخ  به این پرسش مبنی بر این که عرضه سهام «خدمات بندری» از شرکت های تابعه سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ۱۰ درصد سهام شرکت «خدمات بندری» تا پایان سال جاری در فرابورس عرضه می شود و مقدمات درج نماد آن در این بازار در حال پیگیری و انجام است.

رحیمی در ادمه نشست از عرضه بیشتر ارز حاصل از صادرات شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران به سامانه نیما خبر داد و گفت: تا کنون بخش زیادى از ارز صادراتى ما به سامانه نیما عرضه شده است و تا پایان سال نیز به همین روال عرضه خواهیم داشت.

وی با اشاره به تحریم ها و برنامه این شرکت براى سال جدید اظهار کرد: با توجه به این که ما در سال ٩١ و ٩٢تحریم را تجربه کرده ایم، راه دور زدن تحریم هاى دور دوم را نیز یاد گرفته ایم.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران در پایان درباره پرسنل این شرکت نیز گفت: تعداد نیروى شاغل این شرکت ٥٣٢ نفر است که به طور کل معیشت ٢٥٠٠نفر را تامین مى کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: