April 2021 14 / چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۲۹۶۸۹۸
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
0
پول‌نیوز -کوبا کشوری تشکیل شده از مجمع‌الجزایری در دریای کارائیب و پایتخت آن هاوانا است.اگر دوست دارید در شهرهای قدیمی قدم بزنید که در خیابان‌های دیدنی و زیبای آن، ماشین‌های کلاسیک رفت و آمد می‌کنند، کوبا بهترین مقصد است. البته در سراسر دنیا کوبا را به سواحل زیبای سفید و آب‌های فیروزه‌ای می‌شناسند، اما کوبا از نظر تاریخی و فرهنگی هم دست کمی از سایر مقصدهای گردشگری دنیا ندارد. در واقع با وجود جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و تفریحات و گردشگاه‌های ساحلی، کوبا یک مقصد گردشگری کامل است.

راهنمای سفر به کوبا (+عکس)

راهنمای سفر به کوبا (+عکس)

راهنمای سفر به کوبا (+عکس)

راهنمای سفر به کوبا (+عکس)


ساختمان‌های تاریخی به جا مانده از دوران استعمار، حال و هوای اسپانیایی، غذاهای کارائیبی و ماشین‌های قدیمی و قشنگ، تجربیات نابی هستند که در کوبا انتظار گردشگران را می‌کشند.

وضعیت آب‌ و‌ هوا

آب و هوای کوبا نیمه گرمسیری است؛ البته وزش بادهای بسامان، گه‌گاه از رطوبت و گرمای هوا می‌کاهد. میانگین دمای هوای سالانه در کوبا ۲۶ درجه است و روزهای آفتابی زیادی دارد.
بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای سفر به کوبا از دسامبر تا ماه مه است؛ زمانی که می‌توانید انتظار روزهای خشک و آفتابی را داشته باشید و آسمان معمولا صاف است. فصل مرطوب سال در ماه ژوئن آغاز می‌شود. گردشگران معمولا از سفر به کوبا بین ماه‌های آگوست تا اکتبر اجتناب می‌کنند چون در این مدت احتمال وقوع طوفان وجود دارد و شرایط جوی مساعد نیست.
هزینه‌های سفر
هزینه‌های روزانه در سفر به کوبا
هزینه‌ی سفر ارزان تا ۷۰ پزوی تبدیل‌پذیر کوبا (۲۳۰ هزار تومان)

یک وعده غذا در رستوران‌های ارزان ۱۰ تا ۱۵ پزو (۳۳ هزار تا ۵۰ هزار تومان)

ورودی موزه ۱ تا ۵ پزو (۴ هزار تا ۱۶ هزار تومان)
سفر میان‌رده از ۷۰ تا ۱۴۰ پزو (۲۳۰ هزار تا ۴۶۰ هزار تومان)

هتل میان‌رده از ۵۰ تا ۱۰۰ پزو (۱۶۰ هزار تا ۳۲۰ هزار تومان)

یک وعده غذا در رستوران‌های خصوصی ۱۵ تا ۲۵ پزو (۵۰ هزار تا ۸۰ هزار تومان)

سفر با اتوبوس بین شهرهای هاوانا و ترینیداد ۲۵ پزو (۸۰ هزار تومان)
سفر لوکس بیش از ۱۴۰ پزو (۴۶۰ هزار تومان)

هتل تاریخی یا ریزورت تفریحی: ۲۰۰ تا ۳۰۰ پزو ( هزار۶۵۰ تا ۹۹۰ هزار تومان)

تاکسی یا کرایه اتومبیل: ۶۰ تا ۷۰ پزو (۲۰۰ هزار تا ۲۳۰ هزار تومان)
صرفه‌جویی در هزینه‌ها

کوبا در مجموع یکی از مقاصد گردشگری ارزان است. با به کار بستن نکاتی که در ادامه مطرح می‌کنیم، می‌توانید هزینه‌های سفرتان را کاهش دهید و سفری ارزان‌تر داشته باشید.
سفر انعطاف‌پذری داشته باشید

اگر مجبور نباشید در ساعت و روز خاصی سفر کنید، به راحتی می‌توانید در سایت‌های رزرو بلیط و هتل، پیشنهادهای فوق‌العاده‌ای پیدا کنید. تخفیف در هزینه‌ی محل اقامت و پرواز، مقدار زیادی از هزینه‌های سفرتان را کاهش می‌دهد و تفاوت زیادی در هزینه‌ی نهایی ایجاد می‌کند.
برای سفر در کوبا از اتوبوس استفاده کنید

برای سفر بین شهری در کوبا می‌توانید از اتوبوس استفاده کنید. سیستم حمل و نقل با اتوبوس در کوبا بسیار کارآمد و ارزان است. اگر دوست ندارید تمام مدت سفرتان را در پایتخت بمانید و می‌خواهید به مناطق بکرتر و مناطق ساحلی خلوت سفر کنید، اتوبوس وسیله‌ای ارزان است. حسن دیگر استفاده از اتوبوس، این است که با شهرها، جاده‌ها و اهالی این کشور از نزدیک آشنا می‌شوید و تجربه‌ای بومی‌تر و اصیل‌تر از سفر به کوبا خواهید داشت.
تاکسی‌های اشتراکی را به جای تاکسی فردی انتخاب کنید

به جای این که برای رفتن به همه جا تاکسی دربست بگیرید، از تاکسی‌های اشتراکی استفاده کنید. البته در کوبا به راحتی می‌توانید برای رفتن به محله‌ها و مناطق مختلف شهرها از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و حتی مسیری را پیاده بروید، اما اگر دوست دارید راحت‌تر باشید و تاکسی بگیرید، از تاکسی‌های اشتراکی استفاده کنید.
در سایت Airbnb اقامتگاه پیدا کنید

برای این که تجربه‌ای محلی و ارزان‌تر داشته باشید، در سایت Airbnb یک اقامتگاه پیدا کنید. زندگی کردن با اهالی شهرها، داشتن همسایه‌های کوبایی و زندگی به سبک آن‌ها، تجربه‌ای متفاوت و ناب است. البته اقامت در هتل و گردشگاه‌ها برای توریست‌ها راحت‌تر است، اما تجربه‌ای توریستی است و مثل بقیه‌ی سفرها خواهد بود. اما زندگی کردن بین مردم و تماشای سبک زندگی آن‌ها از نزدیک، هم ارزان‌تر است و هم تجربه‌ای ناب و اصیل برای شما رقم خواهد زد.
در خانه‌هایی موسوم به casa particular اقامت کنید

اگر می‌خواهید یک تجربه‌ی کوبایی اصیل داشته باشید و ضمنا هزینه‌ی کمتری برای اقامت بپردازید، به دنبال اقامتگاه‌هایی به نام casa particular بگردید. این اقامتگاه‌ها در واقع تخت‌خواب و صبحانه‌هایی هستند که خانواده‌های کوبایی در اختیار گردشگران می‌گذارند.

در کوبا این مدل اقامتگاه‌ها زیاد پیدا می‌شود و در فصل خلوت سال، با هزینه‌ی بسیار اندکی می‌توانید در آن‌ها اقامت کنید. در این اقامتگاه، میزبان‌ها با رفتار بسیار دوستانه‌ای از شما پذیرایی می‌کنند، حتی می‌توانید از آن‌ها بخواهید که برایتان غذای کوبایی بپزند و هزینه‌ی آن را بپردازید. این غذاهای خانگی بهتر و ارزان‌تر از غذای رستوران است. اگر قرار است بیش از یک هفته در چنین خانه‌هایی بمانید، حتما از قبل در مورد هزینه‌ها به توافق برسید.
از اهالی منطقه راهنمایی بگیرید

اهالی کوبا مهمان‌نواز هستند و رفتار دوستانه‌ای با گردشگران دارند و معمولا دوست دارند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. از آن‌ها در مورد جاذبه‌های گردشگری، رستوران‌های خوب و ارزان و هر چیزی که نیاز دارید، راهنمایی بخواهید.

اگر کمی زبان اسپانیایی بلد باشید بسیار سفر بهتری را تجربه خواهید کرد. بهتر می‌توانید با اهالی ارتباط برقرار کنید و احتمال این که بتوانید دوست کوبایی پیدا کنید، بسیار بیشتر است.
قبل از سفر، پول خود را تبدیل کنید

به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌هایی که پیش از این در کوبا وجود داشته، دلار آمریکایی هنوز هم توسط بسیاری از دستگاه‌های خودپرداز و مراکز مبادله‌ی پول، قابل شناسایی نیست. بسیاری از مراکز تبدیل پول، ده درصد یا بیشتر، کارمزد دریافت می‌کنند.

داشتن پول نقد در کوبا بسیار اهمیت دارد. در بسیاری از شرایط، کارت اعتباری پذیرفته نمی‌شود بنابراین قبل از رسیدن به این کشور از همراه داشتن پول کافی مطمئن شوید.
چانه بزنید

در کشوری که بسیاری از گردشگران به زبان آن آشنایی ندارند، تعجبی ندارد که اهالی سعی می‌کنند محصولات و خدمات خود را گران‌تر از قیمت واقعی آن بفروشند؛ به خصوص که بسیاری از گردشگران از قیمت اجناس و محصولات در کوبا اطلاع دقیق ندارند.

قبل از سفر در مورد قیمت تقریبی محصولات و خدمات و سوغات تحقیق کنید و نرخ تبدیل پول را بپرسید. در کوبا اگر موردی پیش آمد که طرف مقابل سعی داشت قیمتی غیرمعقول و غیرواقعی از شما طلب کند، چانه بزنید و آن را کاهش دهید. معمولا اگر صرف نظر کنید و به راه خود ادامه دهید، فروشندگان، خودشان کوتاه می‌آیند و قیمت را کاهش می‌دهند.
میزان هزینه‌ی روزانه را مشخص کنید

با توجه به بودجه‌ای که برای سفرتان در نظر گرفتید، میزان مقدار مجاز برای خرج کردن در روز را مشخص کنید و سعی کنید تا جایی که ممکن است خود را ملزم به رعایت محدودیت مالی کنید. این کار باعث می‌شود که ولخرجی را کنار بگذارید و پول‌تان را برای موارد مهم‌تر نگه دارید.

از آنجایی که کوبا، یک مقصد گردشگری متفاوت و جذاب است، احتمالا در سفر به این کشور دلتان می‌خواهد چیزهای زیادی بخرید و غذاهای زیادی را امتحان کنید، اما باید در نظر داشته باشید که همین هزینه‌های کوچک و اندک، کم کم به مقدار زیادی تبدیل می‌شود و هزینه‌ی کلی سفرتان را به شکل قابل توجهی بالا می‌برد.

نکته‌ی مهم در مورد تعیین هزینه‌ی روزانه این است که در مورد بودجه‌ای که دارید و سبک سفری که می‌خواهید تجربه کنید، واقع‌بین باشید و برنامه‌ریزی صحیحی داشته باشید.
همیشه از قبل هزینه را بپرسید

اگر قبلا در مورد هزینه‌ی محصولات و خدماتی که دریافت می‌کنید سوال نکنید، ممکن است ناخواسته مجبور شوید هزینه‌ی بسیاری زیادی پرداخت کنید.
گروهی یا دو نفره سفر کنید

بسیاری از خانه‌های کرایه‌ای در کوبا، چه برای یک نفر چه برای چند نفر، هزینه‌ی یکسانی دارند. بنابران بهتر است گروهی سفر کنید که هزینه‌های سفرتان تقسیم شود.
کمتر از این اینترنت استفاده کنید

بسیاری از اقامتگاه‌ها در کوبا ممکن است اینترنت نداشته باشند یا هزینه‌ی آن‌ها زیاد باشد. در برخی از مکان‌های عمومی ممکن است وای فای پیدا کنید. اما این نکته را در نظر بگیرید که با داشتن یک کتاب راهنمای خوب، کمی تحقیق قبل از سفر و توانایی صحبت به زبان اسپانیایی، نیاز به اینترنت نخواهید داشت. مطمئن باشید ایسنتاگرام جایی نمی‌رود تا شما به خانه برگردید.

از این فرصت استفاده کنید و چند روزی را دور از شبکه‌های اجتماعی بگذرانید و از زندگی واقعی لذت ببرید.
جاذبه‌های گردشگری

کوبا، بزرگ‌ترین جزیره‌ی کارائیب، مملو از تاریخ، فرهنگ و فضایی اسرارآمیز و فریبنده است. در میدان‌های سنگ‌فرش شده‌ی شهر قدیم هاوانا، موسیقی زنده، به گوش می‌رسد و خبر از زندگی پرجنب و جوشی می‌دهد که ماشین‌های قدیمی، بخشی جدایی‌ناپذیر از آن است. ساختمان‌های قدیمی و مستعمراتی شهرهای این کشور، فضایی جالب و دیدنی ایجاد کرده‌اند، انگار که این کشور در دل تاریخ متوقف شده است.

علاوه بر این جاذبه‌های شهری، کوبا پر از زیبایی‌های طبیعی است. این جزیره‌ی بزرگ، بیش از ۳ هزار کیلومتر خط ساحلی دارد. صخره‌های مرجانی در آب‌های فیروزه‌ای، جلوه‌ای زیبا به طبیعت کوبا داده‌اند. طبیعت سرسبز و زیبای کوبا، الهام بخش بسیاری از نویسندگان دنیا و مامنی برای آسایش بسیاری از گردشگران است. سفر به کوبا، ترکیبی از تجربیات تاریخی، فرهنگی و طبیعی متفاوت است که در کمتر جایی می‌توانید مانند آن را تجربه کنید.

شهر قدیم هاوانا (Habana Vieja)

شهر قدیم هاوانا، بخشی از تاریخ پر فراز و نشیب کوبا است؛ منطقه‌ای تاریخی که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است. قدم زدن در میدان این منطقه و تماشای بناهای تاریخی به سبک باروک و نئوکلاسیک، تجربه‌ای جذاب است و سبک زندگی کوبایی در ۲۰۰ سال پیش را به نمایش می‌گذارد. مرمت‌های گسترده، روح تازه‌ای در ساختمان‌های قدیمی این محله دمیده است.

از جاذبه‌های این منطقه می‌توان به میدان کلیسای جامع اشاره کرد که کلیسای جامع سنت کریستوبال در آن قرار دارد. یک قلعه‌ی نظامی به نام قلعه‌ی Real Fuerza کامل‌کننده‌ی جاذبه‌های این محله‌ی تاریخی است.

یکی از پر جنب و جوش‌ترین و جذاب‌ترین نقاط شهر که مردم و گردشگران در آن جمع می‌شوند و از گشت و گذار لذت می‌برند، Plaza Vieja است. در این میدان یک بنای تاریخی به نام Casa del Conde Jaruco قرار دارد که در طبقه‌ی هم‌کف آن، پنجره‌های زیبا با شیشه‌های رنگی کار شده است. اگر می‌خواهید حسابی در بخش‌های قدیمی شهر بگردید و از تک تک جاذبه‌های آن دیدن کنید، باید یک روز یا حتی بیشتر برای سر زدن به این محله وقت بگذارید.
ساحل وارادرو (Varadero)

وارادرو یکی از مشهورترین مقاصد ساحلی در کوبا است. این منطقه در مجاورت شبه‌جزیره‌ی Hicacos قرار دارد. بیش از ۵۰ هتل در این منطقه قرار دارد، ناحیه‌ای که با درختان نخل و سواحل شنی سفید و زیبا، گردشگران را از سراسر دنیا به سوی خود می‌کشاند. پارک طبیعی وارادرو یکی از دیدنی‌های این منطقه است؛ یک منطقه‌ی حفاظت‌شده که سواحل زیبا و دو غار دیدنی دارد. اگر از گشت و گذار در مناطق شهری خسته شدید، در این منطقه‌ی ساحلی می‌توانید از جذابیت‌های طبیعی کوبا لذت ببرید.

علاوه بر این‌ها، در منطقه‌ی وارادرو پارک آرام و دیدنی Josone، میزبان باغ‌‌های گل، رستوران و استخر است. یک دریاچه‌ی کوچک هم در آن وجود دارد که گردشگران می‌توانند از شنا در آن لذت ببرند.

در شمال شرقی این منطقه پارک زیردریایی Cayo Piedra یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری کوبا برای علاقه‌مندان به غواصی است. غواصان با حضور در این منطقه از تماشای دنیای زیبای زیر آب و ماهیان رنگارنگ آن لذت می‌برند.

شهر ترینیداد

گشت و گذار در شهر قدیمی ترینیداد که یکی از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است، شما را به سفری در دل زمان می‌برد. ساختمان‌های تاریخی که به زیبایی مرمت شده‌اند و خیابان‌ها و میدان‌های سنگ‌فرش شده در مرکز شهر، حال و هوای قدیمی و استعماری را به یادمی‌آورد. بیشتر آثار معماری این منطقه متعلق به قرن هفدهم تا نوزدهم است، زمانی که این شهر از تجارت شکر و برده سود می‌برد و در دوران اوج شکوفایی خود قرار داشت.

امروزه، ترینیداد یکی از محبوب‌ترین شهرهای توریستی کوبا است و خیابان‌های آن معمولا مملو از گردشگرانی است که به گشت و گذار مشغول هستند. در میدان مرکزی این شهر می‌توانید قدم بزنید و از دیدن بناهای تاریخی اطراف آن لذت ببرید. بر فراز این میدان، یک کلیسای جامع قدیمی وجود دارد که تماشای آن خالی از لطف نیست. از دیگر جاذبه‌های این شهر می‌توان به کلیساها و صومعه‌های قدیمی و برج‌های ساعت اشاره کرد.

علاوه بر آثار تاریخی، در این شهر از تماشای موزه‌ها و گالری‌های هنری لذت خواهید برد. ضمنا، محیط طبیعی اطراف شهر، مکانی ایده‌آل برای اسب‌سواری است. چشم‌اندازهای اطراف شهر با وجود درختان نخل، کوهستان و مزارع نیشکر، بسیار دیدنی است. خانه‌های قدیمی به جا مانده از قرن نوزدهم با نقاشی‌های دیواری و تزیینات زیبا، از دیگر دیدنی‌های ترینیداد است.
شهر Guardalavaca

این شهر توریستی که سواحل زیبایی دارد، نسبت به وارادرو، آرام‌تر و دورافتاده‌تر است. درختان انبوه و سرسبز، خط ساحلی این منطقه را به زیبایی زینت داده است. اگر می‌خواهید از آفتاب ساحل دور بمانید، می‌توانید از مسیرهای پیاده‌روی گم‌شده در سایه‌ی انبوه درختان قدم بزنید. در این منطقه، غواصان از تماشای زندگی زیر آب و زیبایی‌های آن لذت می‌برند. ماهی‌های رنگارنگ و صخره‌های مرجانی زیبا، باعث شده که غواصان زیادی برای تجربه‌ی دنیای زیر آب، به این شهر سفر کنند.

یکی دیگر از جذابیت‌های این شهر ساحلی این است که از آن می‌توانید سفرهای کوتاه به اطراف ترتیب دهید. ماجراجویی در جنگل، تورهای قایق‌سواری و سفر به جزایر کوچک اطراف از تفریحات جذابی است که در این شهر می‌توانید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. یک دلفیناریوم در جزایر نزدیک این شهر وجود دارد که بازدید از آن، تفریحی جذاب برای خانواده‌ها است.
منبع:کجارو
برچسب ها: کوبا ، گردشگری ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: