پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۹۵۱۷۶
۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
0
پول‌نیوز - ۴۰ دانش آموز مدرسه ابتدایی شهید علی پور آهنگر کلا بابل دچار مسمومیت شدند.

دکترجوانیان متخصص بیماری‌های عفونی و رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت:کارشناسان مرکز بهداشت روستای آهنگرکلا بخش گتاب بابل روز چهارشنبه گزارشی مبنی بر مسمومیت چند دانش آموز به این مرکز ارائه کردند.

وی با بیان اینکه گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل بعد از دریافت گزارش بلافاصله به این روستا اعزام شد، افزود: در مرحله نخست مشخص شد تعدادی ازدانش آموزان دچار علائم بیماری گوارشی مانند تهوع، اسهال و استفراغ شدند.

دکتر جوانیان افزود: پس از دریافت اطلاعات از والدین این دانش آموزان مشخص شد برخی از این کودکان از روز قبل نیز علائم این بیماری را داشتند.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ دانش آموز این مدرسه از کلاس‌های مختلف درگیر این مسمومیت شده بودند، گفت: بررسی در روستا نشان داد هیچکدام از اهالی به این بیماری مبتلا نشدند بنابر ای نبه نظر می رسید علت بروز این علائم را در مدرسه باید جستجو کرد.

رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: از آب و غذای بوفه مدرسه نمونه گیری و به آزمایشگاه ارسال شد که فعلا در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از دانش آموزان نیاز به بستری شدن نداشتند و مراحل درمان در درمانگاه روستا انجام شد، افزود: تعدادی از دانش آموزان نیز دیروز با علائم اسهال و استفراغ به درمانگاه روستا مراجعه کردند اما امروز هیچ مراجعه کننده‌ای نداشتیم.

دکترجوانیان احتمال مسمومیت غذایی این دانش آموزان را دور از ذهن ندانست و افزود: مرکز بهداشت پیگیر این موضوع است و جای نگرانی نیست.

رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بابل از اهالی این روستا خواست تا مشخص شدن علت دقیق این مسمومیت و عامل این بیماری، ضمن حفظ خونسردی در صورت مشاهده علائم اسهال و استفراغ بلافاصله به درمانگاه محل مراجعه کنند.
برچسب ها: مازندران ، مسمومیت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار