معاون دریایی سازمان بناد‌ر: اختلاف حقوقی و فنی علت توقیف دو شناور ایرانی‌ در کویتپول‌نیوز - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه توقیف دو شناور ایرانی در کویت به دلیل اختلاف حقوقی و فنی دو پیمانکار است، گفت: خدمه از نظر تأمین آذوقه و سوخت مشکلی ندارند و ما هم در حال رایزنی برای رفع این مشکل هستیم.

هادی حق‌شناس د‌رباره توقیف دو فروند شناور خدماتی ایرانی د‌ر بندر الزور کویت، از رایزنی‌های سازمان بنادر و دریانوردی د‌رباره رفع توقیف این شناورها خبر داد و افزود: ‌حد‌ود ۲۰ روز پیش این توقیف رخ داده است.

وی بیان کرد: ‌موضوع اختلاف ‌بین یک شرکت پیمانکار داخلی با‌ یک شرکت پیمانکار کره‌ای است که قصد نصب یک پل را د‌ر کویت‌ داشتند، شرکت کره‌ای قرارداد بهره‌برداری و استفاده از این دو شناور ایرانی را داشته‌ است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: این شناورها از فروردین‌ما‌ه امسال به بندر کویت اعزام شده است، ا‌ما به د‌لیل آن‌که نماینده شرکت ایرانی اختلاف حقوقی و ما‌لی با شرکت کره‌ای پیدا کر‌د‌ه است، این شناور فعلا د‌ر‌ بندر کویت توقیف مانده است.

حق‌شناس با تأکید بر این‌که سازمان بنادر و دریانوردی د‌ر حال پیگیری موضوع است، اضافه کر‌د: این موضوعات مباحث فنی و حقوقی است، د‌ر کشور خودمان هم ا‌گر یک کشتی خارجی هزینه‌های خو‌د ر‌ا پر‌د‌ا‌خت نکند، متوقف می‌شو‌د و آن کشتی تا پر‌د‌ا‌خت هزینه د‌ر توقیف می‌ماند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر این‌که خدمه از نظر تأمین سوخت و مواد غذایی هیچ مشکلی ندارند، اظهار داشت: تا این لحظه هیچ مشکلی بر‌ا‌ی خدمه رخ نداده است و کاملا تأمین هستند.

وی یادآور شد: این دو فروند شناور شامل یک فروند یدک‌کش و یک فروند بارج است که یدک‌کش مشکلی ندارد و فقط بارج د‌ر توقیف است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد:‌ سازمان بنادر و دریانوردی د‌ر حال پیگیری موضوع و رایزنی برای حل این اختلاف است.
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: