پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 18 / چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۹۵۰۱۸
۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۸
0
گروه تجاری معروف علی بابا هتلی را در شهر هانگژو واقع در استان چجیانگ چین افتتاح کرده که در آن تلاش شده خدماتی مبتنی بر هوش مصنوعی و رویکردهای آینده نگر به مهمانان ارائه شود.

پول نیوز؛ سمیه علی اصغری-  هوش مصنوعی  یکی از حوزه هایی که طی چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به عنوان نماد پیشرفت و آینده نگری با جدیت توسط کمپانی ها و استارت آپ های مطرح دنبال می شود. در تعاریف موجود برای هوش مصنوعی آمده است: هوش مصنوعی یا هوش ماشینی (Artificial Intelligence) به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود. به عبارت دیگر هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

همانطور که کارشناسان حوزه فناوری و اقتصاد بارها گفته اند: هوش مصنوعی، واقعیت مجازی، خودروهای خودران، بلاک چِین و نسل پنجم شبکه تلفن همراه مهمترین موضوعات بازار فناوری طی سال های آتی خواهند بود. باتوجه به آنچه که بالا مطرح شد می توان کاربردهای نامحدودی را برای AI مدنظر قرارداد از صنعت تا پزشکی، کشاورزی و سایر بخش ها. اما امروز برای آشنایی با یک کاربرد متفاوت از هوش مصنوعی راهی یک هتل در کشور چین خواهیم شد، با پول نیوز همراه باشید.

گروه تجاری معروف علی بابا هتلی را در شهر هانگژو واقع در استان چجیانگ چین افتتاح کرده که در آن تلاش شده خدماتی مبتنی بر هوش مصنوعی و رویکردهای آینده نگر به مهمانان ارائه شود. در واقع ایده اصلی راه اندازی کسب و کار مذکور نیز دقیقا همین خدمات فناورانه بوده تا بتواند به عنوان یک هتل متفاوت در سطح بین المللی مطرح شود.

خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی در هتل علی بابا که "فلایزو" نام دارد فقط محدود به ربات هایی که سفارش غذا را دریافت و یا تحویل می دهند، نمی شود بلکه موارد دیگر چون اسکن صورت و کنترل صوتی در همه بخش های هتل از لابی و آسانسورها تا باشگاه ورزشی و رستوران مورد بهره برداری قرار گرفته است. در ادامه تصاویری از فلایزو را مشاهده می کنید:

 یکی از مهمانان در حال عکاسی از ربات تحویل غذا

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)


لذت دریافت فناورانه سفارش از یک ربات هوشمند

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)


یکی از مهمانان تلفن هوشمند خود را برای عکاسی از ربات تحویل غذا در رستوران آماده می کند

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)


کنترل مدارک با سامانه هوشمند در هتل

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)


سامانه هوشمند با قابلیت کنترل آی دی کارت، پاسپورت و اسکن صورت در هتل

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)


مهمانان در حال بررسی قابلیت های سامانه هوشمند در هتل

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)


انتخاب طبقه مورد نظر توسط یک مهمان پس از اسکن موفقیت آمیز چهره با سامانه هوشمند آسانسور

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)


نمایی از فضای داخلی یکی از اتاق های هتل فلایزو

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)


یکی از مهمانان در حال استفاده از امکانات ورزشی باشگاه هتل فلایزو

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)


نمای خارجی هتل فلایزو در هانگژو

هتل هوش مصنوعی علی بابا! (+عکس)

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار