May 2021 17 / دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۲۸۸۹۷۷
۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
0
جنگل‌های این ناحیه مملو از حیوانات گوناگون، مخروبه‌ها و بقایای کشف نشده‌ مایاها است؛ سواحلش برای موج‌سواری عالی و جزایرش پر از شور زندگی است.
 پول‌نیوز -آمریکای مرکزی با وجود پشت سر گذاشتن بحران‌های داخلی به دلیل وجود جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و محیطی در سال‌های اخیر مقصد بسیاری از گردشگران بوده است.

راهنمای سفر به آمریکای مرکزی (+عکس)

راهنمای سفر به آمریکای مرکزی (+عکس)

راهنمای سفر به آمریکای مرکزی (+عکس)

راهنمای سفر به آمریکای مرکزی (+عکس)

آشوب‌ها و ناآرامی‌های داخلی دهه ۱۹۸۰ میلادی گردشگران را از ورود به آمریکای مرکزی دور کرد، اما این بدنامی در حال تغییر است، به طوری که امروزه تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مناطق گردشگری برای توریست‌ها شده است (البته پاناما و کاستاریکا عمدتا در میان بازنشستگان محبوب هستند). جنگل‌های این ناحیه مملو از حیوانات گوناگون، مخروبه‌ها و بقایای کشف نشده‌ مایاها است؛ سواحلش برای موج‌سواری عالی و جزایرش پر از شور زندگی است. ارزان بودن هزینه اقامت، غذا و حمل‌ونقل آن را به مقصدی رویایی تبدیل کرده است. برای داشتن سفری خاطره‌انگیز در آمریکای مرکزی نکاتی را برای شما بازگو خواهم کرد.

میانگینِ هزینه‌ها
هزینه‌ اقامت

 هزینه‌ اقامت هر شب در یک مهمانسرا، برای اتاقِ خوابگاهی، بین ۵ تا ۱۰ دلار آمریکاست. یک اتاق جداگانه به همراه یک تخت تک‌نفره یا دونفره و نیز حمام جداگانه هزینه‌ای ۱۵ تا ۲۵ دلاری برایتان خواهد داشت. در کاستاریکا یا پاناما، هزینه‌ها بیشتر متمایل به قسمتِ دوم بازه‌ قیمتیِ یاد شده‌ است (مثلا هزینه‌ یک شب اقامت در بازه‌ قیمتیِ ۱۵ تا ۲۵ دلار در پاناما و کاستاریکا معمولا ۲۵ دلار است).

مهمانسراها یا مسافرخانه‌های خانوادگی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از هتل‌ها هستند (در آمریکا، مسافرخانه‌های خانوادگی نوعی مهمانسرا هستند که یک خانواده آن را اداره و البته خود آن خانواده نیز در همان مکان زندگی می‌کنند). هزینه‌ اقامت در چنین مکان‌هایی، ۲۵ دلار برای هر شب است و امکاناتی همچون حمام، صبحانه و نیز گردش در یک مکانِ محلی که بر عهده‌ مدیریتِ مهمانسرا است، ارائه می‌شود. در کشورهای ارزان‌تر در نواحیِ اِل‌سالوادور، هزینه هر شب اقامت در یک اتاق جداگانه حدود ۱۵ دلار است، در حالی‌ که در مکان‌های گران‌قیمت‌تری مثل پاناما، باید تا سقفِ قیمت حدود ۳۰ دلار برای هر شب پرداخت کنید. می‌توانید به راحتی در مهمانسراها یا پارک‌های ملی چادر بزنید. اغلب مهمانسراها با شبی ۱ تا ۳ دلار اجازه‌ بر پا کردنِ چادر و کمپ زدن در محوطه‌های خاص خود را می‌دهند. هزینه‌ چادر زدن در پارک‌های ملی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

هزینه‌ غذا

 ارزان‌ترین راه برای غذا خوردن، رفتن به رستوران‌های بین‌راهی‌ست که در همه‌ جایِ آمریکای مرکزی پراکنده‌اند. در رستوران‌های محلی، قیمت هر وعده غذا حدود ۵ دلار است. اگر دنبال غذای ارزان‌تری هستید، می‌توانید تنها با نیم دلار سراغِ امپادانا (نوعی غذایی اسپانیایی‌ حاویِ کیکِ گوشت، پنیر و سیب‌زمینی‌) بروید. اگر به آشپزی علاقمندید، به فروشگاه‌های محلی بروید و میوه، سبزیجات، گوشت و لبنیاتِ کافی برای یک هفته را با قیمتی حدود ۱۵ تا ۲۰ دلار تهیه کنید. اگر دنبالِ رستوران‌های شیک می‌گردید، باید ۲۵درصد بیشتر از این مبلغ پرداخت کنید. قیمت یک وعده غذا به همرا نوشیدنی در یک رستورانِ معمولی حدود ۱۰ دلار است. غذاهای غربی ۳ برابر گران‌تر از غذاهای محلی هستند؛ پس بهتر است غذاهای مورد علاقه غربی خود را در انتهای سفر میل کنید تا با کمبود بودجه مواجه نشوید.

هزینه‌ حمل ونقل

 در شهرهای آمریکای مرکزی، اتوبوس ارزان‌ترین و راحت‌ترین وسیله‌ نقلیه برای رفت‌و‌آمد است. کرایه‌ها کمتر از یک دلار است و اتوبوس‌های فراوانی در سطح شهر تردد می‌کنند. کرایه‌ اغلب مسیرها ۱۰ دلار است. کرایه‌ مسیرهای طولانی‌تر و شبانه از کشوری به کشور دیگر نیز حدود ۳۰ دلار است. نگران رفت‌وآمد نباشید، زیرا اتوبوس‌ها در هر مکانی توقف می‌کنند تا به‌راحتی بتوانید سوار و پیاده شوید. اتوبوس‌ها معمولا آهسته و مستقیم حرکت می‌کنند. در این نقطه از جهان، بیشترین تعداد مسافرانِ بین‌راهی وجود دارند. گاهی ممکن است اتوبوس‌ها به‌علت کمبود مسافر دیر به مقصد برسند و گاهی نیز ممکن است پر از مسافر باشند. من در بلیز، کاستاریکا و پاناما بارها سوار اتوبوس شده‌ام، زیرا شبکه‌های هوایی این مناطق محدود و قیمت پروازها گران است. هزینه‌ پرواز از گواتمالا به بلیز ۲۵۰ دلار است؛ در حالی‌ که هزینه‌ اتوبوس برای همین مسیر، فقط ۳۵ دلار است.

آمریکای مرکزی
تفریح و گشت‌و‌گذار

 هزینه‌ ورودیِ پارک‌های ملی، مثل سفر به مکان‌های مخروبه‌ اقوام مایا، ارزان و حدود ۵ تا ۱۰ دلار است. غواصی گرا‌ن‌ترین تفریح در آمریکای مرکزی‌ است و دو کپسول اکسیژنِ آن، هزینه‌ای ۵۰ تا ۸۰ دلاری در بر دارد. هزینه‌ ورودیِ تایکال (قلعه‌ تاریخیِ مایاها) ۲۲ دلار است.

نکاتی برای کمتر هزینه کردن
به فروشگاه مرسادو بروید

 اگرچه غذا خوردن در رستوران‌های آمریکای مرکزی ارزان است، اما خرید مواد غذایی برای سفرهای یک روزه نیز کاری منطقی به نظر می‌رسد. قیمت میوه، فقط چند پنی‌ است.
در کنار جاده‌ها غذا بخورید

 رستوران‌های کنار جاده، ارزان‌ترین غذاها را با قیمتی حدود ۲ دلار برای هر وعده سرو می‌کنند.
مجانی سفر کنید (Hitchhike)

سواریِ مجانی یا همان کنار جاده ایستادن، یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای رفت‌وآمد در آمریکای مرکزی‌ است. اغلب مردم مایلند تا افراد پیاده را سوار کنند و به مقصدشان برسانند.
پرواز نکنید

ممکن است سفر با اتوبوس طولانی باشد، اما اگر قصد دارید تا اطراف خود را با کمترین هزینه ببینید، نباید با هواپیما سفر کنید. هزینه‌ سفرهای هوایی حدودا ۱۰ برابر بیش از اتوبوس است.
۱۰ کاری که حتما باید در آمریکای مرکزی انجام دهید

کارهای زیادی برای انجام دادن در این مکان وجود دارد، اما مهم‌ترینِ آنها عبارتند از:
بازدید از کانالِ پاناما

این کانال که برای اولین بار در سال ۱۹۱۴ افتتاح شد، ۸۰ کیلومتر طول دارد و کشتی‌ها را بدون نیاز به عبور از دریای کاراییب، از اقیانوس آرام به پاناما هدایت می‌کند. این کانال سه آب‌راه‌ دارد. آب‌راه‌های میرافلورز و پدرو میگوئل مسیر قسمت آقیانوس آرام و آب‌راه‌ گاتون، قسمتِ دریایِ کارائیب را می‌بندد. بهترین مکان برای دیدنِ کانال، آب‌راه‌ میرافلور است.

کشت‌زارهای قهوه

  آمریکای مرکزی، به‌خصوص کاستاریکا و پاناما با قهوه‌اش معروف است. از مزارع دیدن کنید و چگونگی رشد دانه‌های قهوه، کاشت و برداشت آن‌ها را ببینید. همچنین می‌توانید با قیمت‌های بسیار پایین قهوه خریداری کنید. به‌نظر من، بهترین قهوه از کشت‌زارهای مونته‌ورده در کاستاریکا به‌ عمل می‌آید. من قهوه‌خور نیستم، ولی یکی از آنها را امتحان کردم؛ مزه‌ شکلات می‌داد!

پیاده‌روی در جنگل‌های بارانی

اغلب این منطقه، پوشیده از جنگل‌هایِ بارانیِ وسیع، مرطوب و چشم‌نواز است. یکی از راه‌های محبوب برای رفتن به این جنگل‌ها، تورِ هوایی‌ است! به‌این ترتیب که با کمک زیپ‌لاین آویزان می‌شوید و از بالای درختان به آرامی سُر می‌خورید! جنگل‌های بارانی، مملو از  حیواناتی از جمله میمون، جگوار (پلنگِ خال‌دارِ آمریکایی)، مارمولک و پرندگان استوایی‌ است. تورهای جنگلیِ بسیاری در اینجا وجود دارند و هر کشوری یک پارکِ جنگلی دارد که می‌توانید در آن به گشت‌و‌گذار در جنگل‌های وسیع بپردازید.

ساحل نیکویا (Nicoya Coast) در کاستاریکا

 این مکان، شبه‌جزیره‌ای زیبا با شهرها و سواحلِ کوچک است. اینجا هوا همیشه آفتابی‌ است و جاهای دیدنیِ بسیاری برای گشت‌وگذار و تفریح دارد. برخی از جاذبه‌های گردشگریِ این منطقه عبارتند از: پارک ملیِ بارا هوندا، جزیره‌ ایزلا تورتوگا، غواصیِ اسکوبا (غواصی با ماسکِ اکسیژن) و غواصی در کناره‌های ساحل. شهر مورد علاقه‌ من در این منطقه سانتا تریسا است.
منبع:کجارو
برچسب ها: گردشگری ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: