کد خبر: ۲۸۸۸۱۴
۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
0
پول‌نیوز -خرمشهر، نماد مقاومت ایران زمین است و در هر گوشه‌اش، آثاری از آن دوران ارزشمند به چشم می‌خورد. سفر به این شهر و دیدن جاذبه‌هایش، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

خرمشهر، یکی از شهرهای مهم قرار گرفته در جنوب استان خوزستان است. این شهر به دلیل قرار گرفتن در مجاورت خلیج نیلگون فارس و رودخانه‌های کارون و اروندرود در مرز عراق، از اهمیت اقتصادی و سیاسی بسیاری برخوردار است.

خرمشهر نماد مقاومت در ۸ سال دفاع مقدس است و مدتی خونین شهر نام داشته است. خرمشهر با تمام زیبایی‌هایش در جنگ ویران شد و پس از گذشت این همه سال، هنوز آثاری از جنگ بر چهره دارد. با این حال، این شهر زیبا پر است از دیدنی‌های جذاب، آثار تاریخی، و طبیعی. این شهر در محل تلاقی کارون و اروندرود قرار گرفته و پر از نخلستان است.

تماشای ساحل و منظره‌ی زیبای نخلستان‌ها، بازارهای سنتی و مدرن، سوغاتی‌ها و خوراکی‌های جنوبی خوشمزه، همه در کنار هم خرمشهر زیبا را به یکی از مقاصد جذاب برای سفر به جنوب، تبدیل کرده‌اند. در کنار سفر به اهواز و آبادان، لذت بردن از زیبایی‌های خرمشهر را نیز از دست ندهید.

آب و هوای خرمشهر
خرمشهر از بهترین مقاصد سفرهای نوروزی و فصل‌های سرد است
خرمشهر در ناحیه‌ای پست و هموار از خوزستان قرار گرفته و دارای آب و هوایی نیمه بیابانی است. تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی معتدل از ویژگی‌های اقلیمی آن منطقه است؛ و کمترین میزان بارندگی را داراست. خرمشهر از بهترین مقاصد سفرهای نوروزی و زمستانی است.

اطلاعات ضروری خرمشهر
کد خرمشهر: ۰۶۱
فاصله از تهران: ۹۴۰ کیلومتر
مدت زمان سفر زمینی: ۱۱ ساعت
مدت زمان سفر ریلی: ۱۵ ساعت
مدت زمان سفر هوایی تا اهواز: ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه

احداث آزادراه خرم‌آباد در حاشیه‌ی شمالی استان خوزستان و امتداد آن تا اهواز، آبادان، و خرمشهر، باعث شده که سفر زمینی از تهران به خرمشهر به راحتی انجام شود. سفر زمینی به خرمشهر زمان زیادی می‌برد؛ ولی طبیعت بسیار زیبای استان‌هایی که از آن‌ها می‌گذریم، باعث سهولت سفر می‌شود.

احداث آزادراه خرم‌آباد در حاشیه‌ی شمالی استان خوزستان و امتداد آن تا اهواز، آبادان، و خرمشهر، باعث شده که سفر زمینی از تهران به خرمشهر به راحتی انجام شود
برای سفر زمینی به جز اتومبیل شخصی، دو گزینه‌ی قطار و اتوبوس نیز وجود دارد. اتوبوس‌هایی از مبدا پایانه‌ی جنوب همه روزه به سمت خرمشهر حرکت می‌کنند و قیمت بلیط آن‌ها ۷۰ هزار تومان است.

بخش مهمی از شبکه‌ی ریلی کشور، بندر ترکمن در شمال را به خرمشهر در جنوب متصل می‌کند. قطارهای بسیاری همه روزه از تهران به مقصد خرمشهر حرکت می‌کنند، و قیمت بلیط آن‌ها با توجه به نوع قطار، از ۶۸ تا ۱۱۲ هزار تومان است.

برای سفر هوایی به خرمشهر، باید از فرودگاه‌ اهواز یا فرودگاه آبادان استفاده کنید. فاصله‌ی خرمشهر تا آبادان و اهواز بسیار کوتاه است؛ بنابراین سفر هوایی از این دو راه بسیار آسان خواهد بود. قیمت بلیط هواپیمای تهران به آبادان، از ۲۳۰ تا ۳۳۰ هزار تومان، و تهران به اهواز، از ۲۰۰ تا ۳۲۰ هزار تومان است. بلیط هواپیما را می‌توانید به‌صورت آنلاین از اینجا تهیه کنید.

هزینه‌های سفر به خرمشهر
برای سفر به خرمشهر بودجه‌ی زیادی نیاز نیست؛ با کمترین هزینه هم می‌توان به خرمشهر سفر کرد
برای سفر به خرمشهر بودجه‌ی زیادی نیاز نیست؛ با کمترین هزینه هم می‌توان به خرمشهر سفر کرد. همچنین، در کنار سفر به خرمشر می‌توانید از آبادان و دیگر شهرهای جنوبی نیز بازدید کنید. در این شهرها، با وجود بازارهایی پر از سوغاتی‌های خاص جنوب، بیشترین بودجه صرف خرید کردن می‌شود.
با بررسی هزینه‌های اقامت، خورد و خوراک، و حمل و نقل، می‌توانید بودجه‌ی مناسب با نوع سفر و سلیقه‌ی شخصی خود را تعیین کنید.

هتل‌های خرمشهر
هتل‌هایی که پس از جنگ تحمیلی در خرمشهر ساخته شدند؛ هتل‌های لوکسی نیستند. ولی تمامی این هتل‌ها با ارائه‌ی خدمات و امکاناتی مناسب، انتظارات شما از اقامتگاه را برآورده خواهند کرد.

هتل آپارتمان بارمانی، ۳ ستاره، با دسترسی بسیار عالی به مراکز مهم شهر، تمیز، و نوساز بوده و از بهترین هتل‌های خرمشهر است. این هتل ۶ طبقه در خیابانی ساحلی با منظره‌ی کارون قرار گرفته است. هزینه‌ی یک شب اقامت در این هتل ۱۷۰ هزار تومان است.

هتل آپارتمان نسترن، ۲ ستاره، و یکی دیگر از هتل‌های خرمشهر با امکاناتی بسیار مناسب و فضایی دلنشین است. این هتل نیز در نزدیکی مراکز مهم شهر قرار گرفته است. هزینه‌ی یک شب اقامت در سوییت‌های دو خوابه‌ی این هتل با ظرفیت ۶ نفر، ۵۰۰ هزار تومان است.

هتل سبز خرمشهر، ۲ ستاره و از هتل‌های قدیمی خرمشهر است. هزینه‌ی یک شب اقامت در این هتل، ۱۱۰ هزار تومان است.
در خرمشهر مهمان‌سرا و اقامتگاه‌های بومگردی بسیار، با قیمت‌های پایین‌تری نیز خواهید یافت.

هزینه‌ی خورد و خوراک در خرمشهر
سفر به خرمشهر با یکی از بزرگ‌ترین لذت‌های زندگی هر شخص، یعنی لذت چشیدن غذاهای بی‌نظیر جنوبی همراه است
سفر به خرمشهر با یکی از بزرگ‌ترین لذت‌های زندگی هر شخص، یعنی لذت چشیدن غذاهای بی‌نظیر جنوبی، همراه است. در خرمشهر قیمت غذاهای خیابانی مانند فلافل، پاکوره و سمبوسه، از ۲ تا ۵ هزار تومان شروع می‌شود و قیمت غذاهای سنتی و مدرن با حجم بیشتر و فست‌فودها، با توجه به رستورانی که انتخاب می‌کنید، بالاتر خواهد بود.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی در خرمشهر
حمل و نقل عمومی در خرمشهر توسط تاکسی و اتوبوس انجام می‌شود. نرخ هر کورس تاکسی و اتوبوس، با توجه به مسیر متفاوت است، ولی به دلیل کوتاهی بیشتر مسیرها، حمل و نقل عمومی هزینه‌ی بالایی ندارد.

دیدنی‌های خرمشهر
خرمشهر با توجه به اقلیم منطقه و سابقه‌ی تاریخی‌اش، دیدنی‌های بسیار جالب و خاصی دارد. خرمشهر دیگر ویرانه نیست؛ اما آثار جنگ را هنوز هم آنجا خواهید یافت.
موزه‌ی جنگ، یکی از این دیدنی‌ها است که آثاری از حماسه‌ی خرمشهر را به نمایش گذاشته است.

مسجد جامع خرمشهر، با ۱۲۰ سال پیشینه و داستان‌هایی تاریخی، آثاری از گلوله‌ها و ترکش‌های جنگی را به شما نشان خواهد داد.
قصر فیلیه، یا کاخ شیخ خزعل، ویرانه‌ای از محل زندگی حکام محلی خوزستان در دوران قدیم است. این قصر در منطقه‌ی شلمچه قرار گرفته است.
کشتی زمان جنگ اروند صغیر، یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی این شهر است. در این منطقه، مراکز تفریحی و رفاهی بسیاری برای گردشگران به وجود آمده است.
برای تماشای ساحل زیبای خرمشهر و لذت بردن از منظره، به پارک ساحلی خرمشهر سر بزنید. پل‌های دیدنی قدیم خرمشهر و جدید نیز روی رود کارون ساخته شده‌اند.
تالاب ناصری در ۱۷ کیلومتری شمال خرمشهر، زیستگاه پرندگانی بسیار است. جزیره‌ی مینو نیز با طبیعتی بسیار بکر و جذاب و منظره‌ی نخلستان‌ها، طبیعت خاص منطقه را به نمایش گذاشته است. مضیف حاج عبدالله نیز از زیباترین مضیف‌های منطقه بوده و در باغی بزرگ، در جزیره‌ی مینو قرار گرفته است.

بازارها و مراکز خرید خرمشهر
خرید کردن در خرمشهر به دلیل سبک خاص بازارهای سنتی و جذابیت بازارهای مدرنش، برای شما خاطره‌ای بسیار خوش و به یاد ماندنی به جا خواهد گذاشت
خرید کردن در خرمشهر، به دلیل سبک خاص بازارهای سنتی و جذابیت بازارهای مدرنش، برای شما خاطره‌ای بسیار خوش و به یاد ماندنی به جا خواهد گذاشت.

مجتمع تفریحی تجاری برلیان، باراز بزرگ امام رضا، بازار سیف، بازار صفا، بازار طلا یا پاساژ نخل، و مجتمع اروند یا کنزالمال، نمونه‌ای از مراکز خرید مجهز با قیمت‌هایی بسیار مناسب در خرمشهر هستند. در این بازارها شما انواع سوغات جنوب را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت خواهید یافت.
در خرمشهر شما انواع رستوران‌های مدرن و سنتی، مهمانخانه‌های عربی، کافه رستوران‌ها، کافی‌شاپ، چای‌خانه، فست‌فود و غذاهای خیابانی را به سادگی و به وفور خواهید یافت.
مضیف حاج عبدالله، باغ رستورانی بزرگ با فضایی سنتی و جنوبی، نوعی مهمان‌خانه‌ی عربی با پیشینه‌ی تاریخی است. منوی این رستوران بسیار متنوع است و در آن از غذاهای محلی تا غذاهای فرنگی، همه چیز خواهید یافت.

رستوران سوم خرداد، از بهترین رستوران‌های خرمشهر است که در آن انواع ماهی جنوب و غذاهای محلی جنوبی در کنار غذاهای ایرانی، سرو می‌شود. رستوران شقایق نیز از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین رستوران‌های خرمشهر است. برای چشیدن طعم ماهی کبابی در فضایی رو به کارون، به سفره خانه‌ی سنتی ایلیا بروید.

در سفر به جنوب فلافل را فراموش نکنید!
کافه رستوران آکواریوم در فضایی چند طبقه با منظره‌ی رودخانه، یکی دیگر از بهترین‌های خرمشهر است. کافه رستوران آقابزرگ نیز در کنار غذاهای ایرانی و منوی کافه، غذاهای سنتی و دریایی سرو می‌کند.
در سفر به جنوب فلافل را فراموش نکنید! فلافل یوگا از بهترین فلافلی‌های خرمشهر است.

سوغات خرمشهر
خرما یکی از مهم‌ترین سوغاتی‌های جنوب است
خرما یکی از مهم‌ترین سوغاتی‌های جنوب است. در سفر به خرمشهر می‌توانید انواع خرما و محصولات خرما را سوغاتی بیاورید. انواع حلوا، ارده، شیره‌ی خرما، کلوچه و نان‌های خرمایی نیز به دنبال خرما خواهند آمد. انواع ماهی‌های جنوبی و ادویه‌های خاص خوزستانی، از دیگر خوشمزه‌جات سوغات خوزستان هستند.منبع:کجارو
برچسب ها: گردشگری ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: