تاثیر رویدادهای علمی بر تغییر در برنامه‌های سیستم بانکی و پرداختپول‌نیوز - دبیر علمی سمینار هوش مصنوعی در ITE 2018، برگزاری این رویداد را در آشنایی فعالان اکوسیستم بانکداری و پرداخت با پیشرفت‌های روز دنیا موثر دانست و گفت: گاهی در ایران سرمايه‌گزاری‌هایی انجام می‌شود که عمر آن در جهان به پايان رسيده است, برگزاری چنین سمینارهایی باعث تغيير برنامه‌ها و تنظيم جهات می‌شود.

علی حکیم‌جوادی مدیرعامل هلدینگ بهسازان فردا در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری نمایشگاه تراکنش ایران بیان کرد: هوش مصنوعی صنعت بانکداری را نيز مانند صنايع ديگر و حتی بيش از آنها تحت‌الشعاع خود قرار داده و می‌دهد. بقای بانک‌ها به نوآوری وابسته است و بر همین اساس به‌کارگيری هوش مصنوعی در بانک‌ها و موسسات مالی موضوعی جدی است.  
 
وی ادامه داد: در ارائه خدمات بانکداری و مالی و امور مختلف مرتبط با مشتريان، با توجه به اتکایی که می‌توان به ماشين‌ها در مواردی مانند برنامه‌پذيری، يادگيری و سهولت و سرعت اجرای امور تکراری داشت، زمينه‌های استفاده از هوش مصنوعی و آثار آن وسعت می‌يابد.
 
دبیر علمی سمینار هوش مصنوعی، تاثیر بر برند به عنوان يک شرکت نوآور و جذاب را از جمله نتایج بهره‌گیری از این این تکنولوژی در بانک‌ها و موسسات مالی دانست و افزود: افزايش بهره‌وری در مجموعه و بهبود مستمر تواناي‌ها با به‌کارگيری ماشين به جای انسان و تکيه بر مقوله‌هایی مانند امنيت و اطمينان رفتار ماشينی به جای انسان، از دیگر دستاوردهای هوش مصنوعی است.
 
حکیم‌جوادی بیان کرد: استفاده از این تکنولوژی امکان به‌کارگيری قدرت تحليل سریع داده‌های انبوه را به بانک‌ها می‌دهد؛ از این مقوله می‌توان در اموری مانند شناخت مشتری، دسته‌بندی مشتريان و ارائه خدمات اختصاصی و متناسب مشتری (پيشنهاد به مشتريان) بهره گرفت.
 
به گفته وی، کشف تقلب‌های احتمالی از روی الگوها، ممانعت از پولشويی، ارزیابی و مديريت ریسک بر اساس تحليل داده‌های آماری، سرمايه‌گزاری‌های قاعده‌مند، جمع‌آوری اطلاعات از منابع يا شبکه با تکيه بر الگوها و امور تصميم‌سازی و اقدام با سرعت مناسب، از دیگر کاربردهای تحليل سریع داده‌های انبوه برای بانک‌ها و موسسات مالی است.
 
مدیرعامل هلدینگ بهسازان فردا بیان کرد: بانک‌ها می‌توانند از امکان تحليل سریع داده‌های انبوه برای هشيارسازی و ارائه هشدار در زمينه‌های خاص مانند ورود غير مجاز به سيستم، تغيير روحيه يا لحن در تعاملات و برخوردها، تحليل رفتار با تکيه بر الگوهای مختلف و درک انتقادات و اعتراضات از متون انتقالی ميان کاربران سيستم و مشتريان استفاده کنند.
 
افزایش سرعت و امنیت
 
حکیم‌جوادی در بیان دیگر مزیت‌های هوش مصنوعی گفت: در این زمینه امکان استفاده از ربات‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و سپردن امور اطلاع‌رسانی و رصد شبکه‌های اجتماعی به ماشین و همچنین تشخيص و مطابقت خط، امضا، صدا، ساير اطلاعات بيو متريک اشخاص وجود دارد.
 
وی تبديل اتوماتيک اطلاعات متنی يا صوتی به کاراکترهای کامپيوتری متناظر و انتقال آن به سيستم‌ها و اعمال کنترل‌های رفتاری، مکانی، تعاملاتی و شبکه‌ای را از دیگر مزیت‌های این تکنولوژی دانست و افزود:  افزایش امنيت اقدامات با کنترل ریسک‌ها و همچنين بالا بردن رضايت مشتريان از طريق کاهش بروکراسی، تحلیل و امتیازدهی آنی، تحليل ریسک‌های مربوطه و کاهش ریسک عدم بازگشت سرمایه مشتریان بدحساب و افزایش سرعت ارائه تسهيلات و پيشنهادات متعاقب را نیز باید به این فهرست اضافه کرد.
 
به گفته دبیر علمی سمینار هوش مصنوعی، ارائه مشاوره‌های هوشمندانه، درک احساس و رفتارهای مشتري و تجربيات و سلایق او، پذيرش نقش جانشين مشتری و اقدام برای جستجوی همزمان در شبکه برای يافتن بهترين پيشنهادات برای مشتری در ميان عرضه کنندگان، پيش‌بينی در زمينه‌های مختلف و قرار گرفتن در همه سرويس‌های بانکی با تکيه بر مدل بانکداری باز و نظارت نامحسوس و حتی آنی بر جريان و کیفیت خدمات نیز از جمله مزیت‌های استفاده از هوش مصنوعی در صنایع بانکی و پرداخت است.
 
وی بیان کرد: این تکنولوژی در هر نقطه ای که نياز به مشخصاتی مانند حضور دائم برای کسب اطلاع و آگاهی، تشخیص الگو، فیلترينگ، تحليل رفتاری، پردازش سريع و بررسی‌های انطباقی و منطقی، فراهم کردن نتايج برای کمک به تصميم‌سازی، اطلاع‌رسانی و هشيارسازی اتوماتيک شبکه، تصميم‌گيری و دستور اجرای اقدامات اضطراری در مواقع خاص، يادگيری و همچنين بهبود و ارتقای خود باشد، کاربرد دارد.
 
حکیم‌جوادی افزود: در برخی آزمايش‌ها ثابت شده است که فعاليت‌های تکراری و قابل برنامه‌ریزی ماشینی، سرعت انجام امور را نسبت به انسان، چندين برابر کاهش می‌دهد و اين برای بهبود شرايط اقتصادی جديد و همچنين تعامل با مشتريان نوگرا و کم تحمل امروزی، بسيار اهمیت دارد. بنابراين آن دست از بانک‌ها و موسسات مالی که در استفاده از این تکنولوژی پيشتاز باشند، تاثیر شگفت آن را در اعتبار برند خود شاهد خواهند بود.
 
مدیرعامل هلدینگ بهسازان فردا ادامه داد: صنعت پيشرو و ممتاز بانکداری، به عنوان نهادی که اقتصاد و درآمد و هزينه و فرصت را خوب می‌شناسد و تاثیر اتوماسيون را نيز بهتر از ديگران درک کرده و به کار بسته است، از نوآوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی استقبال جدی خواهد کرد.

سمیناری برای تغییر برنامه‌ها و تنظيم اذهان
 
حکیم‌جوادی با اشاره به برگزاری سمینار هوش مصنوعی در حاشیه نمایشگاه تراکنش ایران، بیان کرد: آشنايی، فرهنگ‌سازی و ارائه فیلم‌ها و تجربيات جامعه جهانی، می‌تواند برای همه عوامل درگير در اکوسیستم بسیار مفيد باشد.
 
دبیر علمی سمینار هوش مصنوعی، افزود: مشهود است که ما از جامعه جهانی در برخی امور عقب افتاده‌ايم و گاهی سرمايه‌گزاری‌هایی انجام می‌دهيم که عمر آن در جهان به پايان رسيده است. برگزاری چنین سمینارهایی حداقل باعث تغيير برنامه‌ها و تنظيم جهات خواهد شد.
 
وی گفت: با توجه به اينکه خصوصيات، شرايط، قوانين و مقررات، زیرساخت‌ها و آمادگی‌های ما تا حدودی با ديگران تفاوت دارد، برگزاری سمینار هوش مصنوعی می‌تواند به تنظيم اذهان و اقدام برای توسعه صحيح‌تر منجر شود.
برچسب ها: مرکز فابا ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: