پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 12 / سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۸۷۵۶۶
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
0
سال گذشته موسسه فریزر که یکی از پنج موسسه برتر ارزیابی شاخص های اقتصادی است در جدیدترین ارزیابی خود رتبه ایران را ۱۹ پله ارتقاء­ داد.
ارتقای 19 پله ای ایران در شاخص های آزادی اقتصادی
پول‌نیوز - بر اساس جدیدترین بررسی موسسه فریزر،­ رتبه جمهوری اسلامی ایران در شاخص های آزادی اقتصادی از ۱۴۹ در سال گذشته به ۱۳۰ ­ارتقاء یافت.

مسعود خوانساری در نشست خبری امروز­ افزود: سال گذشته با دعوت از مدیران ارشد موسسه فریزر که یکی از پنج موسسه برتر ارزیابی شاخص های اقتصادی است در ۵ حوزه حجم و اندازه دولت، حقوق مالکیت، دسترسی به پول سالم، آزادی تجارت خارجی و قوانین و مقررات، اطلاعات مورد نیاز به این موسسه ارائه و این موسسه در جدیدترین ارزیابی خود رتبه ایران را ۱۹ پله ارتقاء­ داد.

­وی افزود: در یک سال گذشته جلسات متعددی با حضور مدیران ارشد موسسه فریزر و مسئولان بانکی، وزارت اقتصاد، گمرک و دستگاهها و وزارتخانه های ذیربط در این شاخص ها در کشور تشکیل شد و بررسی های دقیق و همچنین تبادل اطلاعات صورت گرفت.

خوانساری گفت: اگر چه رتبه ۱۳۰ در شاخص های آزادی اقتصادی رتبه مناسبی نیست اما ارتقای ۱۹ پله ای این پیام را به سرمایه‌گذاران می‌دهد که محیط اقتصادی در ایران در حال بهبود است.

رئیس اتاق تهران اضافه کرد: البته اگر نهادهای ذیربط و دستگاه‌های دولتی در رفع موانع تولید و همچنین حذف بروکراسی ها و مقررات زائد همکاری کنند به راحتی می توان رتبه ایران در شاخص های آزادی اقتصادی را بیش از ­این بهبود و ­حتی بقیه شاخص های اقتصادی را نیز ارتقاء​­ دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار