پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۷۵۶۳
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
0
چین و ژاپن قرارداد سواپ ارزی به ارزش ۳ تریلیون ین امضا کردند.
تفاهم چین و ژاپن برای سواپ ارزیپول‌نیوز - مقامات چینی و ژاپنی توافق کردند قرارداد سواپ ارزی فیمابین که در سال ۲۰۱۳ منقضی شد را مجددا اجرایی کنند. قرار است این قرارداد هفته آینده در جریان دیدار شینزو ابه، نخست‌وزیر ژاپن از پکن امضا شود. طبق این قرارداد بانک‌های مرکزی دو کشور در زمان بحران های ارزی، سرمایه مورد نیاز یکدیگر را تامین خواهند کرد.

حجم سواپ ارزی بین ۲ کشور نیز در قرارداد جدید ۱۰ برابر خواهد شد و از سه میلیارد دلار به ۳۰ میلیارد دلار معادل بیش از سه تریلیون ین افزایش خواهد یافت. هدف از این سواپ، تعادل بخشی به بازارهای مالی و غلبه بر بحران های مالی عنوان شده است. یک منبع آگاه در دولت ژاپن با اعلام اینکه شرکت های ژاپنی اصرار زیادی به امضای این قرارداد داشتند افزود این موافقت نامه دارای یک مفهوم سمبلیک در توسعه روابط اقتصادی دو کشور خواهد بود.

دو کشور هم‌چنین قرار است موافقت نامه‌هایی را در خصوص مالکیت فکری، توسعه میادین گازی مشترک دو کشور در دریای چین و توسعه روابط بانکی امضا کنند. ژاپن و چین در حال حاضر دومین و سومین اقتصادهای بزرگ جهان هستند. روابط دو کشور در ماه‌های اخیر به سرعت رو به بهبود رفته است تا جایی که در ماه سپتامبر ژاپن اعلام کرد روابط دو کشور به حال عادی بازگشته است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار