پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

همکاری ایران و سوریه منجر به ایجاد یک منطقه اقتصادی قدرتمند می‌شودپول‌نیوز - سفیر ایران در دمشق گفت: با پیوندهای اقتصادی که بین دو کشور ایران و سوریه به وجود می‌آید می‌توانیم یک منطقه اقتصادی قدرتمند ایجاد کنیم.

ترک‌آبادی امروز در همایش توسعه همکاری‌های تجاری تهران و سوریه که در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، گفت: نشست امروز نشست پربرکتی است و باید ثمره خون شهیدانی که در راه حفظ محور مقاومت و پیشبرد مقابله مشترک در مقابل تروریست که منجر به پیوند مقدس بین دو کشور و ملت شد، جای خودش را در تلاش پربرکتی که عزیزان ما سامان خواهند داد پیدا کند و نشان دهد که ملت‌های ما در طول تاریخ در مقابل ظلم و ستم ایستاده‌اند.

سفیر ایران در دمشق اظهار داشت: در کشور سوریه اگر کسانی چند صباحی تلاش کردند حقیقت را با تفنگ بکشند نتوانستند و اکنون روزهای آبادانی در پیش است.

وی با اشاره به زمینه‌های فعالیت‌های اقتصادی که در سوریه وجود دارد، گفت: این زمینه‌ها فرصت‌های بسیار بالایی برای طرف‌های ایرانی و برای بازسازی کشور سوریه فراهم می‌کند و اقتصادهای دو کشور، اقتصادهای مکملی برای یکدیگر هستند.

ترک‌آبادی اظهار داشت:‌ ما می‌توانیم با پیوندهایی که برای یکدیگر فراهم می‌کنیم، یک منطقه اقتصادی قدرتمند را ایجاد کنیم و ان‌شاءالله به زودی شاهد حضورهای بزرگتر در پایتخت‌های همدیگر باشیم تا نه تنها از ظرفیت‌های یکدیگر برای توسعه اقتصاد یکدیگر استفاده کنیم، بلکه با مشارکت‌های هم بازارهای دنیا را از خیر و برکتی که از دستان شما جاری است، پر کنیم.
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار