پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۷۳۹۸
۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
0
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: چین و ژاپن نیز مانند روسیه در حال فروختن اوراق قرضه آمریکایی در اختیار خود هستند.
چین و ژاپن هم وابستگی‌شان به دلار را کم می‌کنندپول‌نیوز - وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی اعلام کرد: میزان اوراق قرضه در اختیار چین در ماه اوت برای سومین ماه متوالی کاهش یافته و از ۱.۱۷۱ تریلیون دلار در ماه ژوئیه به ۱.۱۶۵ تریلیون دلار در ماه اوت کاهش یافته است. مساله‌ای که احتمالا بی‌ارتباط با تشدید جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن نیست.

حجم اوراق در اختیار ژاپن نیز به ۱.۰۲۹ تریلیون دلار رسیده است که کمترین سطح از ژوئیه ۲۰۱۱ محسوب می شود. نقد کردن اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا که یکی از پرمبادله‌ترین اوراق مالی جهان است در ماه های اخیر شدت بیشتری یافته است. روسیه نیز امسال ۸۴.۹ درصد از اوراق قرضه در اختیار خود را به فروش رسانده است.

ترکیه و هند نیز شروع به واگذاری اوراق قرضه خود کرده‌اند؛ به گونه‌ای که ترکیه از جمع ۳۰ کشور بزرگ دارنده اوراق قرضه آمریکایی خارج شده است و حجم اوراق در اختیار هند از ۱۵۷ میلیارد دلار در ماه مارس به ۱۴۰ میلیارد دلار در ماه اوت کاهش یافته است.

طبق اعلام صندوق بین المللی پول، حجم دلار از ذخایر ارزی بانک‌های مرکزی جهان به ۶۲.۵ درصد کاهش یافته و این در حالی است که سهم یورو و یوان رو به افزایش است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار