پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۷۳۱۹
۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
0
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات، روند کاهش نرخ سیب زمینی و گوجه فرنگی در بازار ادامه دار شد.
کاهش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی در بازار ادامه داردپول‌نیوز - حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره، از استمرار روند کاهش نرخ سیب زمینی و گوجه فرنگی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات و افزایش عرضه در بازار داخل، قیمت این محصولات روز به روز در حال کاهش بوده به طوریکه نسبت به هفته‌های قبل حداقل 40 درصد افت داشته است.

وی افزود: با توجه به عرضه سیب زمینی نو و برداشت گوجه از مناطق گرمسیری طی روزهای آتی پیش بینی می شود که قیمت به تعادل در بازار برسد.

صابری نرخ هر کیلو گوجه فرنگی 2 هزار و 500 تا 3 هزار و 500 و سیب زمینی یک هزار و 800 تا 2 هزار و 500 تومان در میدان میوه و تره بار اعلام کرد و گفت: براساس فاکتور در خرده فروشی های سطح شهر باید با احتساب 30 تا 35 درصد سود عرضه شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار ادامه داد: در هفته های اخیر مواردی همچون صادرات و افزایش تقاضا از سوی کارخانه های رب سازی دلیل اصلی نوسان قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی در بازار به شمار می رفت که خوشبختانه با ممنوعیت صادرات تا حدودی از تنش بازار کاسته شد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا امکان بازگشت قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی به نرخ های قبل در بازار وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید و کرایه های حمل و نقل این امکان وجود ندارد که قیمت این محصولات به نرخ های قبل بازگردد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار