پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 16 / دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸
ضرورت ثبت‌نام تمام فعالان بازار سرمایه در سامانه سِجام
پول‌نیوز - تمام سهام‌داران و مشتریان بانک سامان بنا به اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ملزم به ثبت‌نام و اطلاعات خود در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سِجام) هستند.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، سامانه جامع اطلاعات مشتریان به‌عنوان بستر تبادل اطلاعات و ارایه خدمات یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه است که تمام هموطنان تا تاریخ پنجم دی 1397 فرصت دارند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند.

براساس این گزارش، پس از آن تاریخ، افراد حقیقی و حقوقی نمی‌توانند خدماتی همچون خرید و فروش اوراق بهادار، صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و... را دریافت کنند.

این گزارش می‌افزاید، تمام سهام‌داران و مشتریان بانک سامان اعم از سهامداران حقیقی و حقوقی درخواست می‌شود برای دریافت لینک و راهنمای ثبت‌نام در سامانه سِجام عدد 100 را به سامانه پیامکی 100048312 ارسال کنند.

کد سجام ثبت‌نام کنندگان پس از ثبت اطلاعات و احراز هویت، ازطریق دفاتر پیشخوان دولت از طریق پیامک به اطلاع آن‌ها خواهد رسید.

گفتنی است، با توجه به اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران، پس از اجرای این طرح که در راستای الکترونیکی کردن هر چه بیشتر خدمات بازار سرمایه اجرا می‌شود، مشتریان برای هرگونه فعالیت در بازار سرمایه دیگری نیازی به احراز هویت مجدد نخواهند داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار