پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۶۹۱۷
۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
0
ثروتمندترین اتباع آمریکایی معرفی شدندپول‌نیوز - مجموع ثروت ۴۰۰ فرد ثروتمند آمریکایی به حدود ۳ تریلیون دلار رسید که از اندازه اقتصاد انگلیس بزرگ‌تر است!

متوسط ثروت این افراد ۷.۲ میلیارد دلار است که ۰.۵ میلیارد دلار بیشتر از متوسط ثبت شده در سال گذشته است. مجموعه ثروت این افراد بیش از ۲.۹ تریلیون دلار است که از تولید ناخالص داخلی سالانه انگلیس بیشتر است! جف بزوس با در اختیار داشتن ۱۶۰ میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد جهان و دارنده پنج درصد کل ثروت این ۴۰۰ نفر است.

به لطف افزایش ۱۰۴ درصدی قیمت سهام آمازون، ثروت بزوس در یک سال ۷۸.۵ میلیارد دلار افزایش داشته است به عبارت دیگر ثروت بزوس در یک سال، به اندازه ثروتی که ۳۹۷ نفر از ۴۰۰ نفر حاضر در این فهرست طی کل عمر ساخته اند است و ثروت یک سال وی تنها از ثروت کل بیل گیتس با ۹۷ میلیارد دلار و وارن بافت با ۸۸.۳ میلیارد دلار کمتر است.

دو سوم افراد حاضر در این فهرست تاکنون بیش از یک میلیارد دلار از ثروت خود را وقف امور خیریه کرده اند و بیل گیتس با اهدای ۳۳.۵ میلیارد دلار و مایکل بلومبرگ- شهردار سابق نیویورک با ۶ میلیارد دلار در صدر قرار دارند.

طی ۳۷ سال انتشار این فهرست، نام ۱۵۹۷ ثروتمند آمریکایی وارد لیست شده است. در رده بندی امسال ۱۵ نفر برای بار نخست وارد فهرست شده اند و ۱۲ نفر از فهرست خارج شده اند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار