پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

الزام فعالان بازار سرمایه، به ثبت نام در سامانه سِجام
پول‌نیوز - با توجه به اطلاعیه «شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه»، کلیه ارکان بازار سرمایه از جمله تشکل‌های خود انتظام، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری و ناشران ملزم به ثبت نام در سامانه سجام هستند.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، سِجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان)  درگاه واحد خدمات‌دهی به تمامی ارکان بازار، نهادهای مالی، ناشران و سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی است و مطابق با اطلاعیه اشاره شده، فعالان بازار سرمایه ۶ ماه جهت ثبت‌نام در این سامانه، فرصت دارند.

در این اطلاعیه موارد زیر تاکید شده است:
۱- پس از گذشت ۶ ماه تقویمی از تاریخ صدور این اطلاعیه هیچ شخص حقیقـی و حقـوقـی نمی‌تواند بدون ثبت نام در این سامانه، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خرید و فروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ... را دریافت نمایند.

۲- از تاریخ صدور این اطلاعیه ارائه کلیه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی جدید در بازار سرمایه از جمله  صدور کد معاملاتی در کلیه بورس ها، صدور واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صدور کد سبدگردانی و ... صرفا پس از ثبت نام در این سامانه امکان‌پذیر خواهد بود.

۳- نحوه مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب جهت احراز هویت ظرف ۱ ماه آینده از طریق صدور اطلاعیه و ارسال پیامک به استحضار ثبت‌نام کنندگان خواهد رسید.

* با توجه به اطلاعیه فوق، مشتریان محترم صندوق سرمایه‌گذاری افق بانک خاورمیانه و همچنین سهامدارن محترم بانک می‌توانند از طریق این لینک، در سامانه سِجام ثبت‌نام کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار