پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

دوره کاربردی اوراق بدهی ویژه حسابداران و حسابرسان برگزار می‌شود
پول‌نیوز - دوره کاربردی اوراق بدهی ویژه حسابداران و حسابرسان برگزار می‌شود

به گزارش مرکز مالی ایران، با اعلام آغاز ثبت‌نام دوره‌های آموزشی،  فهرست دوره‌های ویژه حسابداران را ارائه کرد. آشنایی با راهبری شرکتی، دوره کاربردی اوراق بدهی ویژه حسابداران و حسابرسان، آشنایی با ارکان و سایر نهادهای موجود در بازار سرمایه، روشهای تامین مالی در بازار سرمایه و دوره‌های حسابداری و حسابرسی شرکت‌های کارگزاری از جمله این دوره‌هاست که در فصل پاییز برگزار خواهند شد.

ناصر امیدواری، مدیرعامل مرکز مالی ایران در این راستا گفت: انجام پروژه های مطالعاتی، پژوهشی، مشاوره ای و اجرایی و انجام مطالعات تطبیقی با توجه به نیازهای حرفه‌ای از جمله مواردی بوده است که در انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با جامعه حسابداران به همراه عناوین دوره‌های آموزشی مشترک مدنظر قرار داده‌ایم. به عنوان مثال تعریف دوره کاربردی اوراق بدهی برای حسابداران و حسابرسان در جهت پرکردن این خلاء صورت گرفته است.

امیدواری، ضرورت برگزاری این دوره را گسترش بازار بدهی و عدم همخوانی مبالغ با صورت وضعیت عنوان کرد که به دنبال مطالبات شرکتها از دولت به صورت اوراق بهادار به جای وجه نقد پیش خواهد آمد.

وی همچنین در ادامه با ذکر این نکته که به واسطه این موارد حسابرسان در فرآیند حسابرسی خود با شرکتهایی مواجه خواهند شد که یا از دولت اسناد خزانه اسلامی دریافت کرده‌اند یا طلب خود را در قالب سایر اوراق بهادار مانند اوراق مشارکت تسویه نمود‌ه‌اند؛ گفت: کلیه موارد فوق آشنایی حسابرسان شرکتها را با مبانی انتشار، تخصیص و ارزشگذاری این اوراق ضروری می‌سازد.

در این دوره ابتدا اوراق، معرفی شده، نحوه انتشار و معاملات آن توصیف می¬گردد و سپس در مرحله بعد نحوه ارزشیابی آنها در طول دوره و در تاریخ سررسید بیان می¬شود. همچنین نحوه کنترل و راستی آزمایی و آزمون محتوا برای مانده حساب اعلام شده اوراق در صورت¬های مالی تشریح خواهد شد.

مخاطبان اصلی این دوه حسابداران وحسابرسان هستند که بعد از اتمام دوره علاوه بر آشنایی با  بازار پول و سرمایه و  بازار اوراق بدهی، با انواع صکوک نیز آشنا شده و توانایی ارزشیابی اوراق بهادار در طول دوره و در تاریخ سررسید به همراه انجام فرآیند آزمون محتوا برای مانده حساب اعلام شده اوراق در صورت¬های مالی را پیدا خواهند کرد. این دوره به مدت شانزده ساعت و به صورت کاربردی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است تمامی دوره‌های مشترک با جامعه حسابداران به همین صورت و براساس نیازسنجی بازار صورت گرفته و امید است این دوره‌ها سرآغازی باشد برای ارتقای دانش بازار سرمایه حرفه‌ حسابداری.

علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این دوره‌ها می توانند با مراجعه به سایت مرکز مالی ایران به نشانی www.ifc.ir  با دیگر عناوین و سرفصل‌های آموزشی آشنا و برای شرکت در آنها نام‌نویسی کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: