پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۳۶۸۰
۲۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
0
اقتصاد عمان که در ۴ سال اخیر یکی از آسیب دیده ترین اقتصادهای نفتی منطقه بود به لطف افزایش حدود ۴۰ درصدی بهای نفت و رسیدن آن به ۷۸ دلار در هر بشکه بر شرایط سخت خود غلبه کرد.
 پول‌نیوز - اقتصاد عمان در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ موفق شد به لطف افزایش قیمت نفت رشد ۶.۵ درصدی را به ثبت برساند.

اقتصاد عمان که در ۴ سال اخیر یکی از آسیب دیده ترین اقتصادهای نفتی منطقه بود به لطف افزایش حدود ۴۰ درصدی بهای نفت و رسیدن آن به ۷۸ دلار در هر بشکه بر شرایط سخت خود غلبه کرد. علاوه بر افزایش بهای نفت که به دولت این کشور کمک کرد کسری بودجه خود را کاهش دهد، از طرح افزایش نرخ مالیاتی به عنوان یکی دیگر از عوامل موثر بر این رشد نام برده می‌شود.

مقامات ارشد شورای برنامه‌ریزی عمان گفته اند رشد فعالیت های نفتی این کشور در سه ماهه نخست سال معادل ۱.۱ درصد و در بخش گاز حدود ۱۰ درصد بوده است. تولید ناخالص داخلی غیرنفتی عمان در همین مدت رشد ۲ درصدی داشته است که شاخص ترین عملکردها مربوط به بخش تولید با رشد ۱۷.۸ درصدی، معدن با رشد ۱۵ درصدی، مواد شیمیایی با رشد ۱۴ درصدی و کشاورزی با رشد ۷.۶ درصد بوده است.

در عین حال رشد بخش ساخت و ساز منفی ۱۲.۶ درصد و سایر خدمات منفی ۳ درصد برآورد شده است. برنامه بودجه عمان برای سال جاری بر حسب نفت ۵۰ دلاری در هر بشکه بسته شده است.
منبع: ایسنا
برچسب ها: عمان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: