پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۳۶۵۸
۲۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
0
 پول‌نیوز - درگیری‌های جدیدی از روز چهارشنبه در جنوب طرابلس، پایتخت لیبی میان گردان‌های هوادار دولت و دیگر گروه‌های آغاز شده است. سازمان ملل طرف‌های درگیری را به اعمال تحریم در صورت استفاده از سلاح‌های سنگین تهدید کرده است.

یک روز پس از آرامش نسبی در مناطق جنوبی پایتخت، درگیری‌های مجدد با استفاده از تجهیزات توپخانه‌ای سنگین و سلاح‌های نیمه سنگین میان تیپ هفتم پیاده در ترهونه(جنوب شرقی طرابلس) و گردان‌های مسلح وابسته به دولت آشتی ملی در منطقه خله الفرجان به وقوع پیوست.

طرفهای درگیر 4 سپتامبر جاری توافق آتش بسی را تحت نظارت نماینده سازمان ملل در لیبی امضا کردند اما این توافق کاملا اجرا نشد و بارها نقض شد.

در همین راستا، غسان سلامه، نماینده سازمان ملل در لیبی ضمن انتقاد از آنچه که کوتاهی و قصور اعضای دولت وفاق و شورای ریاستی لیبی در مسئله تشدید مستمر منازعات در طرابلس خواند، به اعمال تحریم‌های بیشتر تهدید کرد.

وی در سخنانی تلویزیونی گفت، ماموریت اول سازمان ملل جلوگیری از تخریب پایتخت و کشته شدن غیر نظامیان است و تهدید کرد در صورت استفاده از سلاح‌های سنگین تحریم‌هایی را اعمال می‌کند.

سلامه افزود: هیات سازمان ملل در لیبی تمام اطلاعات در مورد نقض آتش بس را در اختیار دارد که زندگی غیر نظامیان را در طرابلس تهدید می‌کند.

سلامه اظهار کرد، نیازمند زمان برای ارتباط با تمام گروه‌ها به منظور مشارکت در گسترش امنیت است.

وی گفت: لیست تحریم‌هایی که در مورد طرابلس به شورای امنیت ارسال خواهد کرد، شامل مسئولانی از همه گروه‌ها و تشکیلات مسلح می‌شود.
منبع: ایسنا
برچسب ها: طرابلس ، لیبی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: