پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۳۶۵۶
۲۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
0
 پول‌نیوز - در حالی که آمریکا خود را برای انتخابات‌ میان‌دوره‌ای آماده می‌کند، یک کارشناس ثابت کرده که هک کردن و دست‌کاری نتایج آرای دستگاه‌های اخذ رأی کار چندان دشواری نیست.

یکی از کارشناسان علوم کامپیوتری با انجام یک نمایش زنده نشان داده است که هک کردن و دست‌کاری نتایج رأی‌گیری توسط این ماشین‌ها کار دشوار و ناممکنی نیست. این کارشناس، جی الکس هالدرمن نام دارد و استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه میشیگان است.

هالدرمن در کنفرانس «ام‌تک» یک ماشین اخذ رأی را به نمایش گذاشت؛ ماشینی واقعی که تا چند روز پیش عملا در انتخابات اوهایو از آن استفاده شده بود. در این نمایش زنده او دو گزینه برای انتخاب در نظر گرفته بود: جورج واشنگتن و ژنرال بندیکت آرنولد.

ژنرال آرنولد از نظر آمریکایی‌ها فردی خائن به میهن به حساب می‌آید. او کسی بوده که در جریان جنگ استقلال در آمریکا به بریتانیایی‌ها پیوسته بود.

هالدرمن در کنفرانس ام‌تک از شرکت کنندگان در این کنفرانس درخواست کرد که به وسیله این ماشین اخذ رأی بین این دو گزینه یکی را انتخاب کنند. سه نفر در این انتخابات شرکت کردند و هر سه به جورج واشنگتن رأی دادند. پس از پایان رأی‌گیری، هالدرمن نتیجه انتخابات را نشان داد؛ نتیجه‌ای باور ناکردنی.

ماشین اخذ رأی نتیجه انتخابات را دو بر یک به سود ژنرال آرنولد ثبت کرده بود.

هالدرمن گفت که او با افزودن یک بدافزار ماشین را هک کرده است. نکته مهم در این بین این است که پس از پایان رأی‌گیری هیچ نشانه و اثری از هک شدن ماشین به جای نمی‌ماند و کسی متوجه دست‌کاری در نتایج انتخابات نمی‌شود.

هالدرمن در عین حال افزود که سیستم این ماشین‌های اخذ رأی حفره‌های امنیتی بسیاری دارد و او تنها با بهره گرفتن از یکی از حفره امنیتی موفق به هک کردن نتایج ماشین شده است.

این رویداد نشان می‌دهد نفوذ به این دستگاه‌ها و دست‌کاری نتایج به دست آمده کار ناممکنی به شمار نمی‌آید.

آنچه هالدرمن با نمایش زنده خود بر روی یکی از ماشین‌های اخذ رأی نشان داد، حکایت از امکان دخالت مستقیم هکرهای روس در نتایج انتخابات دارد.

این استاد علوم کامپیوتری در سخنرانی خود در کنفرانس یاد شده گفت که اگر او توانسته ماشین اخذ رأی را هک کند و نتایج آرای گردآوری شده را دست‌کاری کند، پس انجام چنین کاری توسط هکرهای دیگر از جمله توسط هکرهای روس نیز ممکن بوده است.

هالدرمن پیش‌تر گفته بود که معتقد است، طبق مدارکی که به دست آورده‌، نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ در این سه ایالت هک شده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: