پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۳۵۷۵
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
0
بانک مریل لینچ آمریکا اعلام کرد صادرات نفت ایران در سه ماه گذشته 580 هزار بشکه در روز کاهش یافته است.
کاهش صادرات 580 هزار بشکه‌ در روز نفت ایران در سه ماه گذشتهپول‌نیوز - بانک مریل لینچ آمریکا در یادداشتی به مشتریان خود تحلیل کرده است میزان صادرات نفت خام ایران طی ۳ ماه گذشته ۵۸۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران که بیشتر با محوریت نفت است در 4 نوامبر اجرایی خواهد شد. آمریکا مشتریان نفت ایران را تهدید کرده است که تولید نفت خود را تا آن زمان به صفر برسانند.

هفته گذشته وزیر انرژی آمریکا به عربستان و روسیه سفر کرد و با همتایان خود در این کشورها که 2 کشور بزرگ تولید کننده نفت جهان هستند مذاکره کرد.

روز گذشته هم نواک وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که با طرف عربستانی خود به توافق رسیده که کمبود بازار نفت را جبران کنند.

صحبت‌های نواک بیشتر مربوط به بازار جهانی نفت پس از تحریمها علیه ایران است که پیش‌بینی ‌های مختلفی درباره میزان کاهش پس از تحریم‌های ایران وجو دارد.

اخیرا مرکز پژوهش‌های مجلس هم دو سناریو کاهش 500 هزار بشکه‌ای و یک میلیون بشکه‌ای صادرات نفت را تحلیل کرده بود که پس از آن رشد اقتصادی کشور چگونه خواهد شد.

اما موید حسینی صدر مشاور وزیر نفت ایران امروز گفته است: صادرات نفت ایران پس از تحریم نفتی هم هیچوقت به صفر نخواهد رسید و کشورهای دیگر نمی‌توانند سهم صادرات نفت ایران را در  منطقه بگیرند.

این  خبر در رسانه‌های خارجی هم بازتاب داشت.
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: