پول‌نیوز - سفر به سریلانکا (همسایه نپال، چین، پاکستان و هند) پر از تاریخ، فرهنگ و ماجراجویی و پمپاژ آدرنالین است. صنعت گردشگری سریلانکا به طور پیوسته در حال رشد است و راهنماهای محلی یک گوشه ای از بازار پر ماجرا را در فضای باز دارند. این یک تقاطع فرهنگی است. محلی با روستاهای ماهیگیری مسلمان، معابد بودایی، تشکیلات صخره های سنگی و حیات وحش فراوان است. پس از گذشتن از ماجراجویی های بسیار، سریلانکا سواحل زیبایی را ارائه می دهد و به آرامی تپه ها را برای استراحت و تفریح آماده می کند. این ها برخی از شگفت انگیزترین تجربه سفرهای ماجراجویانه برای قرار دادن در لیست کار خود در سریلانکا است. این مقاله درباره سفر به سریلانکا، تفریح در سریلانکا و اماکن تفریحی سریلانکا است.


پیاده روی در سریلانکا
دوستداران طبیعت برای پیاده روی و فرصت های همیشگی سریلانکا را دوست دارند. حومه شهر نسبتا تپه ای است، معمولا آب و هوای آنجا معتدل است و منظره اش فراموش نشدنی است. جنگل های سرسبز، زمین های شالیکاری، روستاهای کوچک و پارک های سرسبز را در بیشتر مسیرهای پیاده روی می بینید. شرکت های چند ملیتی تورهای هدایت شده را ارئه می دهند و بعضی از محیط بان ها مهمانان را به مسیر درست پیاده روی راهنمایی می کنند. یکی از بهترین مسیرهای پیاده روی ادام پیک در جنوب کشور هیل به شما پیشنهاد داده می شود که ماه به صورت 360 درجه از چشم انداز نوک قله دیده می شود. اگر شما ترجیح می دهید با تور اسب سواری سرعت سفر خود را بالا ببرید، می توانید به ترتیب در دامبولا، سیگریا و نوارا الیا بروید. این متن درباره سفر به سریلانکا، تفریح در سریلانکا و اماکن تفریحی سریلانکا است.

دوچرخه سواری در سریلانکا
یکی از کارهای معروف توریست ها در سریلانکا، دوچرخه سواریاست که به ویژه در وسط تپه خارج از شهر و دور از راه های شلوغ انجام می دهند. به دلیل این که دوچرخه سواری در جاده هایی که اتوبوس ها و کامیون های زیاد عبور می کنند و ترافیک سنگین است، خطرناک است. بیشتر بازدیدکننده ها با گروه های باتجربه دوچرخه سواری و راهنما هایی که راه های امن را می شناسند مسیر خودشان را انتخاب می کنند. یک گروه معروف دوچرخه سواری از وسط پل بنوتا و روستاهای محلی به سمت ویراهایا تمپل و سپس به خانه لونوگانگا و باغ ها می رود. اجاره دوچرخه ها در سریلانکا ارزان است و بیشتر زمین ها و جاده ها به لاستیک های دوچرخه کوهستانی نیاز دارند. این مقاله درباره سفر به سریلانکا، تفریح در سریلانکا و اماکن تفریحی سریلانکا می باشد.

غواصی در سریلانکا
مکان های زیادی برای غواصی در جنوب شرقی آسیا وجود دارد و ورزش های نظامی نیز در سریلانکا بیشتر معروف شده است. چندین آموزشگاه غواصی و مکان های غواصی در امتداد غرب ساحل وجود دارد، جایی است که موجودات دریایی زیاد است و کشف کردند که کشتی های زیادی در آن جا غرق شده است. در این جا بهترین زمان برای غواصی بین نوامبر و آپریل است. بقیه مکان های عالی و درجه یک برای غواصی شامل اوناواتونا و ولیگاما است. هنگامی که شما به اندازه کافی در ساحل اقیانوس هستید، می توانید باغ های مرجان های رنگارنگ را در امتداد جنوبی ساحل پیدا کنید و ببینید. این مقاله در رابطه با سفر به سریلانکا، تفریح در سریلانکا و اماکن تفریحی سریلانکا است.

کوهنوردی در سریلانکا
مقصدهای کوهنوردی کمی در سریلانکا در اطراف اویساولا و کندی وجود دارد و بارها شرکت های توریستی به مدت چهار ساعت برای کوهنوردی از سطح های مختلف حرفه ای تجربه کسب کردند. کارشناس راهنمای کوهنوردی شما را با همه تجهیزاتی که به آن نیاز دارید آماده می کند و در انتخاب مسیری که شما را به چالش می اندازد کمک می کند. بعضی از مکان های معروف کوهنوردی شامل ناکلس رنج ،الا رنج، هابارانا، سیگیریا، پولوناروا، هورتون پلینز و بوتالا می باشد. سعی کنید آبشار کوهنوردی را در مقابل آبشار بامباکارا برای تجربه یک صعود فوق العاده در الویت داشته باشید. این متن درباره تفریح در سریلانکا و اماکن تفریحی سریلانکا است.

ماهیگیری از اعماق دریا در سریلانکا
سریلانکا دارای خطوط ساحلی بیش از 1000 متر و فلات قاره ای حدود10000 متر است که این مکان را برای ماهیگیری از اعماق دریا زیبا و جالب می کند. شما می توانید ماهی تونا، جک،باراسودا، گروپر، ماهی قرمز و سفید اسنفر را در اطراف بنتوتا در اقیانوس هند صید کنید. کارشناس ماهیگیری بازدیدکننده ها را به مدت چهار یا پنج ساعت ماهیگیری در اعماق دریا از ساحل سریلانکا از صبح تا آخر عصر می فرستند. اگر شما در خوش شانس باشید، برای خودتان یک غذای لذت بخش برای ناهار می گیرید!

بالون هوای گرم در سریلانکا
چندین شرکت توریستی بالن هوای گرم را به مسافرهایی که علاقه دارند مناظر سریلانکا را مانند پرنده ها از بالا ببینند ارائه می دهند. شما می توانید بیشتر بالن هایی را که پروازشان یک ساعت طول می کشد در اطراف کالچر ترینگل پیدا کنید. بالن ها در ارتفاع بین 500 تا 2000 فیت در آسمان، در مکان های فرهنگی، قله کوه ها، نوک درخت، رودخانه ها و دریاچه ها بالا می روند.

سفر به حیات وحش در سریلانکا
شما زمانی که در اطراف سریلانکا سفر می کنید می توانید انواع حیات وحش را در زیستگاه های بومی خود مشاهده کنید. یکی از حیات وحش های معروف در اینجا فیل سواری در جنگل نزدیک به هابرانا است. تماشای نهنگ همچنین بین ماه های دسامبر و آپریل در سریلانکا بسیار زیاد رایج است. شما می توانید نهنگ آبی، نهنگ های جنین، نهنگ های بال دار و دلفین هایی که در فصل های مختلف به جاهای گوناگون در سریلانکا مهاجرت می کنند را ببینید. رفتار و بازی گوشی میمون هایی که در سریلانکا که در وسط خرابه های قدیمی و روستاهای کوچک آزادانه می دوند را در بعضی از عکس های جالب می بینید.

قایقرانی در سریلانکا
به کیتولاگا بروید تا قایق رانی وایت وادر را در سریلانکا بگذرانید و برخی از آن ها که سریع می روند را تجربه کنید. همچنین شما می توانید قایق باریک یا قایق سبک را در آب ببرید و اپراتور تورهای داخلی می توانند شما را با تجهیزات با کیفیت اجاره ای آماده کنند.جایی که جت اسکی، اسکی روی آب و سرعت قایقرانی ایده آل است. آن جا بهترین مکان برای ورزش های آبی سریلانکا در بنتوتا است.

موج سواری در سریلانکا
اگر تا حالا موج سواری را امتحان نکردید، قطعا سریلانکا جایی مناسب برای آن است. بازدید کننده ها موج سوارهای کایت نگومبو و کلپیتیا پنیسولا را به خاطر داشتن شرایط خوب باد و منظره دریایی متنوع ترجیح می دهند. از آنجا که موج سواری یک ورزش سخت است و نیاز به برخی تجربه ها و تمرین ها دارد، برای یادگیری اصول اولیه آن دوره مقدماتی را در نظر بگیرید. موج سواری سنتی نیز در سریلانکا محبوب است، زیرا شرایط در چند نقطه آن عالی است. بهترین مکان برای موج سواری ارگومبی در شرق ساحل، میدیگاما در جنوب ساحل و هیکادووا هستند.

فور ویلینگ در سریلانکا
از مسیر فرسوده حرکت کنید و آن را به متخصص محلی واگذار کنید، درنتیجه آنجا تور 4WD را در حومه سریلانکا می بینید. این خودرو ها می توانند در زمین سخت و ناهموار حرکت کنند و شما را به عمق بیابان سریلانکا منتقل کند. بعضی از شرکت های راهنمای تور حتی خودروهای 4WD را به شما اجاره می دهند تا شما بتوانید با هر سرعتی که خودتان می خواهید به کشورتان برگردید. اما در محدوده سرعت تعیین شده بمانید، بنابراین زیر ساخت های جاده ای ضعیف را مختل نکنید و با ماجراجویی بیش از اندازه زیستگاه طبیعی را متلاشی نکنید.

سواحل سریلانکا
به یکی از سواحل زیبای سریلانکا بروید، پس از یک روز سخت از ورزش های ماجراجویانه و خطرناک تا یک نفسی تازه کنید و به استراحت بپردازید. اوناواتونا، اروگامبی، میریسا و تنگالا بهترین مکان برای بازدید هستند. اصول یوگا و یا کلاس مدیتیشن را در کنار ساحل در طلوع خورشید یا غروب آفتاب برای به دست آوردن آرامش بیشتر در نظر بگیرید و بیاموزید.منبع:جهان نما
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: