پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۳۵۰۳
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
0
رییس اتحادیه فناوران رایانه ماهانه بین یک تا یک میلیون و 200 هزار گوشی در بازار عرضه می شود و این میزان عرضه حتی درص ورتی که کاملا شفاف و به دور از رانت صورت گیرد تنها نیمی از مصرف یک ماه بازار است.
انتظار معجزه در بازار موبایل  نداشته باشیدباران ایمانی – پول نیوز | بعد از کلی اما و اگر بالاخره ترخیص بخشی از 600 هزار گوشی توقیفی در بازار آغاز شد . گوشی هایی که یکی از قیمت گذاری آن توسط سازمان حمایت خبر می دهد و دیگری می گوید که نرخ این اجناس توسط وارد کنندگان مشخص خواهد شد . در این میان هستند فعالانی که نسبت رانت های حاصل از عرضه این گوشی ها در بازار نگرانند.

مهدی میر مهدی رییس اتحادیه فناوران رایانه در پاسخ به پول نیوز با بیان اینکه نباید انتظار معجزه از عرضه 600 هزار گوشی مانده توقیفی توسط دولت نداشته باشیم، ادامه داد : ماهانه بین یک تا یکمیلیون و 200 هزار گوشی در بازار عرضه می شود و این میزان عرضه حتی درصورتی که کاملا شفاف و به دور از رانت صورت گیرد تنها نیمی از مصرف یک ماه بازار است.

او البته تاکید می کند: عرضه گوشی توقیفی در بازار می تواند از عطش بازار کم کند.

خداحافظ گارانتی

این فعال صنفی با بیان اینکه سخت گیری در واردات موبایل تنها قاچاق آن را توجیه پذیر کرده است، ادامه داد: شاید این روزها کالای قانونمند در بازار وجود نداشته باشد اما تا چشم کار می کند گوشی قاچاق و مسافری هست. گوشی که هیچ گونه خدمات پس از فروش و گارانتی به خریداران آنها داده نمی شود. شاید برخی از فروشندگان مدعی شوند که محصول آنها شامل گارانتی است اما اینها در حد حرف است و هیچ اعتباری به آنها نیست.

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهرا با اشاره به اینکه هر مسافر مجاز به وارد کردن 20 گوشی موبایل است، افزود: 100 درصد گوشی هایی که در 2 ماه گذشته در بازار عرضه شده مسافری یا قاچاق بوده است .

دچار نوعی خود تحریمی شدیم

میر مهدی با بیان اینکه ما این روزها دچار نوعی خود تحریمی هستیم، افزود: عرضه و تقاضا این روزها هیچ هم خوانی با هم ندارد در حالیکه میزان کالاهایی که این روزها در گمرکات کشور رسوب کرده چندین برابر نیاز کشور بوده که ترخیصش می تواند به تعدیل قیمت ها در بازار کمک کند .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: