پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۸۳۴۵۵
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
0
پیشتازی مس و نیکل در بازار فلزاتپول‌نیوز - فلزات صنعتی شامل مس معاملات هفته جاری را به دنبال وخامت جنگ تجاری میان آمریکا و چین، با ریزش قیمت شدیدی آغاز کردند.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، یک دور دیگر تعرفه‌های جدید را روی واردات ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی آماده کرده‌ است.

نیکل در معاملات بازار فلزات لندن با ۳.۲ درصد کاهش، به ۱۲۲۵۰ دلار در هر تن رسید که بیشترین میزان کاهش در میان فلزات بود. مس با ۱.۴ درصد کاهش، به ۵۸۹۲ دلار در هر تن رسید، در حالی که‌ آلومینیوم ۱.۷ درصد کاهش داشت. در شانگهای، بهای قراردادها عمدتا کاهشی بود و قیمت روی ۱.۳ درصد افت کرد.

قیمت فلزات ماه‌هاست به دلیل جنگ تجاری میان آمریکا و چین که نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصادی و مصرف کمتر را برانگیخته تحت فشارهای کاهشی قرار گرفته، در حالی که همزمان ارزش دلار آمریکا تقویت شده است.

به گفته منابع آگاه، در حالی که وزارت خزانه‌داری آمریکا تلاش می‌کند مذاکرات تجاری با چین را مجددا آغاز کند، ترامپ به دستیارانش دستور داده تعرفه‌ها روی ۲۰۰ میلیارد دلار واردات کالای چینی را آماده کنند. طبق گزارش وال استریت ژورنال، این اقدام ممکن است باعث شود چین پیشنهاد مذاکره را نپذیرد.

به گفته وانگ یوئه، تحلیلگر شرکت "شانگهای ایست ایشیا فیوچرز"، سرمایه‌گذاران چینی از اخبار جنگ تجاری به وحشت افتادند. این امر به نگرانی‌ها نسبت به دورنمای تقاضا در چین پس از آمار منفی هفته گذشته اضافه می‌شود.

دوره اظهارنظر عمومی درباره تعرفه‌های آمریکا روی ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی به پایان رسیده و این تعرفه‌های جدید علاوه بر تعرفه روی ۵۰ میلیارد دلار واردات چینی هستند که پیش از این اجرا شده است.

گروه مالی گلدمن ساکس هفته گذشته با وجود این دیدگاه که قیمت فلزات بیش از حد کاهش یافته، پیش بینی کرد: احتمال کاهش بیشتر قیمت فلزات وجود دارد.

کاهش قیمت آلومینیوم تحت تاثیر ملایم شدن موضع وزارت خزانه‌داری آمریکا در خصوص تحریم‌ها علیه شرکت یونایتد روسال روسیه و اجازه دادن به مشتریان این شرکت برای مذاکره درباره قراردادهای جدید تامین و کاهش اختلالات عرضه روی داد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار