پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۳۳۲۲
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
0
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه از تصویب پرداخت تسهیلات 10 میلیون تومانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داد.
پرداخت وام 10میلیون تومانی بازسازی به زلزله‌زدگان کرمانشاهپول‌نیوز - خواجه‌ای رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه، با بیان اینکه 35 هزار واحد مسکونی براثر زلزله سال گذشته تخریب و 60 هزار واحد خسارت تعمیراتی دیده‌اند، گفت: اولویت بازسازی واحدها در روستاها بود که متعهد شدیم 12 هزار و 500 واحد مسکونی را تا ابتدای مهر بازسازی و به مردم تحویل دهیم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون 33 هزار و 728 واحد در مرحله پی‌کنی، 40 هزار و 145 واحد در مرحله آرماتوربندی، 23 هزار و 790 واحد در مرحله اسکلت، 17 هزار و 323 واحد در مرحله دیوارچینی، 17 هزار و 600 واحد در مرحله اجرای سقف، 11 هزار و 700 واحد در مرحله گچ‌ و خاک و 10 هزار و 40 واحد در مرحله نصب در و پنجره قرار دارد.

خواجه‌ای تأکید کرد: در بخش تعمیراتی از 60 هزار واحد، 57 هزار واحد آغاز شده و هم‌اکنون عملیات تعمیرات 51 هزار و 700 واحد به اتمام رسیده است.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از پرداخت تسهیلات 30 میلیون تومانی با نرخ 4 درصد برای واحدهای احداثی خبر داد و گفت: 5 میلیون تسهیلات بلاعوض و 10 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و 2 میلیون کمک بلاعوض معیشتی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

وی از ارائه سیمان و آهن‌آلات ارزان‌قیمت در این مناطق خبر داد و افزود: 34 هزار تن آهن‌آلات ارزان‌قیمت با نرخ سال گذشته ارائه شده تا روند بازسازی کند نشود.

خواجه‌ای تأکید کرد: تمامی مراحل آواربرداری، نظارت، پروانه ساخت و تهیه نقشه در این مناطق رایگان بوده و همچنین دولت 5 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض نیز برای واحدهای تعمیراتی نیز در نظر گرفته است.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه با اشاره به اینکه تا پایان شهریورماه 12 هزار و 500 واحد روستایی به متقاضیان تحویل داده می‌شود، گفت: خوشبختانه سرعت عملیات بازسازی و نوسازی با همکاری مردم بسیار خوب است و افزایش قیمت مصالح ساختمانی تأثیری در این بخش نگذاشته است.

وی تأکید کرد: هم‌اکنون 10 هزار واحد در شهرها آماده بهره‌برداری شده و به متقاضیان شهرها 40 میلیون تومان تسهیلات 4 درصدی، 6 میلیون تومان بلاعوض و 6 میلیون تومان تسهیلات معیشتی پرداخت می‌شود.

خواجه‌ای نیمه اول سال 98 را زمان پایان بازسازی تمامی واحدهای خسارت‌دیده در کرمانشاه اعلام کرد و گفت: به طور قطع با همکاری مردم و تأمین مصالح ساختمانی، ساخت این واحدها تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه اعلام کرد: با رایزنی‌هایی که انجام داده‌ایم و همکاری کارخانجات، سعی کرده‌ایم از آهن‌آلات و مصالح مرغوب استفاده کنیم و تأثیر گرانی‌ها را در این بخش به حداقل برسانیم.

وی در پایان گفت: دولت به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی مجددا 10 میلیون تومان تسهیلات ارزان‌ قیمت و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض برای واحدهای احداثی و تعمیراتی در نظر گرفته که به‌زودی بانک‌ها پرداخت آنها را آغاز می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: