پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۳۳۲۰
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
0
تنظیم بازار برنج با عرضه در بورس کالاپول‌نیوز - نایب رئیس انجمن برنج گفت: بورس کالا بدون شک کمک قابل توجهی را به تنظیم بازار برنج خواهد کرد.

على اکبریان نایب رئیس انجمن برنج، به مزایاى عرضه کالا در بورس کالا اشاره کرد و گفت: بورس کالا بدون شک کمک قابل توجهی به تنظیم بازار برنج خواهد کرد؛ چرا که در دو سال گذشته که برنج هاشمى در بورس کالا عرضه شد، با موفقیت بسیارى همراه بود. بر همین اساس اکنون هم مى‌توان اقدامات لازم براى عرضه برنج در بورس کالا را در دستور کار قرار داد.

 اکبریان بیان کرد: برنج نوعى تولید ملى محسوب مى‌شود؛ به همین دلیل تمام گروه‌ها باید به تنظیم این بازار کمک کنند و لازم است اقدامات ملى هم جهت بهبود معاملات برنج در بازار صورت گیرد.

اکبریان افزود: نقش بورس کالا در بازار برنج مثبت است و تا زمانى که برنج در بورس کالا عرضه مى‌شد، شاهد تأثیرات مثبت آن در بازار این کالا بودیم.

وی با بیان اینکه بورس کالا به عنوان یک اهرم براى تنظیم قیمت‌ها محسوب مى شد، گفت: دولت در سال ٩٢ براى نخستین بار برنج پرمحصول و باکیفیت را به صورت توافقى خریدارى و آن را در بورس کالا عرضه کرد که این اقدام مانع از افزایش کاذب قیمت و نیز منجر به ایجاد شفافیت و برقرارى تعادل در معاملات شده بود.

اکبریان بیان کرد: دولت هر سال باید برنج را به صورت توافقى خریدارى کند، اما به دلیل پایین بودن قیمت‌ها در خرید تضمینى کسى تمایل چندانى به خرید برنج ندارد. از سال ٦٨ که قیمت تضمینى لحاظ شد، باید هر سال براساس تورمى که از سوى بانک مرکزى اعلام مى شد افزایش قیمت صورت مى گرفت. اما این تغییر در قیمت تضمینى لحاظ نشد.

نایب رئیس انجمن برنج تأکید کرد: در حالى که اگر این طرح پیش مى رفت، دولت مى توانست از طریق اجرای سیاست قیمت تضمینى در بورس کالا را از کشاورز خریدارى و آن را به بازار عرضه کند که متاسفانه برخی افراد منفعت طلب یک سرى سنگ اندازى‌ها را ایجاد کردند تا بتوانند اهرم اصلى را در اختیار خود بگیرند.
برچسب ها: بورس کالا ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: