کد خبر: ۲۸۳۳۱۲
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
0
سقف تصمیم گیری برای تسهیلات اشتغال روستایی به 6 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و اکنون به درخواست استانداران اختیار تصمیم گیری را به سقف 10 میلیارد تومان ارتقاء دادیم .
پول‌نیوز-سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: سقف تسهیلات قابل تصویب در استان ها تاکنون 6میلیارد تومان بوده است و باید طرح های بالای 6میلیارد تومان در کمیته فنی ملی به تصویب می رسیدند امابه درخواست و موافقت استانداران بنا براین شد که کمیته فنی استان ها دارای این اختیارباشند که طرح های تا 10میلیارد تومان را بررسی و تصویب کنند .

انوشیروان محسنی بندپی، امروز  در نشست با استانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزارشد، گفت : سقف تصمیم گیری برای تسهیلات اشتغال روستایی در استان ها ابتدا دو و نیم میلیارد تومان بود که به 6 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و اکنون به درخواست استانداران اختیارتصمیم گیری را به سقف 10 میلیارد تومان ارتقاء دادیم .

راه اندازی کمیته مشترک با استانداران

وی ادامه داد : به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر میان استانداران و ستاد وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی کمیته ای منتخب از پنج استاندارو نمایندگان وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی تشکیل می شود تانظرات استانداران را در دستورالعمل ها و شیوه های فنی درچارچوب قانون مصوب مجلس لحاظ کند .

سهولت در ضمانت طرح های سرمایه گذاری پیشنهادی روستائیان

سرپرست وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی گفت: ضمانت طرح های سرمایه گذاری پیشنهادی روستائیان از این پس با سهولت وسرعت بیشتری انجام می شود .
بازنگری در رسته های منتخب استان ها

محسنی بندپی اشاره کرد : از این پس رسته های منتخب هراستان نیز با انجام مطالعه و بررسی مجدد وتصویب در کارگروه اشتغال استان ها قابل بازنگری است .

وی ضمن ابراز خرسندی از گفت و گو با استانداران که همزمان مسئولیت کارگروه اشتغال استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ها را بر عهده دارند، ازفعالیت تک تک این افراد به دلیل نقش فعال شان در برنامه های اشتغال کشور قدردانی کرد .

سرپرست وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی هدف از برگزاری این نشست را هماهنگ سازی برنامه های اشتغال کشور و همچنین بهینه سازی نحوه اجرای آنها با استفاده از تجربیات استانداران دانست و گفت : علیرغم وجود نوسان در اقتصاد کشور، بر اساس داده های مرکز آمار در سال های 94 و پس از آن همواره تعداد قابل توجهی از اشتغال جدید را در کشور تجربه کرده ایم که تجربه نادری در جهان بوده است. اما همه می دانیم که این اشتغال مبتنی بر شرایط موجود بوده است و کفایت نیاز کشور را نمی کرده است. به همین دلیل نیز جامعه آنرا لمس نمی کند.

محسنی بندپی اظهارکرد : برنامه های ما در قالب "برنامه اشتغال فراگیر" ناظر بر "توسعه رسته های پر اشتغال" و "افزایش اشتغال پذیری" در قالب طرح هایی مانند کارورزی ، مشوق بیمه ای، یارانه دستمزد و ... بوده است.

وی ادامه داد : بنابر تجربه جهانی، در شرایط فعلی ضرورتا باید نحوه مواجهه با بازار کار را به سمت حفظ اشتغال موجود به عنوان اولویت اصلی ببریم. بنابراین ما نسخه اختصاصی برنامه اشتغال در دوره تحریم را تدوین و ارائه کردیم. این برنامه علاوه بر طرح های در دست اجرا، بر دو محور صیانت از اشتغال موجود و تاکید بر ایجاد اشتغال در رشته فعالیت هایی است که در دوره تحریم، رونق می گیرند.

سرپرست وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی اشاره کرد : برنامه اشتغال روستایی یکی از برنامه هایی است که با همکاری استانداران در دست اجرا قرارداریم و امروز فرصت مناسبی است که این برنامه را با هم مرور کنیم و از نظرات شما در این زمینه استفاده کنیم. به نظر می رسد با شرایط جدید نیازمند دقت بیشتری در این حوزه هستیم تا منابع ما با کمترین انحراف به گروه های هدف تخصیص یابد.

محسنی بندپی تصریح کرد : ما تاکنون حدود 6 هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی و بانک ها را در اختیار داشتیم و تاکنون حدود 5 هزار و200 میلیارد تومان را مصوب و انعقاد قرارداد کرده ایم .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: