پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۳۲۸۵
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
0
کسری تراز تجاری اتحادیه اروپا با جهان در هفت ماه نخست سال جاری میلادی به تقریبا ۵ میلیارد دلار رسید.
کسری تراز تجاری اتحادیه اروپا به 5 میلیارد دلار رسیدپول‌نیوز - اداره آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد: کسری تراز تجاری این اتحادیه در هفت ماه نخست سال جاری میلادی به ۴.۱ میلیارد یورو معادل ۴.۹۶ میلیارد دلار رسید.

در همین حال از ابتدای ژانویه تا ماه جولای سال ۲۰۱۸ میلادی، مجموع صادرات کالاهای اتحادیه اروپا به ۱.۱۲۷ تریلیون یورو معادل ۱.۳۶۳ تریلیون دلار رسید که از رشد ۳.۶ درصدی برخوردار است؛ اما واردات ۲۸ عضو این اتحادیه به تقریبا ۱.۱۳۱ تریلیون یورو معادل ۱.۳۶۸ تریلیون دلار رسیده که نشان دهنده رشد ۴.۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

بر همین اساس، کسری تراز تجاری اتحادیه اروپا در این بازه زمانی به ۴.۱ تریلیون یورو رسید؛ در حالی که مازاد تجارت اروپا در مدت زمان مشابه سال قبل ۶.۳ میلیارد یورو ثبت شده است. تجارت بین ۲۸ عضو اتحادیه اروپا با یکدیگر در هفت ماه نخست سال جاری میلادی به ۲.۰۵ تریلیون یورو افزایش پیدا کرده؛ ضمن اینکه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی ۵.۶ درصد جهش را نشان می دهد.  

میانگین هر یورو در مقابل دلار ۱.۲۱ دلار بین ماه ژانویه تا جولای ثبت شده؛ در حالی که ارزش هر یک یورو در مدت زمان مشابه سال قبل در برابر پول آمریکا تقریبا ۱.۰۹ دلار بوده است. صادرات اتحادیه اروپا به آمریکا به ۲۳۲.۲ میلیارد یورو رسید که ۲۰.۶ درصد از مجموع صادرات اروپا را به خود اختصاص می دهد و آمریکا به عنوان بزرگترین وارد کننده کالاهای اروپایی شناخته می شود.

همچنین کشورهای چین، سوئیس، روسیه و ترکیه بعداز آمریکا در جایگاه دوم تا پنجم به ترتیب قرار گرفتند. چین در این بازه زمانی ۲۱۷ میلیارد یورو کالا از اتحادیه اروپا وارد کرد که مجموع صادرات اتحادیه اروپا به چین ۱۹.۲ درصد است. بر پایه این گزارش کسری تراز تجاری اتحادیه اروپا با چین ۹۸.۴ میلیارد یورو و این رقم با آمریکا ۷۹.۳ میلیارد یورو است.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: