کد خبر: ۲۸۳۱۸۴
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
0
پول‌نیوز - فرماندار کاشمر کودک همسری را یکی از مشکلات و معضلات بسیار جدی در این شهرستان دانست و گفت: شورای آموزش و پرورش باید به طور جد به این موضوع ورود کند.

محمدعلی نبی پور امروز 24 شهریور ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش که در محل این اداره برگزار شد، با تبریک توفیقات به دست آمده توسط اداره آموزش و پرورش کاشمر در سال تحصیلی گذشته، اظهار کرد: امیدوارم با برنامه ریزی بهتر در سال پیش رو موفقیت‌های بیشتری را کسب کنیم.

وی با اشاره به پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی بیان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی، مدیران و مسئولان موظف هستند همانند سال‌های گذشته در خدمت آموزش و پرورش باشند.

نبی‌پور با اعلام اینکه باید تلاش کرد که بازگشایی مدارس بدون هیچ مشکلی و با آرامش صورت گیرد، عنوان کرد: برخی از دستگاه‌های خدماتی در تابستان اقدام به قطع برخی خدمات خود به مدارس کرده بودند که با احضار آن‌ها دستورات لازم برای رفع مشکل داده شد.

فرماندار کاشمر در همین خصوص تاکید کرد: هیچ دستگاه خدماتی حق ندارد حتی اگر مدرسه‌ای بدهکاری هم داشت اقدام به قطع خدمات خود کند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش با مشکلات بسیار جدی در مسائل مالی مواجه است، عنوان کرد: همه مسئولان باید به کمک آموزش و پرورش بیایند.

نبی پور با اشاره به اینکه وقتی خیرین پای کار آمده و مردم هم کمک می‌کنند دستگاه‌های دولتی دیگر نباید سنگ اندازی کنند، به وضعیت ترافیکی شهر کاشمر همزمان با شروع سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: در این خصوص جهت برنامه ریزی لازم طی چند روز آینده شورای ترافیک تشکیل می شود.

وی همچنین با تاکید بر رعایت بهداشت در مدارس عنوان کرد: در همین خصوص جلسه کارگروه بهداشت و امنیت غذایی طی چند روز آینده با موضوع بهداشت مدارس برگزار خواهد شد.

فرماندار کاشمر در ادامه با بیان اینکه امسال در خصوص لوازم التحریر با مشکلات جدی مواجه بودیم، اظهار کرد: به رغم اینکه اتاق اصناف شهرستان تاکید بر برگزار نشدن نمایشگاه پائیزه دارد اما با بررسی‌های به عمل آمده مقرر شد این اقدام صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه اگر این نمایشگاه برپا شود جنبه روانی مثبتی داشته و فشارها تا حدودی کاهش خواهد یافت، ادامه داد: کودک همسری یکی از مشکلات و معضلات بسیار جدی در شهرستان کاشمر است که شورای آموزش و پرورش باید به طور جد به این موضوع ورود کند.

نبی پور با اعلام اینکه باید بررسی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد، گفت: متاسفانه خراسان رضوی یکی از استان‌هایی است که بالاترین آمار کودک همسری را در کشور دارد.

وی با بیان اینکه در شهرستان کاشمر باید جدی تر به این موضوع ورود کنیم، یکی از مشکلات جدی و آسیب‌های جدی را کودک همسری دانست و اظهار کرد: در این خصوص همه مسئولان باید ورود کنند.

وی با اشاره به اینکه شاید یکی از این دلایل موضوعات اقتصادی باشد اما مباحت فرهنگی در این خصوص بی‌تاثیر نیست، بیان کرد: برخی مواقع این اقدامات فجایعی را به بار می آورند که باید به آن پرداخته شود.

فرماندار کاشمر با تاکید براینکه نباید به راحتی از کنار این موضوعات گذر کرد، بر متمرکز شدن آموزش‌ها در مراکز پیش دبستانی‌ها اشاره کرد و گفت: حتی اگر قوانین متناقض است باید در شهرستان به جمع بندی برسیم.

افزایش حد نصاب کلاس‌های درس به خاطر کمبود معلم

در ادامه مدیر آموزش و پرورش کاشمر گفت: به خاطر بازنشسته شدن تعدادی از معلمان شاهد افزایش حد نصاب کلاس‌های درس در مدارس هستیم.

علی طاهریان با بیان اینکه روزهای حساسی را در آموزش و پرورش این شهر سپری می کنیم، افزود: بسیاری از همکاران تا دیر وقت در مدارس هستند تا بتوانند اقدامات لازم را برای ابتدای مهرماه انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه باید برای ابتدای مهرماه 32 هزار دانش آموز را جهت حضور در کلاس های درس ساماندهی کرد، عنوان کرد: برخی کلاس ها را باید برای دانش آموزان ایجاد کرد و ساخت.

طاهریان با اعلام اینکه ساماندهی نیروی انسانی بر مشکلات امسال نیز افزوده است، بیان کرد: امسال 214نفر از نیروهای آموزش و پرورش کاشمر بازنشسته شده اند.

وی با بیان اینکه تعدادی از بازنشستگان را توانستیم راضی کنیم که استمرار خدمت دهند، گفت: با تلاش های صورت گرفته حدود 170 نفر از نیروهای بازنشسته را نگه داشته ایم.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به اینکه تعدادی از بازنشستگان مدیر و معاون بودند که باید برای این افراد جایگزین تعیین می شد، افزود: تغییرات نظام آموزشی خود مشکلات و حساسیت هایی را برای مدیران آموزش و پرورش به وجود آورده است.

وی افزوده شدن پایه دوازدهم به نظام آموزش و پرورش در هنرستان‌ها را یکی از این مشکلات دانست و اظهار کرد: 35 ساعته شدن درس پایه دوازدهم که قبلا کمتر بوده مشکلات دیگری را به وجود آورده است.

طاهریان همچنین شرایط اقتصادی برای خانواده ها و افزایش طبیعی جمعیت دانش آموزی را از دیگر مشکلات دانست و عنوان کرد: سال گذشته نسبت به سال قبل 400 دانش آموز در پایه اول اضافه داشته ایم که این آمار امسال به 530 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی موجب افزایش مهاجرت به شهر کاشمر شده است، بیان کرد: با همان تعداد نیرویی که داریم باید این تعداد دانش آموز را مدیریت کنیم.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به اینکه به خاطر بازنشسته شدن تعدادی از معلمان شاهد افزایش حد نصاب کلاس‌ها هستیم، میانگین سنی نیروی انسانی در کاشمر را بیش از 24 سال اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه هر همکاری که بیش از 20 سال سابقه آموزشی و 22 سال سابقه خدمت دارد باید 4 ساعت از خدمت وی را کم کنیم که این تقلیل برنامه ریزی‌ها را با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی همچنین از جابجایی مدارس در امسال خبر داد و افزود: به رغم افزایش جمعیت دانش آموزی و کاهش معلم اما تعدادی از مدارس از حالت دو شیفته خارج شدند.

طاهریان با بیان اینکه در تلاش هستیم چند پروژه آموزشی قبل از آغاز سال تحصیلی افتتاح شود، به مهمترین مشکل موجود اشاره کرد و گفت: قیمت لوازم التحریر موجب شده که برخی والدین نتوانند وسایل مورد نیاز دانش آموزان را تهیه کنند.

وی با اشاره به اینکه باید بازارچه‌ای برای عرضه لوازم التحریر در کاشمر راه اندازی شود، اظهار کرد: به رغم مخالفت اصناف با راه اندازی این بازارچه اما این اقدام ضروری است.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اعلام اینکه نیازمند همراهی و همدلی همه مسئولان در شروع سال تحصیلی جدید هستیم، بیان کرد: تمامی مسئولان به اهمیت کار آموزش و پرورش به خوبی واقف هستند.

طاهریان شروع سال تحصیلی جدید را نوروز دانش دانست و افزود: باید با تلاش تمامی مسئولان شرایط برای روز اول مهر تسهیل شود.

سنت مدرسه سازی در حال رشد و توسعه است

در این جلسه همچنین امام جمعه کاشمر با بیان اینکه ماه مهر تداعی کننده خاطرات بسیار خوب برای همه است، گفت: همه مسئولان باید کمر همت را بسته و برای فرزندان این کشور امکانات، تسهیلات و خدمات جهت تدریس در یک فضای مطمئن و امن فراهم کرد.

حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش شاهد تغییرات و تحولات خوبی هستیم، افزود: بحمدالله سنت مدرسه سازی و به وجود آوردن فضاهای آموزشی در حال رشد و توسعه است.

وی با اعلام اینکه هرچند در گذشته در برخی مقاطع دبیرستان شاهد مشکلاتی جدی بودیم اما در چند سال اخیر شاهدیم تغییرات جدی به خصوص در ادب و حجاب و حیاء دانش آموزان ایجاد شده است، اظهار کرد: بدون شک مدیریت در تغییر این وضعیت نقش اساسی دارد.

امام جمعه کاشمر آموزش و پرورش خانواده بسیاری بزرگی است که مسائل و مشکلات بسیاری دارد، عنوان کرد: باید این مشکلات را به مرور زمان و با تلاش و زحمت رفع کرد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: