پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۲۹۰۹
۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰
0
 پول‌نیوز - به ارتفاع 5 هزار و 400 متری رسیدم، نفس کشیدن مشکل شد. هوا کشنده بود و می توانستم گازهای دی اکسید گوگرد را که از دهانه های آتشفشان خارج می شدند ، حس کنم و با افزایش ارتفاع و در نزدیکی دهانه اصلی حجم دی اکسید گوگرد افزایش یافت.

زن کوهنورد هندی قله دماوند در ایران را که بلندترین قله آتشفشانی در آسیا است ، فتح کرد.

در روز پنحشنبه، روزنامه 'تایمز او ایندیا' نوشت: موسومی خاتوا که اهل شهر کوچک کلیانی واقع در ایالت بنگال غربی است ، موفق به صعود به قله دماوند با 5 هزار و 671 متر ارتفاع به عنوان بلندترین قله در ایران شد.

این کوهنورد هندی که یک مهندس نرم افزار می باشد روز جمعه گذشته (16 شهریور) به همراه دو کوهنورد دیگر به اردوگاه شماره یک قله دماوند رسید اما روز شنبه در ارتفاع 4 هزار و 220 متری این قله تلاش برای فتح سریع قله و نگرانی از تغییرات آب و هوایی سبب شد که وی دچار بی حالی شده و انرژی خود را از دست بدهد.

وی پس از یکروز استراحت در نهایت روز دوشنبه به همراه یک کوهنورد هندی دیگر آخرین مرحله صعود خود را آغاز کردند.

منطقه جنوبی دماوند به دلیل آب و هوای بد، سخت ترین بخش صعود به این قله است. برای کوهنوردان حرفه ای نیز در بخش جنوبی قله دماوند در صورت وقوع یک هوای مه آلود، پیدا کردن نقطه های راهنمایی تقریبا غیر ممکن می شود.

موسومی گفت: در نهایت قله را فتح کردم اما پس از آنکه به ارتفاع 5 هزار و 400 متری رسیدم، نفس کشیدن مشکل شد. هوا کشنده بود و می توانستم گازهای دی اکسید گوگرد را که از دهانه های آتشفشان خارج می شدند ، حس کنم و با افزایش ارتفاع و در نزدیکی دهانه اصلی حجم دی اکسید گوگرد افزایش یافت.
منبع: ایرنا
برچسب ها: دماوند ، کوهنورد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار