پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۸۲۸۸۵
۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
0
همتیان گفت: در حال حاضر از سه هزار و 200 واحد احداثی تاکنون یک هزار و 100 واحد آن پایان یافته و دیوارچینی 2 هزار و 100 واحد دیگر نیز به اتمام رسیده است.
ساخت 1100 خانه زلزله زدگان کرمانشاه توسط بنیاد مسکن قزوین
پول‌نیوز - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: عملیات ساخت و تکمیل یک هزار و 100 واحد مسکونی ساخته شده از سوی این نهاد به عنوان استان معین در مناطق زلزله زده کرمانشاه پایان یافته است.
 
محمد همتیان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین افزود: همزمان با وقوع زلزله 21 آبان ماه سال 96 در استان کرمانشاه، بنیاد مسکن استان قزوین به لحاظ پیشینه خود در امر ساخت و ساز منازل خسارت دیده در بازسازی نقاط زلزله زده ورزقان در آذربایجان شرقی در همان روزهای اولیه جهت کمک به زلزله زدگان همراه با واحدهای فنی و اجرایی به همراه امور پشتیبانی و ماشین آلات سنگین خود به منطقه اعزام شد.

وی ادامه داد: قزوین به همراه 12 استان دیگر، به عنوان ستاد معین در ساخت و ساز با استقرار در شهرستان گیلانغرب، به عنوان دومین شهرستان بزرگ کرمانشاه، وظیفه تعمیر 12 هزار واحد مسکونی و ساخت سه هزار و 200 واحد را در 2 شهرستان و 209 روستای این استان را برعهده گرفت.

همتیان یادآور شد: براساس پیش بینی های به عمل آمده، امسال و همزمان با سالروز این واقعه 90 درصد از عملیات اجرایی سپرده شده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به قزوین پایان خواهد یافت.

به گفته این مسئول، در حال حاضر از سه هزار و 200 واحد احداثی تاکنون یک هزار و 100 واحد آن پایان یافته و دیوارچینی 2 هزار و 100 واحد دیگر نیز به اتمام رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین اضافه کرد: با توجه به عملیات های ساخت و ساز و احداثی صورت گرفته در مناطق زلزله زده از سوی این نهاد، به نظر می رسد قزوین به عنوان یکی از استان های شاخص می تواند در موعد مقرر این استان را ترک کند.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم به همراه داشت.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار