پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۲۸۴۵
۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
0
پول‌نیوز - کارشناس بورس گفت: تغییر عرضه کالا در بورس  و وجود واسطه ها،علت اصلی افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف است.

طاهره زمانی کارشناس بورس با تایید افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف در آستانه ماه محرم،اظهار کرد: تغییر عرضه کالا در بورس  و وجود واسطه ها در این میان،علت اصلی افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف است.

وی افزود: باتوجه به اینکه سهمیه بندی مواد اولیه در بورس براساس میانگین خرید تولید کنندگان در سال 96 انجام می‌شود،بسیاری از شرکت های جدید و یا شرکت هایی که در سال 96 از بازار آزاد خرید کرده اند، امسال از سهمیه مناسبی برخوردار نشده‌اند.

زمانی افزود: تولیدکنندگان به دلیل کمبود مواد اولیه نتوانستند به میزان لازم محصولاتشان را تولید کنند و همین امر موجب کاهش محصولات در بازار و افزایش قیمت‌ها شد.

کارشناس بورس گفت: با وجود تاکید سازمان صنعت،معدن و تجارت بر توقف صادرات مواد پتروشیمی موردنیاز تولیدی‌های ظروف یکبار مصرف، هنوز صادرات در این حوزه را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت در حوزه محصولات یکبار مصرف باعث بالا رفتن قیمت در سایر کالاهای وابسته می‌شود،ابراز امیدواری کرد: با پیگیری سازمان صنعت، معدن و تجارت و عرضه در بورس بر اساس قیمت ارز ثانویه یا سامانه ثنا، واسطه گری و دلالی حذف شده و تولید کنندگان امکان تولید هرچه بیشتر محصولات یکبار مصرف را خواهند داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا افزایش نرخ حامل های انرژی باعث افزایش تورم می شود؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: