پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۲۶۲۸
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
0
قائم مقام وزير صنعت: بانک صنعت و معدن پیشران حمایت از تولید ملی است
پول‌نیوز - رضا رحماني قائم مقام وزير صنعت ، معدن و تجارت گفت: اقدامات بسيار مهم و كارآمد بانك صنعت و معدن در عرصه صنعت كشور نشان مي دهد كه اين بانك پيشران حمايت از توليد ملي است .

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، رحماني در گردهمايي سراسري مديران بانك صنعت و معدن كه در اين بانك برگزار شد، با بيان اين مطلب افزود: هم وزارت صمت و هم صنعتگران، بانك صنعت و معدن را يك بانك داراي بدنه كارشناسي كارآمد مي دانند بنابراين همواره با نگاه اميدوار به اين بانك مي نگرنند چرا كه در شرايط حساس همواره از بخش صنعتي كشور حمايتهاي مهم و حياتي داشته است .

وی با اشاره به بازگشت تحريم ها و اظهار نظرهاي فراوان در خصوص تاثير اين تحريمها بر صنعت كشور تصريح كرد: تحريم ها علاوه بر اينكه تهديد هستند فرصت نيز به شمار مي آيند زيرا موجب توجه و فعالسازي ظرفيتهاي خالي داخل كشور مي شوند و اين نكته از سوي وزارت صنعت به صورت ويژه مورد توجه قرار گرفته است .

قائم مقام وزير صنعت ، معدن و تجارت با تقدير از اقدامات بانك صنعت و معدن گفت : اين بانك در توجه به واحدهاي توليدي ، ارتباط با وزارتخانه و كاهش فاصله با صنعتگران الگویي براي نظام بانكي كشور است .

وي خواستار توجه بيشتر نظام بانكي به سياست وزارت صنعت، معدن و تجارت در تامين مالي طرحهاي صنعتي براساس مزيتهاي منطقه اي شد و عدم توجه به اين امر را موجب اتلاف منابع دانست .

رحماني تكيه بر اجراي پروژه هاي پوشاك ، توسعه صنايع دريايي ، توسعه معادن كوچك و تكميل زنجيره توليد فولاد و فلزات اساسي را از ديگر سياستهاي وزارت صنعت ، معدن و تجارت برشمرد.
توجه به پروژه هاي صادرات محور ، نوسازي و بازسازي صنايع و نوسازي ناوگان تجاري كشور از ديگر مواردي بود كه رحماني به عنوان سياستهاي وزارت صنعت ، معدن و تجارت در سخنان خود به آن اشاره كرد .

وي عملكرد بانك صنعت و معدن براي تامين مالي طرحهاي كوچك و متوسط در قالب طرح رونق توليد را مثبت ارزيابي كرد و افزود: اين بانك توانست رتبه سوم را در ميزان تسهيلات پرداختي در قالب طرح يادشده و در نظام بانكي كشور كسب كند .

قائم مقام وزير صنعت ، معدن و تجارت تصريح كرد: در شرايط امروز اقتصادي ، مهمترين دستاورد و عملكرد اين بانك در كنار اعطاي تسهيلات، ايجاد اميد در ميان صنعتگران كشور می باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: