پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۲۶۱۴
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
0
بانک مرکزی چین نقدینگی به بازار تزریق کردپول‌نیوز - در ماه آگوست، بانک مرکزی چین به تزریق نقدینگی به بازار پول ادامه داد تا به تقاضای موسسات مالی برای نقدینگی پاسخ دهد.

بانک خلق چین اعلام کرد که ماه گذشته ۵۳۲ میلیارد یوآن (۷۷.۸ میلیارد دلار)، از طریق تسهیلات وام میان‌مدت، به بازار تزریق شده است تا سطح نقدینگی موجود در سیستم بانکی در سطح منطقی و کافی باقی بماند.

موعد سررسید این وام‌ها یک ساله است و نرخ سود آنها هم ۳.۳ درصد می‌باشد.

تا پایان آگوست کل وام‌های میان‌مدت چین به ۵.۱۲ میلیارد یوآن رسید.

بانک مرکزی چین ابزار وام میان‌مدت خود را در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد تا به بانک‌های تجاری و سیاست‌گذار کمک کند سطح نقدینگی خود را حفظ کنند. طی این برنامه به این بانک‌ها اجازه داده می‌شد با استفاده از اوراق قرضه به عنوان وثیقه، از بانک مرکزی پول وام بگیرند.

در ماه آگوست بانک مرکزی چین همچنین با استفاده از وام‌های تکمیلی به بانک توسعه چین، بانک صادرات-واردات چین و بانک توسعه کشاورزی چین، ۹.۱ میلیارد یوآن سرمایه تزریق کرده است.

بانک مرکزی چین دفعات بیشتری از اقدامات خود در بازارهای آزاد استفاده کرده است تا نقدینگی را به شکلی منعطف‌تر و هدف‌مندتر مدیریت کند.

در سال ۲۰۱۸ دولت چین در تلاش برای توازن رشد اقتصادی و پیش‌گیری از ریسک، به دنبال حفظ یک سیاست پولی محتاط و خنثی است.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: