پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۲۵۵۸
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۴
0
رییس اتحادیه نوشت افزار می گوید: مواد پتروشیمی مصرفی در تولید لوازم التحریر باید از طریق بورس تامین شود این در حالی است که این روزها تولید کنندگان ناچارند به دلیل کمبود عرضه مواد اولیه خود را از بازار آزاد و به 2 برابر قیمت واقعیش خریداری می کنند .
رد پای پتروشیمی ها در گرانی نوشت افزارباران ایمانی – پول نیوز | گرانی این روزهای بازار یک سرش به پتروشیمی ها وصل است . بعد از گرانی دلار، آب معدنی و محصولات غذایی و کود کشاورزی حالا فعالان بازار دلیل گرانی لوازم التحریر را هم سنگ اندازی پتروشیمی ها اعلام می کنند .

فرزانیان رییس اتحادیه نوشت افزار در اینباره به پول نیوز می گوید: مواد پتروشیمی مصرفی در تولید لوازم التحریر باید از طریق بورس تامین شود این در حالی است که این روزها تولید کنندگان ناچارند به دلیل کمبود عرضه مواد اولیه خود را از بازار آزاد و به 2 برابر قیمت واقعیش خریداری می کنند .

آنگونه که این فعال بازار توضیح می دهد: عرضه مواداولیه پتروشیمی در حالی در بازار نصف شده که فعالان پتروشیمی مدعی هستند که عرضه را بیشتر هم کرده اند. اما سوال اینجاست اگر عرضه بیشتر شده چرا تولید کنندگان مجبورند بعد از کلی لابی مواد اولیه مصرفیشان را از بازار بخرند .

گرانی دیگری در راه است

فرزانیان در حالی از رشد 60 درصدی قیمت نوشت افزار خبر می دهد که معتقد است قیمت ها بازهم بالاتر خواهند رفت . آنگونه که او توضیح می دهد: نوشت افزاری که این روزها در بازار عرضه می شود تولید و وارداتشان بر اساس ارز 7 هزار تومانی صورت گرفته این در حالی است که قیمت دلار این روزها در آستانه 13 هزار تومان قرار گرفته است .

بر اساس اعلام بانک مرکزی نوشت افزار در گروه کالایی سوم قرار داشته و واردات آن باید به ازای صادرات صورت گیرد . از طرفی هم واردات هرگونه مداد هم از این پس به کشور ممنوع است که این تصمیم می تواند قیمت اجناس در بازار را تحت تاثیر قرار دهد .

به گفته او، سخت گیری دولت در واردات تنها صرفه قاچاق را بیشتر می کند . در حالی در سال های گذشته قاچاق لوازم التحریر به کشور به کمتر از 10 و حتی 5 درصد رسیده بود که در صورت ادامه این وضعیت باید شاهد سیل ورود غیر قانونی لوازم التحریر غیر استاندارد باشیم .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
پرطرفدار