پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۸۲۵۴۶
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
0
پول‌نیوز - سازمان برنامه و بودجه امسال به وزارت ارشاد اعلام کرده نمی‌تواند برای ساخت مجتمع‌های فرهنگی و هنری اقدام کند مگر اینکه بودجه آن از طریق استان‌ها تامین شود، ولی همه باید در تجهیز و توسعه مجتمع‌های فرهنگی و هنری کمک کنیم.

 سید عباس صالحی شامگاه دوشنبه در دیدار با هنرمندان حوزه جنوب استان ایلام اظهار داشت: یک سامانه بزودی برای معرفی آثار هنرمندان در وزارت ارشاد ایجاد می‌شود و در راستای اقتصاد و هنر امکان فروش و عرضه محصولات و آثار در این سامانه نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: سند مشاغل فرهنگی و هنری نیز در وزارت ارشاد تهیه شده و بر این اساس ۲۴ هزار شغل فرهنگی تعریف شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۱۹ هزار هنرمند کشور قبلا بیمه بودند که الان این میران به ۳۰ هزار نفر رسیده است.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت حوزه فرهنگی استان ایلام پداخت و گفت: این آمادگی را داریم به منظور نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان ایلام برنامه‌های مختلف فرهنگی را مورد حمایت قرار دهیم.
وی اضافه کرد: مردم استان ایلام با رشادت‌های خود در هشت سال جنگ تحمیلی دین بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و خدمت به این استان مایه افتخار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: سازمان برنامه و بودجه امسال به وزارت ارشاد اعلام کرده نمی‌تواند برای ساخت مجتمع‌های فرهنگی و هنری اقدام کند مگر اینکه بودجه آن از طریق استان‌ها تامین شود، ولی همه باید در تجهیز و توسعه مجتمع‌های فرهنگی و هنری کمک کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: بر این اساس توسعه و تجهیز مجتمع‌های فرهنگی و هنری جنوب استان از جمله دره شهر و دهلران بزودی انجام می‌شود.

صالحی تاکید کرد: از توسعه فعالیت‌های قرآنی، هنری و ... در شهرستان‌های حوزه جنوب استان ایلام حمایت خواهیم کرد، آمادگی داریم با کمک سازمان سینمایی سینمای شهر آبدانان را بازسازی و راه اندازی کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ۲ میلیارد ریال برای انجمن‌های فرهنگی و هنری استان ایلام در این سفر اختصاص می‌یاد و وزارت ارشاد آمادگی برای حمایت از چاپ آثار شاعران استان را اعلام می‌کند.

در این نشست اهالی فرهنگ و هنر شهرستان‌های بدره دهلران دره شهر آبدانان به بیان مشکلات بخش فرهنگ و هنر هر یک از شهرستان‌ها پرداختند‌

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار