پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

پول‌نیوز - سران بیش از 50 عشیره از کوت، بصره و دیگر مناطق عراق صمن اعلام همبستگی با جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند با جان و مال آماده دفاع از کیان ایران هستیم.

شیوخ عشایر عراق روز دوشنبه در چندین مرحله با حضور در سفارت ایران با 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد دیدار و تعرض به کنسولگری ایران در بصره را محکوم کردند.

آنان تاکید کردند: این حمله توسط عده ای مزدور با هدایت آمریکا، رژیم اشغالگر قدس و عربستان سعودی طراحی و اجرا شده است.

این شخصیت های برجسته عراقی همچنین در پایان این دیدارها با انجام برخی آیین های سنتی حماسی، با دولت و ملت ایران اعلام همبستگی و اتحاد کردند.

روسای عشایر در این دیدارها تاکید کردند: تعرض و تعدی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران مورد قبول عشایر نبوده و آنها همواره فرزندان خود را به انجام اعتراضات مسالمت آمیز به ضعف خدمات اجتماعی و دولتی و دوری از اینگونه کارهای خشونت بار دعوت کرده اند.

در این دیدارها سران عشایر عراق، ایستادگی و مقاومت و کمک های جمهوری اسلامی ایران در مقابله عراق با تروریست های داعش را مهمترین دلیل استحکام روابط ایران و عراق دانستند.

سران و شیوخ عشایر عراق تاکید کردند: مردم این کشور همواره سپاسگزار همکارهای دولت و مردم ایران در مبارزه با تروریسم و داعش می باشند و این حمایت ها را از یاد نمی برند.

ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز ضمن اشاره به اشتراکات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی میان دو کشور گفت: رابطه دوستانه و برادرانه میان دو کشور عده ای را نگران کرده و این اقدامات نماد تلاش آنان برای بر هم زدن این دوستی ها است.
منبع: ایرنا
برچسب ها: کویت ، بصره
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: