پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۸۲۳۲۶
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
0
عربستان تحت فشار ترامپ برای کاهش قیمت ها، صادرات نفت خود به آمریکا را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.
صادرات نفت عربستان به آمریکا افزایش یافتپول‌نیوز - هرچند روند افزایش صادرات نفت عربستان به آمریکا از اوایل امسال آغاز شده، اما این روند در طی 3 ماه گذشته، یعنی پس از درخواست های مکرر ترامپ از عربستان برای افزایش تولید و مهار قیمت ها، سرعت بیشتری گرفته است.

آمارهای دولتی نشان می دهد، صادرات نفت عربستان به آمریکا در هفته گذشته، برای اولین بار از اواخر سال 2017، به طور متوسط به یک میلیون بشکه در روز رسید که حدود 250 هزار بشکه نسبت به اواخر ماه می رشد نشان می دهد.

گری همینگر، مدیر شرکت ماراتن پترولیوم، دومین شرکت بزرگ پالایشگاهی آمریکا اوایل این هفته در یک کنفرانس سرمایه گذاری گفت: «تولید کنندگان نفت در خاورمیانه در حال افزایش عرضه نفت خود (به آمریکا) هستند و می خواهند مجددا بشکه های نفتی خود را به این بازار برگردانند.»

افزایش صادرات نفت عربستان به آمریکا تقریبا نیمی از کل افزایش تولید عربستان از اواخر ماه می را تشکیل می دهد. در ماه جولای، اوپک و متحدانش از جمله روسیه توافق کردند که تولید نفت خود را افزایش دهند.

صادرات نفت عربستان به آمریکا در اکتبر سال گذشته میلادی به پایین ترین رقم 30 سال گذشته رسید. در اواخر اکتبر، میزان متوسط واردات ماهیانه نفت آمریکا از عربستان به 506 هزار بشکه در روز رسید، در حالی که این رقم در هفته گذشته به یک میلیون و 9 هزار بشکه در روز رسیده است.

افزایش صادرات نفت عربستان به آمریکا همچنین ظاهرا در واکنش به تهدید قانونگذاران آمریکایی مبنی بر احیای مجددا «قانون مقابله با کارتل های تولید و صادرات نفت» صورت می گیرد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: