سازمان تامین اجتماعی رتبه اولدر بین سازمان های بیمه گر آسیاپول‌نیوز - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان به لحاظ قدمت، پوشش بیمه ای و ارائه تعهدات گسترده در میان سازمان های بیمه گر آسیا رتبه اول را داراست گفت: سازمان تامین اجتماعی در سطح بین المللی نیز با ارائه ١٨ خدمت، جزو سازمان های برتر در این زمینه است.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، دکتر سید تقی نوربخش در نشست خبری که با حضور خبرنگاران خارجی و داخلی در محل باشگاه خبرنگاران معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور دکتر محمدسلطانی فر معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، دکتر رضا راعی قائم مقام مدیرعامل تامین اجتماعی، مرتضی لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، دکتر احمدرضا خزاعی مدیرکل تامین اجتماعی اتباع و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر ۴۱ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی به برگزاری اجلاس بین المللی تامین اجتماعی (ایسا) اشاره کرد و گفت: ایسا یک نهاد بین المللی است که از سال ۱۹۱۱ با عضویت ۱۵۸ کشور فعالیت می کند و ایران نیز در این دوره عضو هیئت رئیسه آن است و جلسه هیئت رئیسه آن از ۵ شهریورماه در ژنو برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در روز جمعه آینده تفاهم نامه ای میان سازمان تامین اجتماعی و حوادث آلمان در حاشیه نشست ایسا برگزار می شود، گفت: این تفاهمنامه، در خصوص انتقال تجارب در بخش های توانبخشی بیماران، حوادث ناشی از کار، برگزاری کنفرانس های مشترک و غیره خواهد بود.

وی به فعالیت های بیمه ای، اقتصادی و درمانی تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: بهترین نوع سرمایه گذاری که میزان کمترین ریسک را داشته باشد، طی سالهای اخیر در این سازمان دنبال شد به طوری که در حال حاضر ۲۴۰ شرکت تحت پوشش شستا هستند و در قالب ۹ هلدینگ فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه ۵۴ شرکت را به مزایده گذاشته ایم، گفت: امیدواریم بتوانیم این شرکتها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

دکتر نوربخش با بیان اینکه مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان از ابتدای شهریور ماه بر اساس حروف الفبا پرداخت می شود، تاکید کرد: طی سالهای اخیر افزایش درصد حقوق مستمری بگیران بیش از شاغلین بوده است.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل اداره کل اتباع، پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی مقیم ایران و پوشش بیمه‌ای ایرانیان خارج از کشور است، گفت: حدود ٣ هزار نفر از اتباع خارجی در سال ٩٢ تحت بیمه تامین اجتماعی قرار داشتند و در حال حاضر نیز بالغ بر ٧٢ هزار و ٦٩٥ نفر از اتباع خارحی تحت پوشش این بیمه هستند.

وی افزود: بیمه اتباع خارجی در ایران جزء بیمه‌های اجباری است و شامل بیمه درمان، مستمری و ۱۶ مزیت بیمه‌ای دیگر می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به بیمه ایرانیان خارج از کشور اشاره کرد و گفت: این افراد می توانند برای تکمیل سوابق بیمه ای خود با مراجعه به سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی و یا پوشش بیمه ای خانواده خود که در ایران هستند، با نرخ ۱۴ و یا ۱۸ درصد ١,٥ برابر حداقل دستمزد، خود را بیمه کنند.

دکترنوربخش در مورد گردشگری سلامت نیز گفت: در حال حاضر ۸۰ بیمارستان و ۳۵۰ درمانگاه تخصصی نسبت به ارائه خدمات سلامت اقدام می کنند که ۱۷ بیمارستان در نقاط مرزی فعال است و تمامی این مراکز آمادگی ارائه خدمات گردشگری سلامت را به اتباع خارجی دارند.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: قراردادی با کشور ترکیه در زمینه انتقال سوابق بیمه‌ای منعقد شده است، به همین منظور اگر کارگری در ترکیه فعالیت داشته است و به ایران مهاجرت کند، این سوابق به ایران منتقل شود، همچنین سازمان تامین اجتماعی در زمینه انتقال سوابق بیمه‌ای، آمادگی همکاری با سایر کشور‌ها را دارد.

وی به خدمات در نقاط محروم نیز اشاره کرد و گفت: در استان های کردستان، لرستان، ایلام، نقاط مرزی آذربایجان غربی، نسبت به ایجاد مراکز درمانی برای محرومان اقدام کرده ایم به طوری که در هفته دولت امسال، فقط ۴ مرکز درمانی در کردستان آماده بهره برداری است و در استان های آذربایجان، دزفول، زابل و بیرجند بیمارستان راه اندازی شده است و در هفته دولت ۳۲ پروژه بیمه ای و درمانی به بهره برداری می رسد.

دکترنوربخش در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر علت ایجاد بدهی دولت به تامین اجتماعی، تشریح کرد: دولت در دو بخش به تامین اجتماعی بدهکار است. یکی مربوط به ۳ درصد حق بیمه و دیگری ۲۰ درصد حق بیمه کارفرمایی اقشاری مانند قالیبافان و غیره است که طی سالهای اخیر به تصویب رسیده است.

وی گفت: بر اساس قوانین موجود، ۳ درصد حق بیمه را از سال ۵۴ دولتها باید پرداخت می کردند و همچنین از سال ۸۴ تا ۹۲ نیز دولت در نقش کارفرما باید حق بیمه خود را پرداخت می کرد و عدم این پرداختها باعث شده مطالباتی از دولت داشته باشیم.

وی افزود: کل بدهی دولت تا سال ۸۰، به میزان ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود که در سال ۸۴ به ۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و این در حالی است که در سال ۹۲ با تصویب برخی قوانین میزان بدهی دولت به ۵۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسید. یعنی در عرض ۴۰ سال، بدهی دولت ۴ هزار میلیارد تومان بود اما طی ۸ سال، ۵۶ هزار میلیارد تومان به آن اضافه شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: دلیل افزایش بدهی ها نیز این بود که قرار شد دولت از محل هدفمندی یارانه ها در دولت های قبل برخی اقشار را تحت پوشش قرار دهد و تعهدات منابع آن را تامین کند اما این اتفاق نیفتاد.

دکترنوربخش گفت: سود اوراق به بدهی ها تعلق می گیرد و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد. همچنین در بودجه سال ۹۷ مقرر شد دولت، ۵۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی پرداخت کند و در برنامه ششم نیز هر سال ۱۰ درصد از بدهی ها پرداخت شود به طوری که تا پایان برنامه، تمامی مطالبات به تامین اجتماعی پرداخت شود که امیدواریم این امر محقق شود.

دکترنوربخش در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری در این نشست در مورد واریز سهم درمان به خزانه کشور گفت: هیچ خلل و مشکلی در این خصوص وجود ندارد و در ۵ ماهه اول امسال، ۷۴۰۰ میلیارد تومان به خزانه واریز و دریافت کرده ایم و تمامی موارد بدون مشکل انجام می شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: