پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۷۹۷۶۲
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
0
پول‌نیوز - پذیره‌نویسی صکوک اجاره سهام در فرابورس به پایان رسید.

در روز جاری پذیره‌نویسی صکوک اجاره سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی که دیروز در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس در ۴ نماد آغاز شده بود با معامله ۲ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار میلیارد ریال در نماد «شستا۰۰۳» و خرید و فروش ۱.۲۵ میلیون ورقه به ارزش یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال در نماد «شستا۰۰۴» پایان یافت و این در حالی ست که پذیره‌نویسی این صکوک در دو نماد «شستا۰۰۱» و «شستا۰۰۲» به ارزش ۷ هزار میلیارد ریال روز گذشته در این بازار خاتمه یافته بود.

آخرین روز این هفته کاری در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس با دست‌به‌دست شدن بیش از ۵ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از ۴ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال به پایان رسید که «اخزا۶۱۰» پس از «شستا۰۰۳» و «شستا۰۰۴» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را تجربه کرد.

تابلو تسهیلات مسکن

از سوی دیگر تابلو تسهیلات مسکن میزبان معامله بیش از ۷۵ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۵۰ میلیارد ریال بود که تسه تیر ۹۷ همچنان بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در میان سایر تسه‌ها به خود اختصاص داد. رصد قیمت تسه‌ها در این تابلو بیانگر ریزش آنها در معاملات امروز و دادوستد اوراق تسهیلات مسکن در دامنه ۶۰۰ تا ۶۷۲ هزار ریالی است.

به‌علاوه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در روزی که گذشت به استقبال نقل وانتقال بیش از ۹ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۱۴۵ میلیارد ریال رفتند که نماد «آکورد» بیشترین حجم معاملاتی را در این میان سایر نمادهای این صندوق‌ها در اختیار گرفت.

بازار پایه

در همین حال نگاهی به معاملات سهام در بازار فرابورس بیانگر تغییر مالکیت بالغ بر ۲۵۴ میلیون سهم به ارزش ۹۲۰ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال در دو بازار اول و دوم است که تغییر مالکیت بیش از ۹۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۵۲ میلیارد ریال در نماد «ذوب» منجر به رقم خوردن بیشترین حجم و ارزش معاملاتی برای این نماد شد.

همچنین بازار پایه امروز شاهد دست‌به‌دست شدن نزدیک به ۱۷۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۱۳ میلیارد ریال بود که نماد «شپلی» متعلق به تابلو ج با حجم معاملات بیش از ۳۰ میلیون ورقه‌ای، بیشترین حجم معاملاتی را در این بازار به خود اختصاص داد.

نمادهای تاثیرگذار

بررسی نمادهای فرابورسی حاکی از تاثیر منفی نمادهای «مارون» و «ذوب» بر افت کمتر از یک واحدی شاخص کل فرابورس و رسیدن آن به ارتفاع ۱۵۰۰ واحدی در معاملات روز جاری است. درسمت مقابل نماد «زاگرس» تا ۲ واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشت و مانع از افت بیشتر آیفکس شد.

همچنین نمادهای «شپاش» و «حخزر» امروز با بیشترین افزایش قیمت تا سقف ۵ درصدی روبه‌رو و نمادهای «ذوب» و «شغدیر» به عنوان پُربیننده‌ترین‌ها شناخته شدند. در نهایت، حجم کل معاملات در مجموع بازارهای فرابورس امروز به بیش از ۴۴۸ میلیون ورقه به ارزش بالغ بر ۶ هزار و ۱۴۸ میلیارد ریال رسید.
برچسب ها: پذیره نویسی ، صکوک ، اجاره
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: