پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۷۷۷۲۳
۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
0
صندوق بین‌المللی پول با تمجید از عملکرد اقتصادی چین گفت این کشور به تنها یک سوم بار رشد اقتصادی جهان را به دوش می کشد.
چین تا 11 سال دیگر اقتصاد نخست جهان می‌شودپول‌نیوز - چین موفق شده است تا خود را به جمع کشورهای به درآمد بالاتر از حد متوسط جهان برساند و اندازه اقتصاد خود را به اندازه بزرگ ترین اقتصاد جهان یعنی آمریکا نزدیک و نزدیک‌تر کند.

پس از دهه ها رشد بسیار سریع، اکنون دولت چین به دنبال رشدی باکیفیت است که برای تحقق آن لازم است اقدامات زیر صورت گیرد: تداوم مقابله با رشد اعتباری، تشدید تلاش ها برای به تعادل رساندن اقتصاد، افزایش نقش نیروهای بازار از اقتصاد و سیاست های باز و نوسازی سیستم مالی.

به گفته صندوق بین المللی پول حتی در صورت کندتر شدن نرخ رشد اقتصاد، چین تا سال ۲۰۳۰ به بزرگ ترین اقصاد جهان تبدیل خواهد شد.

به گفته صندوق بین‌المللی پول با وجود کاهش رشد اعتبارات چین، سهم اعتبارات از تولید ناخالص داخلی اسمی در این کشور بالاست. با این حال دولت موفق شده است میزان بدهی شرکت ها را تا حدودی به تعادل برساند.

صندوق به مقامات چینی پیشنهاد کرده است که به منظور کاهش فقر و نابرابری، به توسعه آموزش و بهداشت مردم بپردازند و تا حد امکان شکاف دستمزدها را کاهش دهند. این نهاد پیش بینی کرده است رشد اقتصادی چین تا پایان امسال معادل ۶.۶ درصد باشد. سخت‌تر شدن تامین مالی از بازارهای جهانی و افزایش تنش‌های تجاری از دیگر ریسک‌های بر سر راه اقتصاد چین عنوان شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: