پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۷۶۶۸۷
۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
0
معاملات اجاره‌ مسکن 10 درصد کاهش یافتپول‌نیوز - خسروی گفت: میزان معاملات اجاره مسکن در کشور 10 درصد و در استان تهران 11 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

مصطفی قلی خسروی‌ رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران، با بیان اینکه بخشنامه‌ 9 بندی خروج بازار مسکن از رکود‌ می‌تواند زمینه‌ساز بهبود وضعیت بازار مسکن باشد، گفت: عرضه بسته تشویقی مالیاتی یکی از بندهای‌ مهم این بسته مسکنی به شمار می‌رود که می‌تواند زمینه‌ساز تسریع رونق بازار ساخت و ساز شود.

وی ادامه داد: دولت باید برای افزایش تولید مسکن تسهیلاتی‌ را ارائه دهد که این خود در قالب واحدهای‌ مسکونی استیجاری می‌تواند مؤثر باشد.

خسروی درباره‌ راه‌اندازی بازارگاه‌های الکترونیکی مسکن خبر داد و گفت: هم اکنون با اپلیکیشن‌های مختلف مسکن می‌توانیم این بازار را به سمت و سوی خوبی هدایت کنیم.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره اجرای قانون پیش فروش ساختمان گفت: تسریع در تصویب لایحه قانون پیش فروش ساختمان و ورود مشاوران املاک به این بخش نقش مؤثری در بهبود وضعیت هم اکنون بازار مسکن دارد.

وی با تأکید بر اینکه مشاوران املاک به هیچ وجه  بر افزایش قیمت مسکن دامن نمی‌زنند، گفت:افزایش قیمت مسکن زمینه‌ ساز کسادی بازار املاک می‌شود در نتیجه آنها همواره سعی می‌کنند که ثبات قیمتی را در این بازار ایجاد کنند.

خسروی با اشاره به اینکه هم‌اکنون یک بیماری و ویروس جدیدی وارد اقتصاد کشور شده است گفت: خروج این ویروس از بدنه اقتصاد کشور کاملاً زمان بر است در نتیجه باید همچنان منتظر بهبود وضعیت اقتصادی کشور برای ساماندهی‌ بازار مسکن باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران تصریح کرد: آمارهای معاملات‌ بازار مسکن نشان می‌دهد که طی چند ماه گذشته میزان معاملات‌ مسکن به ویژه‌ در بازار اجازه کاهش یافته است و ما همچنان باید منتظر بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشیم.

خسروی درباره میزان معاملات مسکن از ابتدای سال 97 گفت: کل قراردادهای‌ مسکن کشور 430 هزار و 110 عدد بوده که 233 هزار و 279 عدد (27 درصد) از آنها برای مبایعه‌ نامه و 193 هزار و 49 عدد از آنها برای اجاره‌نامه بوده است.

وی درباره معاملات‌ مسکن استان تهران نیز گفت: از ابتدای سال 117 هزار و 649 معامله انجام شده که 59 هزار و 364 عدد از آنها مبایعه‌ نامه و 57 هزار و 366 عدد از آنها برای اجاره‌نامه بوده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه کل قراردادهای‌ مسکن در سال 97 نسبت به سال 96، 7 درصد افزایش داشته است ،گفت: میزان مبایعه‌ نامه‌های کشور نسبت به سال 96، 27 درصد رشد داشته اما میزان اجاره نامه‌ها نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش داشته است.

وی درباره وضعیت بازار مسکن در شهر تهران گفت: میزان کل قراردادهای‌ تهران نسبت به سال 96، 6 درصد کاهش و میزان مبایعه‌نامه‌ها نسبت به سال 96 هیچ افزایشی نداشته است همچنین میزان اجاره‌نامه‌های استان تهران نیز کاهش 11 درصدی داشته است.
برچسب ها: اجاره مسکن ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: