February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۷۴۰۵۷
۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
0
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: افرادی از داخل کشور پیام‌هایی به آمریکا می‌دهند تا رنو را تحریم کند و مافیای این صنعت به خواسته خود برسند.
مافیای صنعت خودرو داخلی به دنبال تحریم رنو توسط آمریکاپول‌نیوز - محمدرضا منصوری گفت: خودروسازان نتوانسته‌اند قطعه‌ سازان را به گونه‌ای رشد دهند تا بتواند قطعه با ظرفیت صادراتی را تولید کنند، قطعه سازان برای خودروسازان به گونه‌ای تولید کرده‌اند که اکنون علی رغم افزایش قیمت ارز توان صادرات محصولات خود را ندارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بازار کنونی این امکان وجود دارد تا قطعه‌سازان و خودروسازان بیشترین سود ممکن را داشته باشند، گفت: در حال حاضر خودروسازان اقداماتی را انجام می‌دهند تا شرکت رنو علی رغم میلی که دارد در ایران فعالیت نکند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارخانه موجود در ساوه به رنو تحویل داده نمی‌شود در حالی که قرارداد آن منعقد شده است و طول دادن آن توسط داخلی‌ها صورت می‌گیرد، ادامه داد: مدیرعامل سابق سایپا و هیات مدیره به شدت مخالفت می‌کردند و تاکنون نیز این کارخانه تحویل داده نشده است، این اقدامان نشان می‌دهد که دست‌های پشت پرده اجازه نمی‌دهند خودرو خوب تولید و صادر کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه امیدواریم مسئولین نظام به موضوع وارد شوند، تصریح کرد: مسئولین باید نسبت به پول پرداختی و قرارداد منعقد شده  نظارت کنند زیرا در این حالت طرف ایرانی باید به تعهد خود عمل کند و کارخانه را در اختیار رنو بگذارد.افرادی از داخل کشور پیام‌هایی به آمریکا می‌دهند تا رنو را تحریم کند و مافیای این صنعت به خواسته خود برسند.
منبع: خانه ملت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.