پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 15 / يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۷۲۸۳۱
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
0
سهام آسیایی افت کردپول‌نیوز - روز چهارشنبه، درحالی‌که سرمایه‌گذاران منتظر اجلاس سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو هستند که در اواخر امروز برگزار می‌شود، سهام آسیایی افت کرد.

روز چهارشنبه، درحالی‌که سرمایه‌گذاران منتظر اجلاس سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو هستند که در اواخر امروز برگزار می‌شود، سهام آسیایی افت کرد. سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند که در این دیدار سرنخی از تعداد افزایش نرخ بهره این بانک در آینده به دست آورند که می‌تواند بر رشد اقتصاد جهانی و درآمدهای شرکت‌ها تاثیرگذار باشد.

همچنین، پیش از روز جمعه، که طبق اعلام واشنگتن لیستی از کالاهای چینی، به ارزش۵۰ میلیارد دلار اعلام خواهد شد که برای آنها تعرفه‌ای ۲۵ درصدی وضع شود، مناقشات تجاری بین ایالات‌متحده و چین، دوباره اوج گرفته است.

طبق معاملات پیش از ساعات رسمی، در بازارهای اروپا، همه شاخص‌های مهم شامل فوتسی انگلیس، کاک فرانسه و داکس آلمان، نسبت به روز گذشته بدون تغییر یا با رشدی اندک باز می‌شوند.

گسترده‌ترین شاخص سهام اسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی ۰.۵ درصد افت کرد و سود اندکی را که پس از دیدار روز سه‌شنبه رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، به دست آورده بود، را از دست داد.

یوکینو یامادا، استراتژیست ارشد شرکت اوراق دایوا، گفت: برای بازارهای آسیایی، در کوتاه‌مدت، تعرفه‌ها بزرگترین نگرانی هستند.

شاخص سی‌اس‌آی۳۰۰ چین ۰.۷ درصد افت کرد.

نیکی ژاپن به لطف افت ارزش ین و رشد ۰.۱۷ درصدی شاخص اس‌اندپی۵۰۰ در روز گذشته، ۰.۵ درصد سود کرد.

در وال‌استریت سهام تکنولوژی همچنان به پیشتازی خود ادامه دادند و شاخص نزدک ۰.۵۷ درصد بالاتر و در رکورد ۷۷۰۳ واحد به کار خود پایان داد.

در بازار ارز، دلار پیش از جلسه فدرال‌رزرو، تقویت شد.

دلار در برابر ین در نرخ ۱۱۰.۵۰۴۴ ین تبادل شد که بالاترین نرخ ۳ هفته‌ای آن است.

یورو از رکورد ۱.۱۸۴۰ دلار هفته گذشته خود عقب‌نشینی کرد و به ۱.۱۷۴۴ دلار رضایت داد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار