پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۷۲۵۶۱
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
0
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تشکیل دفتر پایش بدهی های دولت در سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد را مثبت ارزیابی کرد.
ضرورت تعیین تکلیف میزان بدهی های دولتپول‌نیوز - محمدمهدی مفتح درباره وضعیت بدهی های دولت گفت: بطور طبیعی باید میزان بدهی های دولت در کنترل و مشخص باشد همچنین باید برنامه ریزی مشخصی برای تسویه بدهی ها وجود داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:دولت از پشتوانه بزرگی برخوردار بوده و برای انجام امور و تامین هزینه ها ممکن است بطور طبیعی در برخی از مقاطع زمانی بدهی داشته باشد و به عبارتی در مقاطعی توازن درآمد و هزینه ها برقرار نباشد.

مفتح در ادامه گفت: باید فضا برای دولت وجود داشته باشد تا بطور مثال در یک مقطع زمانی هزینه انجام دهد و در آینده از محل درآمدها پیش بینی شده هزینه ها را جبران کند.میزان بدهی های دولتی باید منطقی باشد و براساس شاخص های اقتصادی سنجیده شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می رسد میزان بدهی های دولت بالا باشد چرا که در سال های اخیر میزان تامین منابع مالی در بودجه از راهکار انتشار اوراق مشارکت بالا رفته است.  

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:اینکه شنیده می شود در سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد دفتر پایش بدهی ها دولت تشکیل شده اقدام خوبی در راستای تعیین تکلیف بدهی های دولتی است.
منبع: خانه ملت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: