May 2021 13 / پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران
کد خبر: ۲۷۱۸۳۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۷
0
رضا پدیدار نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران می گوید: بعد از توافق بیشتر کارها همچنان توسط با تاخیر زیاد توسط صرافی ها انجام می شد. نباید فراموش کرد که امروزه در کف فعالیت های بین المللی بانکی هستیم و بر هم خوردن برجام تاثیری بر آن نمی گذارد.
در کف فعالیت‌های بین المللی بانکی هستیمپول نیوز | شانزدهم ژانویه 2016 برجام اجرا شد. پس از مذاکرات طولانی، ایران و کشــورهای 1+5 به توافق هســته ای دست یافتند. در داخل کشــور این توافق رضایت همه را جلب نکرد و منتقدانی را همچنان به همراه داشت. افرادی که تقریبا همیشه دلواپس و نگران هستند با واکنشهای تندی این توافق را زیر سوال بردند.

به طوری که یک نماینده مجلس به رئیس جمهور اظهار داشــت که باید از مردم عذرخواهی کند و یا امام جمعه ای که گفت برجام هیچ گونه تاثیری بر فضای کشور نگذاشته است. در همین فضا که یک سری افراد انتقادهای تندی به توافق داشتند، دولتمردان محکم پای انتخاب ایستادند، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه گفت: اتفاقی که در کشور با برجام رخ داد رفع موانعی بود که ایجاد آن چندین سال طول کشید.

موانعی که در مسیر تجارت و بازرگانی ایران ایجاد شد به یکباره ایجاد نشده بود، بلکه با گذشت زمان و به مرور ایجاد شد. او به طور صریح اظهار داشت که از برجام شرمنده نیست و به آن افتخار میکند.

نگرانیهای جدید

در حالی که با برداشــته شدن تحریم ها و توافق هســته ای، برخی از موانع برای تجارت در کشــور از بین رفــت، با روی کار آمدن ترامپ نگرانی ها افزایش پیــدا کرد. ترامپ که در زمان تبلیغات انتخابات خود به شدت به برجام انتقاد میکرد و برجام را یکی از مضح کترین توافقهای تاریخ میدانست، در حال حاضر با تغییرات در کابینه خود دولت امریکا را به سمت مخالفت با برجام هدایت میکند. با تغییر افــرادی در کابینه و ورود افراد تندرو و ضد ایران، گمانه زنیها برای از بین بردن برجام توســط امریکا به شدت در رسانه ها زیاد شده است.

نایب رییس انجمن تجهیزان نفتی اما نظری متفاوت داشته و معتقد است نباید نگران روزهای آینده باشیم . رضا پدیدار نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران به پول نیوز می گوید: در حــال حاضر همچنــان در بحث مبادلات پولی و دریافت و پرداخت مشکالت عدیده ای داریم. بانکهای خارجی به درستی عمل نمی کنند. در حقیقت بیشتر کارها همچنان توسط صرافی ها انجام می شــود که آن هم با تأخیر زیاد اســت روابط بانکی کشور در حداقل است. با توجه به اینکه در حال حاضر مبادلات پولی و مالی در کشور نداریم در همین وضع قرار خواهیم گرفت و از این بدتر نخواهد شــد. امروزه در کف فعالیت های بین المللی بانکی هستیم و بر هم خوردن برجام تاثیری بر آن نمی گذارد.

او با بیان اینکه برخلاف ادعای دولتمردان بعد از توافق هسته ای ال سی گشایش نیافت ، ادامه داد : پیش از برجام بــا صرافی کار میکردیم الان هم همین طور است، زیرا هنوز سیستم ال ســی راه نیفتاده است در حال حاضر نیز همچنان با بانکها به طور کامل نتوانسته ایم رابطه ای برقرار کنیم.

آنگونه که این فعال بخش خصوصی توضیح می دهد : بانکهای بزرگ اصلا با ایران کار نمی‌کنند و بانک های کوچکتر نیز جسته‌گریخته کار میکنند. بنابر این نمی توان گفت که با خروج ترامپ از برجام شرایط مبادلات بانکی برای ایران تیره و تار می شود. چرا که این روابط پیش از این هم روش نبوده که حالا بخواهیم نگران تاریک شدن آن باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: